logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. dr. Bronisława Koszutskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
49
1584
847336

Twoje IP: 54.234.190.237

...

 
  
 szkola1

 

  Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr. Bronisława Koszutskiego w Kaliszu jest miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele czują się dobrze i bezpiecznie. Miejsce to jest przyjazne dla dzieci i rodziców. Szkoła stwarza uczniom warunki do uzyskania wykształcenia i wychowania na wysokim poziomie oraz do rozwoju indywidualnych zainteresowań poprzez możliwość udziału w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Cenna jest współpraca z rodzicami i jednolite oddziaływanie na dzieci.

Nasza szkoła dysponuje nowoczesnym budynkiem, w skład którego wchodzą:

  • segment żółty dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich;
  • segment zielony dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych;
  • segment czerwony, w którym mieszczą się: administracja, stołówka i przestrzenna aula;
  • segment niebieski – sportowy, z dwiema dużymi salami gimnastycznymi, salą baletową oraz salą do gimnastyki korekcyjnej.

W placówce znajduje się również świetlica, biblioteka oraz sklepik szkolny.

 

 Nowy-299

 

 

 

W szkole kształci się obecnie 823 uczniów w 36 oddziałach, pracuje w niej 82 nauczycieli.

Kadrę stanowi zespół nauczycieli nastawiony nowatorsko wobec przyjętych zadań i chętny do ustawicznego doskonalenia się. Szkoła jest znana w środowisku jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie, stąd wysoki nabór dzieci. Ze względu na szczególne potrzeby naszych uczniów zatrudniamy logopedę, surdopedagogów, tyflopedagogów, oligofrenopedagogów i innych specjalistów. W naszej szkole funkcjonują klasy integracyjne czyli takie, w których jednocześnie kształcą się dzieci zdrowe i dzieci o potrzebach kształcenia specjalnego. Szkoła dostosowana jest do uczniów niepełnosprawnych. Mamy windy, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

W swojej ofercie posiadamy bogaty repertuar zajęć pozalekcyjnych, a wśród nich między innymi: chór, koła informatyczne, warsztaty dziennikarskie, koła plastyczne, warsztaty humanistyczne, koło matematyczne, przyrodnicze, turystyczno-krajoznawcze, ekologiczne. Poza tym aerobik i inne zajęcia sportowe.

W szkole wydawana jest cyklicznie gazetka „Żółtodziobek”, którą tworzą uczniowie klas 1 – 3. Gazetka ta zachęca i stwarza uczniom możliwości rozwoju aktywności twórczej, zwłaszcza literackiej oraz integruje społeczność klas młodszych. Bierzemy udział w ogólnopolskich programach, takich jak np. "Poczytaj mi przyjacielu".

Nasi uczniowie uzyskują dobre wyniki w zewnętrznych sprawdzianach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Osiągają także duże sukcesy w wielu pozaszkolnych konkursach oraz zawodach sportowych.
W roku szkolnym 2012/13, 2013/14 i 2014/15 otrzymaliśmy tytuł NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY MIASTA KALISZA

W roku szkolnym 2014/15 w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła  - Bezpieczny Uczeń otrzymaliśmy certyfikat - Bezpieczna Szkoła.

 bezpiecznaszkola

 

Moglibyśmy chwalić się jeszcze długo, ale nie starczyłoby na to czasu.

 

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszej szkoły!

 

 

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?