Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1764
1837
3489058

Twoje IP: 44.192.114.32

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą się dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, 7a, 7b i 8b. Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

 

Sukces Kuby z klasy 5b

Jakub Czubak 5bJakub Czubak, uczeń klasy 5b, wziął udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez kaliską Spółdzielnię Mieszkaniową „Dobrzec". W swojej kategorii wiekowej, w konkursie pt. „Kalisz - Miasto moich marzeń" Jakub zajął I miejsce. Prace można było oglądać podczas festynu na Polach Marsowych w czerwcu 2022 roku. Gratulujemy!

 

 

 

 

 Wyróżnienie dla Daniela Skorupy z klasy 4b

phoca thumb m 1aGratulujemy Danielowi uzyskania WYRÓŻNIENIA w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno  -Literackim „Kartka z życzeniami na 10 lecie ZSP w Żelazówce". Cieszymy się z jego sukcesu i życzymy kolejnych!

 

 

 

 

 

 

Sukces artystyczny Hani z 4b

phoca thumb m 1Hania Tomalak, uzdolniona plastycznie uczennica klasy 4b, wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez kaliski Sanepid w ramach „Kaliskiego Tygodnia Zdrowia 2022". W grupie wiekowej IV-VI, w konkursie „Zdrowa i aktywna kaliska lalka - instalacja plastyczna", Hania zdobyła I miejsce! Jej ponad metrowa lalka wyróżniała się spośród innych prac. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu.

 

 Dzień Integracji w V LO

18 maja 2022 r. klasy 7a, 7b i 8b uczestniczyły w Dniu Integracji w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Dziękujemy organizatorom, za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia relacji na Facebooku ,,Ra... - V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu | Facebook

 

 

Wycieczka 4b do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

phoca thumb m 8Gołuchów znajduje się 15 km od Kalisza i często jest odwiedzany przez dzieci z rodzicami. Jednak uczniowie klasy 4b postanowili odwiedzić go całą klasą i wziąć udział zajęciach na terenie ośrodka. Były to zajęcia terenowe „Ssaki leśne" „Wiosna budzi kolorami i zapachami", warsztaty „Dekorowania drewna", lekcje muzealne w „Powozowni" „Owczarni" i „Muzeum Leśnictwa". Uczniowie mieli także czas wolny. Przeznaczyli go na plażowanie, gry i zabawy, dyskotekę. Wyczerpani obfitością zajęć, noc spędzili w dawnej „Oborze". We wtorkowe popołudnie zadowoleni wrócili do swoich domów.

 


 

Właściwe odżywianie

phoca thumb m image001Kolejne zajęcia w klasie 5b integracyjnej w ramach programu „Emocjonalna apteczka pierwszej pomocy" miały nas zachęcić do zdrowego odżywiania poprzez włączanie owoców i warzyw oraz wody do codziennego jadłospisu. Wykonaliśmy zadania związane z uważnym smakowaniem, podczas których rozpoznawaliśmy smaki. Obejrzeliśmy prezentację o znaczeniu wody - źródle życia i odkryliśmy skarby natury, wykonując soki z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Te bomby witaminowe dodały nam sił i zdrowia. Zachęcamy wszystkich do picia świeżych soków oraz jedzenia owoców i warzyw codziennie!

 

 

 

Uczniowie 4b z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

phoca thumb m image001Wycieczka do Straży Pożarnej okazała się ciekawym przeżyciem dla uczniów. W interaktywnej sali edukacyjnej mogli „ściągną kota z drzewa", obserwować „zarzewia pożaru w domu", wziąć udział w tematycznym quizie sprawdzającym ich wiedzę, obejrzeć z bliska pojazdy bojowe. Taka forma edukacji dla bezpieczeństwa spodobała się uczniom.

 

 
Relacja z Dnia Patrona

phoca thumb m image010Z okazji Dnia Patrona naszej szkoły, p. Jola Baraniak przygotowała prezentację multimedialną z życiorysem Stefana Szolca -Rogozińskiego, a następnie wyświetliła ją na zajęciach z uczniami klasy 5b. Zadaniem uczniów było zapamiętanie podanych w ciekawy sposób wiadomości. Po projekcji klasa przystąpiła do rozwiązania interaktywnego quizu przygotowanego w aplikacji Kahoot. Każdy uczeń zalogował się i odpowiedział na pytania, wybierając odpowiedzi na swoim smartfonie. Zabawie towarzyszyły wielkie emocje i chęć sprawdzenia się. Zwycięzcą quizu została Aleksandra Kurz. Gratulujemy. Nasz patron był wielkim Polakiem, patriotą i wytrwałym podróżnikiem. Starajmy się go naśladować w wytrwałości każdego dnia.

 

 

Wychowawcza z inspirującymi kobietami

phoca thumb m image001Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, na godzinie wychowawczej (11 marca 2022 r.), postanowiliśmy poznać postaci inspirujących kobiet ukazane w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez nauczycielki biblioteki szkolnej. Chętnie zobaczyliśmy również wystawę poświęconą tej tematyce. A nasze koleżanki w klasie otrzymały drobne, książkowe upominki od kolegów. I tak można świętować!

 

 

 

8 marca - wyjątkowym dniem w klasie 4b

phoca thumb m image003Tegoroczny Dzień Kobiet był wyjątkowym dniem dla dziewcząt. Chłopcy przygotowali z okazji tego święta barwną gazetkę klasową i upominki dla każdej koleżanki. Był śpiew "100 lat", życzenia i słodkości. