logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
38
693
4741212

Twoje IP: 44.222.218.145

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą się dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, 7b i 8b. Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

 

Ta bajka dopiero się pisze…

kino 17bW styczniu klasa 7b wybrała się na film w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa", który jest inspirowany powieścią Jana Brzechwy. To współczesna wersja, w której odnajdujemy uniwersalne tematy, takie jak przyjaźń, wspólnota, odpowiedzialność, wyobraźnia, kreatywność. Zapamiętaliśmy z filmu m.in. cytat: „Ta bajka dopiero się pisze", czyli nasze życie nigdy nie jest przesądzone, możemy podejmować nowe decyzje, kształtować własne historie. Nasza przyszłość w dużym stopniu zależy od nas samych. Pamiętajmy, mamy wielką moc kształtowania siebie i innych!

 


Wigilia w 7b

phoca thumb m image000002Wspólne spotkanie, opłatek, kolędy, świąteczny poczęstunek były dla młodzieży radością i możliwością licznych rozmów. Klasa przygotowała stół, na którym zagościły pierniczki i ciasto - wypieki uzdolnionych dziewcząt. Chłopcy zaś zorganizowali gry i zabawy integrujące cały zespół.

 

 

 

 

6b na musicalu "Mały Książę"

IMG 20240207 20304778675We wtorek – 6 lutego klasa 6b wybrała się do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, gdzie miała przyjemność uczestniczyć w spektaklu muzycznym „Mały Książę" wg Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Aktorami w przestawieniu były dzieci i młodzież z kaliskich szkół. Spektakl miał formę musicalu opartą o autorskie piosenki i profesjonalnie przygotowane układy choreograficzne. Taka forma przekazu miała służyć wzajemnej relacji widzów i aktorów oraz ukazaniu innego niż tradycyjny sposobu przyswajania wartości płynących z lektury. Recenzje uczniów klasy 6b po obejrzeniu spektaklu były bardzo pozytywne, co może świadczyć o tym, iż cele założone przez organizatorów przedsięwzięcia zostały osiągnięte.

 

 

2b i Naukowe Kuchenne Rewolucje, czyli fizyk w kuchni

phoca thumb m image000012Klasa 2b wzięła udział w wykładzie popularnonaukowym zorganizowanym w ramach Politechnicznego Tygodnia Nauki w Akademii Kaliskiej. Wraz z naukowcami Laboratorium Pana Korka uczniowie przenieśli się do kuchni, aby odbyć Naukowe Kuchenne Rewolucje. W takcie spotkania dzieci miały możliwość obserwowania a także wzięcia udziału w eksperymentach, które można przeprowadzić w każdym domu. Co mają ze sobą wspólnego woda połączona z mąką ziemniaczaną, ketchup i piasek na plaży? 2b już wie, że to ciecze nienewtonowskie, które zachowują się nietypowo. W trakcie eksperymentów uczniowie dowiedzieli się, dlaczego rodzynki unoszą się i opadają w gazowanej wodzie i co musi się wydarzyć, aby mąka mogła się zapalić. Podczas kolejnych doświadczeń obserwowali, jakszklana probówka w naczyniu z olejem zmienia swój wygląd, a sok z czerwonej kapusty staje się różowy za sprawą używanego w każdej kuchni octu. Na zakończenie odbył się spektakularny pokaz, podczas którego piana, będąca wynikiem wprowadzenia do wody z płynem do mycia naczyń gazu do zapalniczek, zapłonęła na rękach uczniów biorących udział w eksperymencie, a także na głowie pana Michała – naukowca z Laboratorium Pana Korka. Miejmy nadzieję, że dzieci z klasy 2b, zachęcone wykładem, będą eksperymentować także we własnych kuchniach. Niech to będą mądre i bezpieczne obserwacje. Doświadczenia z użyciem ognia pozostawiamy jednak wyłącznie dorosłym!

 

 

Wigilia 2b

phoca thumb m image000015Wigilia w klasie 2b była wyjątkowym świętem. Dzieci wspólnie nakryły białym obrusem wigilijny stół, położyły pod nim sianko i przygotowały nakrycia, pamiętając o miejscu dla niespodziewanego gościa. Na koniec pojawiły się pierniczki, świąteczne ciasta oraz owoce. Kiedy wszystko było już gotowe i pięknie udekorowane, nadeszła pora na odczytanie fragmentu Pisma Świętego o narodzinach Pana Jezusa oraz na opłatek. Podobnie jak w ubiegłym roku składanie sobie wzajemnie życzeń było bardzo wzruszającą chwilą. Potem klasa biesiadowała, smakując przygotowane przez rodziców, a czasami nawet razem z nimi, wypieki. Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania oraz przesłania życzeń dzieciom, które nie mogły być na klasowej wigilii z powodu choroby. Klasa 2b pokazała, że potrafi wiele, gdyż każdy miał swój udział w organizacji tego święta. Podczas przygotowań rozdzielono zadania i wszystkie zostały wykonane na szóstkę z plusem.

 

 

Pasja Ani

phoca thumb m image000001Poznajcie Anię Kaczmarek. To spokojna, wrażliwa i zawsze uśmiechnięta uczennica klasy 2b. Od kilku lat rozwija swoją wielką pasję – miłość do akrobatyki oraz tańca. Treningi w Kaliskim Klubie Sportowym Tańca i Akrobatyki L'ART a także godziny ćwiczeń w domu to jej żywioł. Pasjonatka już dobrze wie, że talent to tylko mała część odnoszonych sukcesów. Tym, co przynosi efekty, jest ciężka praca. Niejednokrotnie młodej gimnastyczce towarzyszy płacz i ogromny stres przed pokazami. Niebagatelną rolę odgrywa także ciągłe motywowanie się do treningów mimo zmęczenia. W tym roku szkolnym Ania wywalczyła miejsca: I, II i III podczas Zawodów Akrobatycznych Jump Kids oraz II Mistrzostw Akrobatycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Aniu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Pachnące pierniczki wykonane przez uczniów klasy 6b

phoca thumb m image000007Zapach nadchodzących świąt rozchodzi się już wszędzie. Marzymy o kolacji wigilijnej, na której nie może zabraknąć tradycyjnych potraw. Wśród nich swoje miejsce zajmują pierniczki. W związku z tym uczniowie klasy 6b postanowili nauczyć się je przygotowywać i w piątek 15 grudnia wybrali się do pracowni cukierniczej „ButterLove". Z wielką przyjemnością wyrabiali ciasto, piekli i ozdabiali gotowe pierniczki. Mamy nadzieję, że tradycja samodzielnego wypieku pozostanie z nimi na długie lata.

 


Warsztaty piernikowe 1b

phoca thumb m image00000715 grudnia klasa 1b uczestniczyła w warsztatach pieczenia pierników w restauracji KTW Szałe. Była to dla dzieci świetna zabawa, a przy okazji nauka wyrabiania ciasta. Uczniów ucieszyło także ozdabianie ciastek oraz słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

Prezent mikołajkowy klasy 2b

phoca thumb m image000001Klasa 2b, w ramach prezentu mikołajkowego, udała się na warsztaty pierniczkowe do KTW Szałe Restaurant & Events. Podczas zajęć dzieci zagniotły oraz wyrobiły ciasto ze składników suchych oraz mokrych, następnie wykroiły pierniczki, a na koniec ozdobiły je lukrem oraz kolorowymi posypkami. Wszystko odbywało się w przepięknej, świątecznej scenerii restauracji oraz rozciągającego się za oknem widoku zalewu Szałe. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli także film animowany, posilili się przygotowanym dla nich śniadaniem oraz napojami. Dużą atrakcją była gorąca czekolada z piankami. Prezent mikołajkowy okazał się trafiony – dzieci zabrały z warsztatów nie tylko pierniczki, ale przede wszystkim wspaniałe wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil.Kreatywni z 7b

phoca thumb m image00000429 listopada 2023 r. klasa 7b integracyjna wzięła udział w projekcie Popularyzacja kształcenia zawodowego odpowiadająca na wyzwania współczesnego rynku pracy w 2023 r. Uczniowie uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach prowadzonych przez kaliską Wytwórnię Kreatywności. Zajęcia odbyły się w budynku Instytutu Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Kaliskiego przy ul. Poznańskiej. Była to bardzo ciekawa forma realizacji lekcji z doradztwa zawodowego.

