Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
248
781
4783640

Twoje IP: 44.204.164.147

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 



DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 



SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom




 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

O projekcie drugiej edycji - rok szkolny 2014/15

W Szkole Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu realizowana jest w roku szkolnym 2014/2015 druga edycja nowoczesnego projektu edukacyjnego „e-Szkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (realizacja listopad 2014 r. – marzec 2015 r.).

Projekt ten jest wynikiem współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej. Jednym z głównych celów projektu jest wdrożenie programów rozwojowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W projekcie uczestniczy dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem jest odnalezienie najciekawszych i najwybitniejszych postaci naszego kaliskiego środowiska – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Kolejnym etapem pracy będzie stworzenie autorskiego wpisu multimedialnego, popartego badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami, na temat wybranej osoby.

Spytacie, po co to robimy? Odpowiedź jest krótka: Aby budować lokalną i regionalną tożsamość, ukazywać nam wszystkim dobre wzorce osobowe, a także wskazywać bohaterów, którzy są wśród nas.

Zespół projektowy z naszej szkoły efekty swojej pracy zamieści na platformie Encyklopedia Cyfrowa (www.cdew.pl), która jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Na powyższej stronie będą dostępne również biogramy osób zasłużonych dla regionu, stworzone przez inne szkoły z województwa wielkopolskiego.

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan to projekt w całości zbudowany przez uczniów i ich opiekunów. W encyklopedii znajdziecie noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady opisujące ponad 1800 najwybitniejszych Wielkopolan.

Nasza praca

Ukończyliśmy pierwszy etap naszej wspólnej pracy do projektu „e-Szkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Wykorzystaliśmy metodę projektu, która ułatwiała nam kreatywne myślenie i pozwalała w praktyczny sposób wykorzystać nasze umiejętności. Dzięki takiej formie pracy nauczyliśmy się odpowiedzialności, dobrej komunikacji i samodzielności. W tym czasie opiekunowie zapoznali nas z tematami, harmonogramem i przebiegiem wspólnych działań, aby przejść do tworzenia not biograficznych wybranych przez nas kaliszan. Pierwsze zajęcia polegały na przedstawieniu zasad pracy metodą projektu oraz integracji grup projektowych. Następny był wybór postaci do biogramów. Naszym zdaniem na wpis do encyklopedii zasługiwali: Wiesław Majewicz, Piotr Sobolewski, Jolanta Świniarska, Mieczysław Szcześniak. Po ustaleniu zasad pracy w zespołach musieliśmy zdobyć konkretną wiedzę i praktyczne umiejętności. W tym celu udaliśmy się do Urzędu Miasta w Kaliszu. Dowiedzieliśmy się, jak dobrze przygotować się do wywiadu i gdzie warto szukać informacji o wybranych osobach. Spotkanie z panem dziennikarzem zaowocowało poznaniem technicznej strony umiejętności robienia dobrych zdjęć. Dowiedzieliśmy się również jak przeprowadzić wywiad i zapisać go (informacje na temat autoryzacji tekstów uzyskaliśmy wcześniej od naszych opiekunów). Efektem tych krótkich warsztatów dziennikarskich była sporządzona przez nas notatka prasowa odczytana na zajęciach, połączona z prezentacją zdjęć opatrzonych odpowiednimi komentarzami. Sztuki filmowania uczyliśmy się od naszej pani informatyk, która pozwoliła nam wejść w rolę reżysera, scenarzysty, montażysty, redaktora i aktora. Podczas tych zajęć uczyliśmy się nagrywania krótkich filmów w swoich grupach projektowych. Wiele czasu poświęciliśmy na odszukiwanie i selekcję informacji o ważnych osobach m. in. w bibliotece szkolnej, Urzędzie Miasta, Internecie.

Bardzo cieszymy się z poszczególnych spotkań, ponieważ pomogły nam one zbierać informacje o nominowanych przez nas postaciach oraz umożliwiły stworzenie biogramów. Ciekawi jesteśmy nowych spotkań, które dadzą nam możliwość zdobywania wiedzy.

