Twoje IP: 34.204.203.142

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4a, 4b, 5b, 7b i 8b Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

Plastyczne sukcesy uczniów klasy 2b

phoca thumb m 20191108 100628Uczniowie klasy 2b integracyjnej: Kamil Szymczak, Bartosz Troneczek, Daniel Skorupa wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Pies – Mój przyjaciel”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 i Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. Z przyjemnością informujemy, że praca Kamila uzyskała I miejsce, a Daniela wyróżnienie. Gratulujemy uczniom tego sukcesu!

Dzień Chłopaka w 6b

Tegoroczny Dzień Chłopaka uczniowie klasy 6b (integracyjnej) świętowali wspólnie w Parku Trampolin. Był to czas wspaniałej zabawy, a zarazem okazja do jeszcze lepszej integracji. Uczniowie tej klasy lubią aktywnie spędzać czas, bo „w zdrowym ciele zdrowy duch".

Dzień Chłopca 5a

phoca thumb m img 20190927 112111Dnia 27 września br. z okazji Dnia Chłopca klasa 5a (integracyjna) udała się do Parku Trampolin. Wszyscy bawili się znakomicie, bo uczniowie z klasy 5a bardzo lubią ruch we wszystkich formach. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

Wyprawa klasy 5b

5b2
Celem wycieczki klasy 5b było gospodarstwo agroturystyczne Rancho Colorado w miejscowości Trzciel-Odbudowa. Uczniowie postawili na integrację i relaks - spacerowali, grali w piłkę, jeździli konno oraz pływali w basenie. Wieczorem królowały gry planszowe i zabawy ruchowe. Dzieci z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę.