Twoje IP: 3.236.228.250

SP17 drzwi otwarte2

Liga Lekkoatletyczna

phoca thumb m la 823 września 2020 r., na Stadionie Miejskim w Kaliszu, odbyła się Liga Lekkoatletyczna.

W kategorii Igrzysk Dzieci rywalizowali uczniowie kaliskich Szkół Podstawowych z rocznika 2008 - 2009. Reprezentanci naszej szkoły wypadli znakomicie. W biegu na 600 m I miejsce wywalczyła Iga Golanowska z klasy 7b, a III miejsce na tym dystansie zajęła Natalia Fudała z klasy 7a. Laura Kaczmarek z klasy 6e zajęła II miejsce w biegu na dystansie 60 m oraz w rzucie piłeczką palantową. Nikola Kuśmierczak z klasy 6c zajęła III miejsce w skoku wzwyż. Wiktor Zientek zajął II miejsce w biegu na 1000 m, a Piotr Pospiech II miejsce w skoku w dal. Wiktor Janiak z klasy 6f uplasował się na II miejscu w skoku wzwyż, natomiast III w tej konkurencji był Filip Ślósarczyk z klasy 7e. Jakub Fogt z klasy 7a zajął III miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz w biegu na 60 m. Emil Ćwikliński z klasy 6f zajął III miejsce w biegu na 300 m. Bardzo ładnie wypadły sztafety dziewcząt i chłopców 4x100 m. Dziewczęta zajęły II miejsce w składzie: Maja Kordulasińska, Julia Janiszewska, Weronika Manko i Laura Kaczmarek. Natomiast chłopcy uplasowali się na III miejscu. Skład sztafety to: Wiktor Zientek, Jakub Fogt, Piotr Pospiech oraz Emil Ćwikliński.

24. września 2020 r., również na Stadionie Miejskim, w zawodach lekkoatletycznych rywalizowali uczniowie z rocznika 2010 i młodsi. Vanessa Kujawiak z klasy 4b zajęła III miejsce w skoku w dal. Również na III pozycji uplasował się Gracjan Szczepański, ale w rzucie piłeczką palantową.

Wszystkim lekkoatletom serdecznie gratulujemy.