Uczestnicy projektu: Julia Piotrowska - kl.5a, Agata Pośpiech - kl.5a, Wiktoria Lewtak - kl.5a, Igor Konicz - kl.5a, Mateusz Miśko - kl.5a, Adrian Tomasik - kl.5a, Anna Wielgocka - kl.5b, Dawid Kubis - kl.5b, Julia Sowińska - kl.5b, Natalia Fichowska - kl. 5c, Jacek Jankowski - kl.5c, Bartosz Pilarski - kl.5c, Alicja Jezierska - kl. 5d, Tymoteusz Ostrowski - kl. 5d, Gabriela Spież - kl.5f, Martyna Kraszkiewicz - kl.5f, Natalia Dąbrowska - kl.5f, Amelia Sroczyńska -kl.5f, Jakub Grabarczyk - kl.6a, Kacper Nowacki - kl.6a, Mikołaj Ciesielski- kl.6a, Magdalena Szymczak - kl.6d, Agata Andrzejczak - kl.6d, Natalia Werbińska - kl.6d.

Koordynatorki projektu: mgr Monika Jezierska, mgr Katarzyna Kacperska.

Zdjęcia z naszej pracy

Zdjęcia ze spotkania w Ratuszu

 

Trafią do encyklopedii

Podczas kolejnych spotkań z naszymi opiekunami projektu: p. Moniką Jezierską i p. Katarzyną Kacperską integrowaliśmy się, pozyskiwaliśmy umiejętności pracy w grupie i poznawaliśmy pracę metodą projektu. Samodzielnie dokonywaliśmy wyboru osób godnych poznania przez rzeszę internautów, które są równocześnie bliskie kaliszanom. Za takie postaci uznaliśmy: Wiesława Majewicza, Piotra Sobolewskiego, Jolantę Świniarską oraz Mieczysława Szcześniaka, których noty biograficzne zostaną utworzone w najbliższym czasie. W dalszej pracy wykorzystamy nowoczesne technologie, dostęp do Internetu i platform edukacyjnych. Będziemy obsługiwać laptopy, tablety i aparaty fotograficzne. Nauczymy się obróbki zdobytego materiału. Obecnie rzetelnie przygotowujemy się do przeprowadzenia wywiadów, układając pytania i wykorzystując zdobyte wiadomości o naszych bohaterach.

 

Kilka informacji o naszych bohaterach:

 

Mieczysław Szcześniak – wyjątkowy muzyk, kompozytor

szcześniak m

Pierwszy nasz wywiad z tak znaną osobą! Pan Szcześniak jest piosenkarzem znanym w całej Polsce i na świecie. Mieliśmy dużo szczęścia, że udało nam się przeprowadzić z nim wywiad, ponieważ zaraz wyjeżdżał na trzy miesiące do USA. Spotkaliśmy się z p. Mieczysławem Szcześniakiem w auli Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego UAM w Kaliszu przy ul. Nowy Świat. Okazało się, że jest to miejsce pracy naszego bohatera, ponieważ jest wykładowcą wydziału muzycznego. Nasz rozmówca chętnie odpowiadał na pytania. Z poczuciem humoru i bez dystansu, którego się obawialiśmy, opowiadał o swoim życiu, osiągnięciach i hobby. Dowiedzieliśmy się, że jest kaliszaninem „z krwi i kości”, pochodzi z domu wielopokoleniowego, chociaż na co dzień pracuje i mieszka w Warszawie. Jego hobby to działka pod Kaliszem, na której uprawia stare odmiany drzew owocowych (uwielbia grusze, śliwy). Przed jego domem rośnie platan i orzech. Pan Mieczysław uwielbia spacery po parku kaliskim. Współuczestniczy w wielu akcjach charytatywnych, wspomagających nasze Miasto i jego mieszkańców. Cieszymy się, że jest kaliszaninem, który realizując swoje plany artystyczne, nigdy nie zapomina o swoich „korzeniach” i przywiązaniu do Kalisza. Bardzo nam zaimponował.