 

 

2b na żywej lekcji historii

phoca thumb m image000008Klasa 2b, w ramach przygotowań do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, udała się na żywą lekcję historii. W pięknej Sali Rycerskiej, znajdującej się w klasztorze ojców Franciszkanów, wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez pana Mieczysława Machowicza. Uczniowie doskonalili swoją wiedzę na temat symboli narodowych. Szczególne miejsce wśród nich zajęło polskie godło. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze wyglądało tak, jak dziś. Na pamiątkę każdy uczeń wydrukował dla siebie, korzystając z repliki prasy drukarskiej Gutenberga, plakat przedstawiający godło w różnych okresach historii Polski. Uczniowie układali także, tak jak dawniej robił to zecer, wyrazy z pojedynczych czcionek. Zadanie okazało się jednak dość trudne i tylko niektórzy stworzyli poprawnie wyglądający napis POLSKA. Wiele radości sprawiło dzieciom stemplowanie różnego rodzaju pieczęciami, między innymi z orłem oraz herbem Kalisza, a także samodzielne tworzenie bransoletek z koralików. Po zajęciach klasa udała się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego związanego z odzyskaniem przez naszą ojczyznę niepodległości po 123. latach niewoli. W przeddzień 11 listopada wszyscy uczniowie samodzielnie wykonali kotyliony. W strojach galowych, z przypiętym na piersi symbolem narodowym, wzięli udział w uroczystej akademii, a o godzinie 11:11 z całą szkołą zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu". Miejmy nadzieję, że uczniowie klasy 2b wyrosną na mądrych Polaków i prawdziwych patriotów.

 


Plastyczne wizje Hobbitonu w klasie 6b

phoca thumb m aKoniec października to czas zupełnie innej pracy na lekcjach języka polskiego dla uczniów klasy 6b. Zostali Oni podzieleni na grupy, których zadaniem było przedstawienie przestrzennej mapy wędrówki bohaterów książki J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem". Uczniowie starali się jak najwierniej oddać wszystkie miejsca akcji wykorzystując do ich stworzenia różnorodne materiały. Trzeba przyznać, że makiety wyglądały imponująco, co można potwierdzić zerkając do galerii zdjęć. Zapraszamy!

 

 

 

Lekcja pamięci - wizyta na cmentarzu

phoca thumb m image00000331 października uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą, Panią Katarzyną Kacperską i nauczycielem wspomagającym, Panią Violettą Kowalską odwiedzili cmentarz żydowski w Kaliszu, znajdujący się przy ul. Podmiejskiej 21. Cmentarzem opiekuje się Pani Halina Marcinkowska, która przybliżyła uczniom historię jednego z nielicznych świadectw wielowiekowej obecnosci Żydów w naszym mieście. Uczniowie zapalili symboliczny znicz pamięci na grobie rodziny Jedwab, bliskich porucznika Wojska Polskiego, honorowego obywatela Miasta Kalisza, który walczył pod Monte Cassino. Znicz pamięci uczniowie zapalili w tym dniu także pod tablicą upamiętniającą zniszczenie Kalisza podczas I wojny światowej.

 

 

Warsztaty na lekcji wychowawczej w klasie 7b

phoca thumb m image000002W październiku na lekcji wychowawczej w klasie 7b rozwijaliśmy umiejętności radzenia sobie ze stresem w szczególności w okolicznościach edukacyjnych. Obecnie wszystko może być źródłem mniejszego lub większego stresu, dlatego rozmawialiśmy czym on jest, skąd się bierze i co można z nim zrobić. W tym celu wykonaliśmy „maski stresu", poszukaliśmy rozwiązań problemów, a następnie wspólnie stworzyliśmy katalog porad. Przećwiczyliśmy dość skuteczny sposób na poradzenie sobie ze stresem, a mianowicie „Śmiech grupowy". Odkryliśmy, że śmiechowe ćwiczenia to proste, ale skuteczne techniki, które mogą być stosowane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Zdecydowanie pozwolą one cieszyć się życiem i skutecznie redukować stres.

