im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.161.108.158

...

szkola1

Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr. Bronisława Koszutskiego w Kaliszu jest miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele czują się dobrze i bezpiecznie. Miejsce to jest przyjazne dla dzieci i rodziców. Szkoła stwarza uczniom warunki do uzyskania wykształcenia i wychowania na wysokim poziomie oraz do rozwoju indywidualnych zainteresowań poprzez możliwość udziału w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Cenna jest współpraca z rodzicami i jednolite oddziaływanie na dzieci.

Nasza szkoła dysponuje nowoczesnym budynkiem, w skład którego wchodzą:

• segment żółty dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich;
  • segment zielony dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych;
  • segment czerwony, w którym mieszczą się: administracja, stołówka i przestrzenna aula;
  • segment niebieski – sportowy, z dwiema dużymi salami gimnastycznymi, salą baletową oraz salą do gimnastyki korekcyjnej.

W placówce znajduje się również świetlica, biblioteka oraz sklepik szkolny.

Nowy-299

W szkole kształci się obecnie 823 uczniów w 36 oddziałach, pracuje w niej 82 nauczycieli.

Kadrę stanowi zespół nauczycieli nastawiony nowatorsko wobec przyjętych zadań i chętny do ustawicznego doskonalenia się. Szkoła jest znana w środowisku jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie, stąd wysoki nabór dzieci. Ze względu na szczególne potrzeby naszych uczniów zatrudniamy logopedę, surdopedagogów, tyflopedagogów, oligofrenopedagogów i innych specjalistów. W naszej szkole funkcjonują klasy integracyjne czyli takie, w których jednocześnie kształcą się dzieci zdrowe i dzieci o potrzebach kształcenia specjalnego. Szkoła dostosowana jest do uczniów niepełnosprawnych. Mamy windy, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

W swojej ofercie posiadamy bogaty repertuar zajęć pozalekcyjnych, a wśród nich między innymi: chór, koła informatyczne, warsztaty dziennikarskie, koła plastyczne, warsztaty humanistyczne, koło matematyczne, przyrodnicze, turystyczno-krajoznawcze, ekologiczne. Poza tym aerobik i inne zajęcia sportowe.

W szkole wydawana jest cyklicznie gazetka „Żółtodziobek”, którą tworzą uczniowie klas 1 – 3. Gazetka ta zachęca i stwarza uczniom możliwości rozwoju aktywności twórczej, zwłaszcza literackiej oraz integruje społeczność klas młodszych. Bierzemy udział w ogólnopolskich programach, takich jak np. "Poczytaj mi przyjacielu".

Nasi uczniowie uzyskują dobre wyniki w zewnętrznych sprawdzianach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Osiągają także duże sukcesy w wielu pozaszkolnych konkursach oraz zawodach sportowych.
W roku szkolnym 2012/13, 2013/14 i 2014/15 otrzymaliśmy tytuł NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY MIASTA KALISZA

W roku szkolnym 2014/15 w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła  - Bezpieczny Uczeń otrzymaliśmy certyfikat - Bezpieczna Szkoła.

bezpiecznaszkola

Moglibyśmy chwalić się jeszcze długo, ale nie starczyłoby na to czasu.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszej szkoły!