ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz

734
640299

Twoje IP: 23.20.8.41

KALISKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

14.06.2017r. Odbył się Kaliski Dzień Sportu Szkolnego, na którym Emilia Wiśniewska uczennica kl. 5a, ustanowiła nowy rekord miasta Kalisza w chodzie sportowym na 1000m uzyskując wynik 5.38.71. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskała Julia Goździewicz kl. 5e  w biegu na 300 m/ 50.48 oraz Martyna Rębowiecka uczennica kl. 4b w skoku w dal/3.97 cm

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W ŻERKOWIE

25.05.2017r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w Żerkowie. W kategorii dziewcząt rocznik 2004-5 wzięło udział 185 zawodniczek , a w kategorii chłopców rocznik 2006 i młodsi 189, w kategorii chłopców 2004-5, 172 zawodników. Trasa biegu była bardzo trudna, reprezentacja naszej szkoły dała z siebie wszystko!!!. Dziewczęta pokonując dystans 1200m w klasyfikacji drużynowej zajęły 13 miejsce na 59 drużyn z całego województwa. Skład drużyny: Julia Goździewicz kl. 5e, Anna Filipowicz kl.6d, Gabriela Kubczyk kl.6a, Emilia Wiśniewska kl.5a, Aleksandra Luty kl.5a, Wiktoria Plewka kl.6a. Chłopcy pokonali dystans 1000m i zajęli 20 miejsce na 51 drużyn w województwie. Skład reprezentacji: Franciszek Szymański kl. 4d, Wojciech Kucharczyk kl. 4f, Mateusz Filipowicz kl. 4d, Natan Buchwald kl.4f, Nikodem Pawlak kl. 4f, Kacper Witczak kl. 4f. Indywidualnie Szymon Marciniak z  kl. 6c w biegu na 1200m uplasował się na 67 miejscu pokonując 105 rywali. Wszystkim naszym lekkoatletom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KOMUNIKAT

Po drugim rzucie Ligii LA, która odbyła się 18.05.2017r. nasza szkoła uplasowała się na 2 miejscu.

DZIEWCZĘTA

20170512 12563512.05.2017r.Odbyły się Mistrzostwa Kalisza Chłopców w Czwórboju LA. Nasi uczniowie rywalizując z innymi szkołami zajęli III miejsce. Skład reprezentacji: Sobczak Kacper 6a, Zakrocki Mateusz 6a, Pawlak Tomasz 6a, Molski Kacper 5c, Łyszczyński Bartek 6a, Paluszczak Kacper 6a, Marciniak Szymon 6c. Opiekun: Daniel Olszyna.

MISTRZOSTWA KALISZA DZIEWCZĄT W CZWÓRBOJU LA

20170511 13115411.05.2017r.Odbyły się Mistrzostwa Kalisza Dziewcząt w Czwórboju LA. Nasze uczennice rywalizowały z innymi szkołami w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600m.  Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy zespół zajął III miejsce, drugi VI. Skład drużyn: Julia Goździewicz kl.5e, Aleksandra Luty kl.5a, Wiktoria Plewka kl.6a, Dominika Stankiewicz kl. 6c, Nadia Wojtysiak kl.6c, Anna Filipowicz kl. 6d, Alicja Brąszewska kl.5d, Małgorzata Skórniak kl.5d, Oliwia Sójka kl.5c, Oliwia Urbaniak

Zaniemyśl 1Sukces Emilii Wiśniewskiej uczennicy kl.5a. 22 kwietnia w Zaniemyślu odbyły się Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym im. Hieronima Mazurkiewicza. Uczennica naszej szkoły zajęła III miejsce pokonując dystans 2 km w czasie 11,46 i ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Zawody należą do prestiżowych imprez sportowych w tej konkurencji lekkoatletycznej. Gromadzą zwykle na starcie najlepszych chodziarzy w kraju na poszczególnych dystansach.

MISTRZOSTWA KALISZA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

20170404 113719W dniu 4kwietnia w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa  Kalisza w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły składająca się z dziewcząt z klas 5 i 6 zajęła I miejsce, zdobywając 508pkt. Tym samym uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Skład drużyny:  Goździewicz Julia 3 miejsce, Wiśniewska Emilia 5 miejsce, Filipowicz Anna 6 miejsce, Luty Aleksandra

W dniach 25.02.2017r.,4.03 i 18.03.2017r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Józefa Goli . Po zaciętych meczach fazy grupowej nasi uczniowie zajęli I miejsce zwyciężając w dwóch spotkaniach, w jednym remisując awansowali do półfinałów. W meczach półfinałowych nasz zespół nie uchodził za faworyta  zwłaszcza, że czekały nas mecze z wyżej notowanymi zespołami ze Szkoły Podstawowej nr 18 i SP Stawiszyn. Chłopcy sprawili miłą niespodziankę, wygrywając pierwszy mecz z SP 18, co przy zwycięstwie SP ze Stawiszyna, dawało nam awans do finału niezależnie od wyniku ostatniego naszego meczu w grupie.