 

 

III miejsce w sztafecie

387335748 3461947400736895 622484155112552223 n3 października 2023 r. dziewczęta z klasy 7b w składzie: Nikola Andrzejczak, Julia Chojak, Alicja Gorzałka, Vanessa Kujawiak, Aleksandra Kurz, Natalia Sadłowska oraz Lena Wypych, reprezentujące naszą szkołę w Mistrzostwach Kalisza w Sztafetowych Biegach Przełajowych, zajęły III miejsce, zdobywając brązowe medale. Gratulacje!

 

 

 

 

Dzień Chłopaka w klasie 2b

phoca thumb m image000013Klasa 2b w ramach obchodów Dnia Chłopca tradycyjnie udała się na wycieczkę. W tym roku celem wypadu stały się Zawodzie i znajdujący się tam Rezerwat Archeologiczny. Uczniowie dowiedzieli się, że to najstarsza część naszego miasta. Na terenie rezerwatu dzieci zobaczyły rekonstrukcje wież wartowniczych ze znajdującego się tam przed wiekami grodu, fundamenty kolegiaty z XII w. oraz kurhan. Uczniowie uzyskali informacje, jak mieszkali ludzie w dawnych czasach: bez prądu, miękkich łóżek, łazienki czy nawet podłogi. O tym wszystkim mogli się przekonać podczas zwiedzania chat: tkaczki, rymarza, rycerza oraz bogatego komesa. Świetną zabawą okazała się bitwa na piankowe miecze, podczas której starły się ze sobą oddziały dziewczynek i chłopców. Wygranych oczywiście nie było, bo liczyła się wyłącznie dobra zabawa. Wiele radości sprawiła dzieciom także wizyta w zagrodzie ze zwierzętami gospodarskimi, gdzie mogły pogłaskać i nakarmić żołędziami osiołka, kozy czy owieczki. Na zakończenie wszyscy posilili się kiełbaskami upieczonymi przez siebie przy ognisku. Dzień Chłopca w 2b upłynął na wspólnych harcach, podczas których nie mogło zabraknąć także życzeń od dziewczynek i tradycyjnego „Sto lat". Co więcej, pobyt na Zawodziu stał się miejscem ogłoszenia wyniku głosowania na najsympatyczniejszego chłopca klasy 2b. Decyzją dziewcząt, zwycięzcą został Tomek Wojcieszak. Gratulujemy!

 

 

Dzień Chłopaka w Parku Linowym

phoca thumb m image000001Dzień 28 września 2023 r. klasa 7b spędziła bardzo aktywnie w Parku Linowym na terenie Parku Miejskiego w Kaliszu. Trasy obejmowały różne poziomy trudności, dzięki czemu rozrywkę znaleźli zarówno doświadczeni, jak i początkujący poszukiwacze przygód. Przejazd na linie nad Kanałem Bernardyńskim był niecodziennym wyzwaniem i podniósł wszystkim uczestnikom adrenalinę. A zatem, Dzień Chłopaka spędzony na świeżym powietrzu, w koronach drzew, to świetna zabawa.

 

 

 

Sportowe sukcesy dziewcząt z klasy 6b

phoca thumb m image000001Jeszcze nie minął miesiąc nauki, a już mamy pierwsze sukcesy sportowe reprezentantek klasy 6b. Podczas Ligi Lekkoatletycznej dla Szkół Podstawowych, która odbyła się w czwartek 26 września, Jagoda Śnieg zajęła pierwsze miejsce w biegu na dystansie 60 m przez płotki oraz pierwsze miejsce w skoku wzwyż. W rywalizacji na dystansie 300 m drugie miejsce zajęła Oliwia Spiżak-Matysiak. Ponadto obydwie zawodniczki wchodziły w skład sztafety dziewcząt 4x400 m, która uplasowała się na pierwszym miejscu.
Nieustannie podziwiamy i serdecznie gratulujemy.

 

 

Alicja Chucka – golfistka z 6b

phoca thumb m image000001W sobotę, 23 września 2023 roku, uczennica klasy 6b - Alicja Chucka - zajęła drugie miejsce w III Turnieju golfowym Ignaszak Cup w klasyfikacji Stroke Play Brutto. Ala jest zawodniczką klubu golfowego, w którym poznaje tajniki tego sportu i od pewnego czasu odnosi sukcesy. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 Osiągnięcia i sukcesy uczniów klasy 5b w drugim okresie roku szkolnego 2022/2023

phoca thumb m image00000Drugie półrocze, tak jak i pierwsze, przyniosło uczniom klasy 5b wiele powodów do radości. Nadal spełniali się w swoich pasjach, które realizują podczas zajęć pozalekcyjnych oraz biorąc udział w konkursach, w których wykazują się swoimi umiejętnościami i zdolnościami. 

Sukcesy zapoczątkowała Oliwka Spiżak-Matysiak, zajmując w marcu I miejsce w zawodach akrobatycznych Jump Kids, zorganizowanych przez park rozrywki Jump Factory w Ostrowie Wielkopolskim. Kwiecień też przyniósł wiele powodów do dumy: Gabrysia Sypniewska wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „W roli meteorologa", przygotowując wspaniałe nagranie. Tymek Kujawiński zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie, pokonując o wiele starszych od siebie rywali.
III miejsce w Lidze Lekkoatletycznej szkół podstawowych, w konkurencji piłka palantowa chłopców, zorganizowanej przez Kaliski Szkolny Związek Sportowy, zajął klasowy sportowiec – Ksawery TrzęsałaArtur Kuświk otrzymał wyróżnienie za zajęcie XII miejsca w ogólnopolskim konkursie Galileo z języka angielskiego, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Ponadto Tymek Kujawiński, po raz kolejny, zajął I miejsce i zdobył dyplom LAUREATA I miejsca z biologii. W czerwcu Oliwka Spiżak-Matysiak zajęła XI miejsce w kategorii Contemporary&Modern Solo Kadeci2 w XXIX Pucharze Polski Polskiego Związku Tańca Sportowego im. Ryszarda Nowogórskiego w Radzyminie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Giewartów, a w nim klasa 5b

phoca thumb m image000025Po intensywnym roku szkolnym przyszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. W dniach 12-14 czerwca klasa 5b, wraz ze swoimi kolegami z innych klas piątych, świetnie bawiła się w Giewartowie. Czekało tam na uczestników wiele atrakcji, nikt nie nudził się ani przez chwilę i mógł skorzystać z wielu aktywności i zabaw, które nie są dostępne na co dzień. Uczniowie przełamywali tam swoje ograniczenia, bo przy wsparciu kibicujących kolegów jest to o wiele łatwiejsze. Podczas pobytu dzieci przekonały się, że wiele spośród nich posiada zdolności, które wcześniej były nieco ukryte. Wycieczkę uczniowie zaliczyli do bardzo udanych, czego dowodem były pytania „Czy przyjedziemy tu w klasie szóstej?" I to się nazywa strzał w dziesiątkę!

 Pomoc klasy 5b dla kolegi z Afryki

image000001Uczniowie klasy 5b okazali swe wielkie serce przekazując kwotę 100 zł z pieniędzy „klasowych" dla Hamada Dieudonne, podopiecznego Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego „Serce dla Afryki". Cieszymy się, że kwota ta, w dużej mierze, przyczyniła się do opłacenia nauki w roku szkolnym 2023/2024 koledze z Afryki. Brawo dla uczniów klasy 5b!