 

 

 

Galeria - spotkanie z Mieczysławem Szcześniakiem

 

Piotr Sobolewski – nauczyciel z pasją, przewodnik PTTK

sobolewski mNastępny wywiad przeprowadziliśmy z p. Piotrem Sobolewskim. Zaprosiliśmy naszego bohatera do szkoły, w której się uczymy. Pan Piotr jest emerytowanym nauczycielem. Byliśmy nieco zaskoczeni, kiedy zobaczyliśmy mężczyznę w „sile wieku”, uśmiechniętego i pełnego energii. Bardzo chętnie opowiadał nam o swoim życiu i przebiegu pracy zawodowej. Dowiedzieliśmy się, że jest nadal aktywy zawodowo poprzez działalność przewodnika PTTK na terenie naszego miasta i okolic. Z wielką pasją opowiadał nam o trasach wycieczek, które proponuje kaliszanom w wybraną sobotę każdego miesiąca. Takie wspólne zwiedzanie nazwał „Kaliszobraniem”. Zachęcał nas do aktywnego spędzania czasu i poznawania kultury, historii swojego miasta oraz jego okolic. Pan Piotr to wesoły człowiek, bardzo ciekawie opowiadający o miejscu, w który się urodził. Ma żonę i dwoje dzieci. Umie bardzo dobrze wykorzystać czas, aby pogodzić życie rodzinne z własnym hobby – turystyką, czytaniem książek i jazdą na rowerze. Spotkanie z p. Piotrem Sobolewskim okazało się owocne i zachęciło nas do rozwoju osobistego poprzez odkrywanie historii i kultury miejsca, w którym żyjemy.

Galeria zdjęć z wywiadu z panem Sobolewski

 

Jolanta Świniarska – nauczycielka, wolontariuszka

swiniarska m

To już trzecie nasze spotkanie z osobną nominowaną do biogramu. Tym razem zaprosiliśmy na rozmowę naszą nauczycielkę przyrody, pedagoga wspomagającego aktywnego zawodowo od 30 lat, p. Jolantę Świniarską, która udostępniła nam mnóstwo prywatnych pamiątek. Pani Świniarska z poczuciem humoru opowiadała o swoim życiu, osiągnięciach i hobby. Jej pasją jest pomaganie innym, co przychodziło jej bez trudności od najmłodszych lat. Jako wolontariuszka pomagała w szpitalu dziecięcym, a jako zuch realizowała akcje „niewidzialna ręka” (pomoc osobom potrzebującym). Nauczycielka ma mnóstwo ciekawych pomysłów, które realizuje również na terenie szkoły m. in. festyny, konkursy, innowacje. Pani Jola jest bardzo życzliwą osobą. Dodatkowo podczas spotkania zaprezentowała nam mini warsztaty ze sposobów relaksacji - elementy jogi oraz poczęstowała słodyczami. Kilku naszych uczestników wyraziło chęć pracy wolontariackiej organizowanej przez p. Świniarską na terenie naszej szkoły. To spotkanie uświadomiło nam, że wśród nas żyją ludzie bardzo oddani swojej pracy i chcący realizować wyższe cele.


Zdjęcia z wywiadu z panią Świniarską

 


Wiesław Majewicz – prawnik, lekarz z wielkim sercem

majewicz mSpotkanie z prawnikiem, doktorem nauk medycznych p. Wiesławem Majewiczem odbyło się na terenie naszej szkoły. Pan doktor był bardzo zaskoczony tym, że dzieci uznały go za osobę godną do zaprezentowania w biogramie multimedialnym. Okazało się, że pan doktor z urodzenia nie jest kaliszaninem, ale od bardzo wielu lat tutaj mieszka i pracuje. Jest kierownikiem Hospicjum w Rożdżałach, prezesem Kaliskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Podejmuje on także wiele działań w kierunku podnoszenia wiedzy na temat opieki osób nieuleczalnie chorych, umierających. Pan Majewicz podkreślał potrzebę udzielania opieki pacjentom (wśród nich są również nieuleczalnie chore dzieci) oraz ich rodzinom. Mówił, że najważniejsze jest być dobrym człowiekiem. To motto nieustanie pomaga mu w pracy. Pan Wiesław Majewicz ma żonę i syna. Jego hobby to żeglarstwo i wspinaczka alpejska. Wywiad był szczegółowy. Pan doktor z cierpliwością odpowiadał na pytania. Okazało się , że pan Majewicz to bardzo ciekawa postać, którą znają kaliszanie, bo wielokrotnie pomagał im bezinteresownie podczas choroby, cierpienia i śmierci. Nam pokazał, że nawet o trudnych sprawach trzeba rozmawiać i pomagać sobie nawzajem.


Zdjęcia z wywiadu z panem Majewiczem

 

 

O projekcie pierwszej edycji - rok szkolny 2013/14

Za nami już 8 interesujących spotkań przybliżających uczniów do kulminacyjnego punktu projektu „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan", czyli sporządzania not biograficznych wybranych przez uczniów mieszkańców Kalisza. Początkowe zajęcia miały na celu integrację dzieci w ramach grup projektowych i scalenie całego zespołu biorącego udział w tym przedsięwzięciu. Kolejnym etapem był wybór postaci do biogramów. Według uczniów osobami, które zasługują na wpis do encyklopedii, są panowie: Tomasz Jeżyk, Stanisław Paraczyński, Piotr Suda i Roman Szeląg. Następny krok to poznanie metody projektu i ustalenie zasad pracy w zespołach. Po tych spotkaniach nadszedł czas na wyposażenie uczestników w konkretną wiedzę i praktyczne umiejętności. W tym celu uczniowie udali się do Archiwum Państwowego w Kaliszu. Dowiedzieli się jakimi źródłami dysponuje ta placówka, jak poszukiwać potrzebnych informacji. Kolejne zajęcia to spotkanie z historykiem tworzącym biogramy p. Wojciechem Dyśko, podczas których uczniowie poznali stronę techniczną tworzenia not biograficznych. Następny stopień wtajemniczenia to zdobycie umiejętności wykonywania dobrych zdjęć, czyli warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez fotografa p. Tomasza Mużyło. Nie mogło również zabraknąć warsztatów dziennikarskich. W tym celu odwiedziliśmy redakcję lokalnej gazety „Życie Kalisza", gdzie na temat sposobów prowadzenia wywiadu, zapisywania go i autoryzacji teksów rozmawialiśmy z redaktorem naczelnym p. Piotrem Piorunem. Efektem tego spotkania było sporządzenie przez uczniów notatki prasowej z wizyty w redakcji gazety i zamieszczenie jej na łamach tego tygodnika. „Kręcimy film o nas" – pod tym tytułem przeprowadzono zajęcia filmowe, które pozwoliły uczniom wejść w role reżysera, aktora, scenarzysty i montażysty. Podczas tego treningu uczniowie nagrywali filmiki o swoich grupach projektowych.

Wiedza i umiejętności zdobyte na poszczególnych spotkaniach na pewno będą cenne przy zbieraniu informacji o nominowanych postaciach oraz tworzeniu biogramów. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, ale i również wiele ciekawych spotkań, wyzwań i wrażeń.

Koordynatorki: Jolanta Świniarska, Kinga Pisula

 

Trafią do encyklopedii

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu realizujący projekt „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan" już wybrali cztery postaci do encyklopedii. Ten zaszczyt przypadł panom: Tomaszowi Jeżykowi, Stanisławowi Paraczyńskiemu, Piotrowi Sudzie i Romanowi Szelągowi. To właśnie Ich noty biograficzne opracują. Nominowani są przykładem, że dobrych wzorców nie należy wcale szukać gdzieś daleko, że można je znaleźć „wśród nas". Podczas kolejnych spotkań z koordynatorkami projektu p. Kingą Pisulą i p. Jolantą Świniarską, uczniowie integrowali się, pozyskali umiejętność pracy w grupie oraz poznali metodę projektu, w której samodzielnie dokonali wyboru celu, sposobu jego osiągnięcia i teraz będą go realizować, rozwijając przy tym różnorodne kompetencje. Odwiedzili także Archiwum Państwowe w Kaliszu, jako źródło uzyskania cennych informacji. Przed uczestnikami jeszcze warsztaty: filmowe, fotograficzne, dziennikarskie, bibliograficzne oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii – Internetu i platform edukacyjnych. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno pomogą im w zbieraniu informacji o nominowanych postaciach, a następnie w tworzeniu biogramów. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy ale i również wiele ciekawych spotkań, wyzwań i wrażeń.