 

 
Koordynatorki z klasy 5b z pomocą dla zwierząt

Uczennice z klasy 5b: Gabrysia Sypniewska i Marysia Kaczmarek, pod opieką opiekunki SU p. Agnieszki Wąchały – Kliszewskiej, zorganizowały akcję charytatywną na rzecz kaliskiego schroniska dla zwierząt. Dziewczynki przygotowały plakat oraz ulotki informujące, w jaki sposób można pomóc zwierzakom. Akcja zakończyła się 6 czerwca i przyniosła efekty. Wszystkie zebrane produkty zostały zawiezione do schroniska i na pewno przyniosą wiele radości czworonogom. Dziękujemy!Obchody Światowego Dnia Pszczół w 5b

phoca thumb m image000001Uczniowie klasy 5b wzięli aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Pszczół organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W piątek 19 maja założyli ubrania w kolorze żółtym, a na godzinie z wychowawcą przygotowali makietę z pszczołami, służącą do zorganizowania wystawy szkolnej uświadamiającej wszystkim znaczenie tych owadów.

 

Wielki sukces Tymka z klasy 5b w ogólnopolskim konkursie Galileo z biologii

phoca thumb m image000001W bieżącym roku szkolnym, już po raz kolejny, uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich konkursach Galileo, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Nasz kolega Tymek Kujawiński, który jest pasjonatem biologii, po raz kolejny zajął I miejsce i zdobył dyplom LAUREATA z tego właśnie przedmiotu. Jako nagrodę otrzymał dyplom, książkę oraz uznanie nauczycieli i uczniów. Serdecznie gratulujemy!

 

 


Igor zdobył wyróżnienie

phoca thumb m image000004Igor Nowakowski, uczeń klasy 6b, zdobył wyróżnienie w 38. Konkursie Plastycznym „Świat Dziecka" zorganizowanym przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Rozdanie nagród odbyło się 1 czerwca 2023. Gratulujemy!

 

 

 Klasa 1b odwiedziła ZOO

phoca thumb m image0718 maja klasa 1b wybrała się na wycieczkę do ZOO w Łodzi. Na wstępie dzieci podglądały zwierzęta Azji Południowo - Wschodniej mieszkające na terenie Orientarium. Zachwyciły je słonie, szczególnie podczas kąpieli. Nie wszyscy wcześniej wiedzieli, że zwierzęta te są świetnymi pływakami i doskonale nurkują. Piękne były akwaria pełne egzotycznych ryb i koralowców. Niezwykłe wrażenie sprawiła ogromna płaszczka przepływająca nad głowami dzieci w szklanym tunelu, a także groźne rekiny. Zachwyt wzbudził dostrzeżony przypadkiem konik morski. Na terenie ZOO uczniowie zobaczyli także piękne, smukłe żyrafy, śpiące niedźwiedzie, wilki, lemury, wiele gatunków małp, wielbłąda, hipopotama, strusie, i wiele, wiele innych zwierząt. Udało się także zaobserwować na żywo bociana czarnego. Na co dzień klasa podgląda online gniazdo tego ptaka znajdujące się w gęstym lesie. Dzieci spacerując alejkami ZOO mogły podziwiać wszechobecne pawie. Ich rozłożone ogony są przepiękne. Uczniowie ocenili wyjazd jako udany i, jeśli będzie taka możliwość, chętnie wrócą do łódzkiego ZOO po raz kolejny.Zabawa w parku trampolin

phoca thumb m image0000216 maja klasa integracyjna - 6b wybrała się do parku trampolin w Jump Planet Kalisz. Na miejscu skorzystaliśmy z ogromnej ilości trampolin standardowych, wielkiej poduchy "wyskokowej" oraz basenu z gąbkami i zbijakami. Wspólna zabawa i aktywność fizyczna przypomniały nam, że tak spędzony czas, daje siłę do późniejszej aktywności psychicznej. Polecamy!

 

 


Wystawa plastyczna

MicrosoftTeams-imageOd 21 marca uczniowie klas integracyjnych, podczas zajęć rewalidacyjnych, wykonali prace plastyczne. Tematem przewodnim dzieł był krajobraz wiosenny. Prace zostały wykonane na płótnie, farbami akwarelowymi i pastelami. Młodzi artyści pracowali z wielkim zaangażowaniem i radością, dając upust swojej fantazji. Prace uczniów można podziwiać na wystawie zorganizowanej w auli szkolnej, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

14 kwietnia 2023

phoca thumb m image00002W klasie 6b spędziliśmy go wspólnie, przybliżając postać naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego. Obejrzeliśmy film biograficzny, porozmawialiśmy o odwadze realizowania własnych marzeń tak, jak robił to patron naszej szkoły. Rozwiązywaliśmy quiz w formie kahoota. Dodatkowo, przy wspólnym stole, przygotowaliśmy żonkile do szkolnych obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim, która przypada 19 kwietnia.