 

Stanisław Paraczyński – piekarz z wielkim sercem
Pierwszy wywiad już za nami. Spotkaliśmy się z p. Stanisławem Paraczyńskim w jego zakładzie pracy. To mała, starodawna piekarnia z wieloletnią tradycją, wypiekająca chleb według dawnych receptur w piecu opalanym węglem (co zdarza się bardzo rzadko). Gospodarz chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Udostępnił uczniom mnóstwo materiałów źródłowych (zdjęć, dyplomów, medali, podziękowań, wycinków prasowych).
Z poczuciem humoru opowiadał o swoim życiu, osiągnięciach i hobby. A oprócz pasji pomagania innym są łyżworolki (co nam zaimponowało, bo przecież to pan po siedemdziesiątce), zbieranie dowcipów, wydawanie małej osiedlowej gazetki, organizowanie festynów. O tym jaki to życzliwy człowiek świadczy fakt, że przygotował dla uczestników mini warsztaty piekarnicze, poczęstował wszystkich ciastem drożdżowym z owocami i obdarował świeżym pachnącym chlebem. Spotkanie okazało się więc owocne pod wieloma względami.

Zdjęcia

 

Tomasz Jeżyk – nauczyciel, trener, wolontariusz
Kolejny wywiad przeprowadziliśmy z p. Tomaszem Jeżykiem. W tym celu udaliśmy się na drugi koniec naszego miasta do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza. Pan Tomasz jest nauczycielem w tej niewielkiej szkole. W trakcie rozmowy okazało się, że praca z uczniami to nie jedyne zajęcie, którym się zajmuje. Nasz gospodarz to społecznik. Jest współtwórcą i członkiem zarządu kaliskiego oddziału Fundacji Bread of life. Organizacja ta prowadzi punkt konsultacyjny ds. uzależnień i akademię walki z rakiem, wydaje odzież dla osób ubogich, prowadzi działalność charytatywną, dofinansowuje zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację osób niepełnosprawnych, wdraża wolontariat wśród młodych ludzi promując hasło „Pomoc na czasie". Pan Jeżyk włącza się także w prace Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dowiedzieliśmy się , że założył kaliski klub Kyokushin-kan Karate David Club. Sam trenuje karate i ze swoimi podopiecznymi wyjeżdża na zawody. Kiedyś zdobywał medale i puchary, teraz cieszy się , gdy otrzymują je jego zawodnicy.
Pan Tomasz Jeżyk to młody, wesoły człowiek. Ma żonę i syna. Aż trudno uwierzyć, że potrafi tak gospodarować swoim czasem, że starcza mu na pracę, rodzinę i własne hobby – podróże. Cieszymy się, że jest kaliszaninem. Bardzo nam zaimponował.

Zdjęcia

 