 

 

 

 

Śniadanie w 1b

phoca thumb m image000007Klasa 1b rozwija swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Ostatnio podczas zajęć dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i własnoręcznie przygotowały kanapki. Zostały one z apetytem zjedzone na drugie śniadanie. Dodatkiem do kanapek była wspólnie wyhodowana rzeżucha, która jak wiadomo jest doskonałym źródłem witamin. Samodzielne przygotowywanie posiłków daje wiele radości – spróbujcie sami!

 

 

 

Kartki świąteczne

339341151 127922413483687 828589862212304283 nZ okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, uczniowie klas integracyjnych wykonali kartki świąteczne, które mają na celu wywołać uśmiech i radość u mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

 

 

 

 

Matematyczny sukces uczniów 6b

phoca thumb m image00003Uczniowie klasy 6b przystąpili do szkolnego konkursu matematycznego pod hasłem „ECO-matematyka", który został zorganizowany 29 marca przez panią Agnieszkę Owczarek. Każda klasa mogła wystawić zespół dwuosobowy, aby podjąć rywalizację z kolegami i koleżankami z pozostałych oddziałów. Nasza"integracyjna" zdobyła:

I miejsce w składzie: Jakub Gąsior i Robert Jęckowski oraz III miejsce w składzie: Nikola Andrzejczak i Julia Chojak.

Gratulujemy!

 

 

 

Dzień Kobiet z klasy 5b w ButterLove

phoca thumb m image01Warsztaty w pracowni cukierniczej ButterLove bardzo przypadły do gustu klasie 5b. Z tego też powodu uczniowie odwiedzili ją po raz drugi. Tym razem chłopcy, spełniając życzenia swoich koleżanek, udali się wraz z nimi do pracowni z okazji Dnia Kobiet. Na miejscu wszyscy świetnie się bawili, przygotowując samodzielnie kruche ciasteczka z marmoladą. W pracowni pachniało tak „słodko" świeżo upieczonymi produktami, że niektórzy z uczestników spałaszowali je jeszcze ciepłe.

 

 

 

Akcja Samorządu Uczniowskiego "Zamiana ról"

phoca thumb m image0002W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, w naszej szkole nastąpiła niezwykła zamiana ról: uczeń - nauczyciel. Do klas integracyjnych: 5b, 7b, 8b na lekcję biologii zawitała Kornelia (klasa 8c), która spróbowała swoich sił w dziedzinie nauczania. Trzeba przyznać, że świetnie przygotowała się do prowadzenia zajęć z tematów o budowie liści, układzie wydalniczym i ekologii. Na lekcji wychowawczej w klasie 6b opowiadała o ważnych sprawach planowania czasu, rozwijania pasji i dążenia do samorealizacji. Poproszona o zaprezentowanie własnego talentu, Kornelia śpiewająco zakończyła zajęcia piosenką z filmu Disneya „Pocahontas". Dobra zabawa i niespodzianka sprawiły, że chcemy więcej takich zamian.

 

 

Marzec - miesiącem matematyki

phoca thumb m image0001Klasa 6b włączyła się w szkolne obchody miesiąca matematyki. Na lekcji wychowawczej uczniowie zastanawiali się, gdzie na co dzień jest wykorzystywana wiedza z tego przedmiotu. Odpowiedź brzmiała jednoznacznie: matematyka jest niezbędna w każdej dziedzinie życia! Uczniowie wykonali klasową gazetkę i plakat związane z tematyką lekcji. Od dzisiaj już wiedzą, że wszyscy powinniśmy uczyć się matematyki.

 

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?