Roman Szeląg – policjant z pasją
To już trzecie nasze spotkanie z osobą nominowaną do biogramu. Tym razem odwiedziliśmy byłego policjanta, p. Romana Szeląga. Gospodarz przyjął nas w Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie raz w tygodniu pełni dyżur, pomagając przez Telefon Zaufania. W czasie swojej pracy zawodowej prowadził działalność profilaktyczną, prewencyjną. Współtworzył wiele profilaktycznych programów miejskich, by zapewnić bezpieczne życie mieszkańcom. Przestrzegał młodzież, uświadamiał rodziców na temat zagrożeń płynących
ze strony narkotyków, alkoholu i wielu współczesnych uzależnień typu komórka, komputer. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że jest już dziadkiem. Jego hobby to działka, tam się relaksuje i odpoczywa. Gospodarz pokazał nam szereg zdjęć z różnych okresów swojego życia, medale, które otrzymał m.in. od prezydentów Polski, dyplomy, podziękowania i statuetki. Jednak według niego najcenniejszą z nich jest „Order Uśmiechu" nadany przez dzieci. To wyjątkowe odznaczenie. Otrzymali je m.in. Matka Teresa z Kalkuty i Dalajlama. Jesteśmy dumni, że doceniono jego pracę i cieszymy się, że jest kaliszaninem. Gospodarz z uśmiechem opowiadał, jakie wrażenia towarzyszyły mu podczas picia soku z cytryny.
To spotkanie uświadomiło nam, że wśród nas żyją ludzie bardzo oddani swojej pracy, którą traktują jak powołanie.

 Zdjęcia

 

Piotr Suda – wyjątkowy lekarz
Spotkanie z Doktorem Nauk Medycznych p. Piotrem Sudą odbyło się na terenie jego prywatnego gabinetu lekarskiego. Pan doktor był bardzo zaskoczony faktem, że dzieci uznały go za osobę godną do zaprezentowania w biogramie multimedialnym. W trakcie wywiadu, mimo dociekliwych pytań, cierpliwie udzielał odpowiedzi naszym redaktorom. Uczniowie dopytywali się, co zadecydowało o tym, że został lekarzem? Czy pamięta swój pierwszy przypadek leczenia? Gdzie pracuje? Dowiedzieli się między innymi, że jego edukacja trwała 28 lat i nadal trwa, bo co pewien czas pojawiają się nowe jednostki chorobowe, na temat których musi uzupełniać wiedzę. Jest kierownikiem Oddziału Dziecięcego w Kaliskim Szpitalu, prezesem Kaliskiego Towarzystwa Lekarskiego, aktywnie działa na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu, podejmuje wiele działań w kierunku podnoszenia wiedzy swoich podopiecznych na temat profilaktyki zdrowia. A hobby? To praca – bo jeśli człowiek wykonuje to, co lubi i kocha, to się nie męczy. Ponadto pasjonuje go gromadzenie informacji na temat historii kaliskiej medycyny. Zbiera, notuje, publikuje informacje o lekarzach (Judymach i nie tylko), placówkach leczniczych na terenie Kalisza na przestrzeni wieków, sposobach leczenia i ich ewaluacji. Dzieci z szacunkiem i uwagą przeprowadziły wywiad. Pan doktor to bardzo ciekawa postać, którą znają, bo wielokrotnie pomagał im bezinteresownie podczas choroby.

Zdjęcia

 

Zakończenie I edycji projektu Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
Pierwsza edycja projektu Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan realizowana w roku szkolnym 2013-2014 została zakończona. Uczniowie stworzyli noty biograficzne Tomasza Jeżyka, Stanisława Paraczyńskiego, Piotra Sudy i Romana Szeląga. Zdaniem uczestników projektu właśnie te osoby zasługują na wpis do multimedialnej encyklopedii. Biogramy zostały wysłane do recenzji i po zatwierdzeniu zamieszczone w Internecie.
Projekt realizowali uczniowie: Daniela Berkowska, Zuzanna Głuchowska, Gabriela Gola, Michał Hadrych, Ewa Hasińka, Eliza Konieczna, Małgorzata Król, Wiktoria Kurzeja, Emilia Kusiak, Magdalena Łysiak, Paulina Matuła, Mateusz Młynarczyk, Amelia Noskowska, Damian Olejniczak, Martyna Pisula, Martyna Pleśnierowicz, Przemysław Sobczak, Gabriela Sobiś, Amelia Solińska, Alicja Szymańska, Weronika Wyborna, Agnieszka Wypych, Marta Zwierz.
Koordynatorki projektu: Kinga Pisula i Jolanta Świniarska, dziękują uczniom za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu.

 

GALERIE

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?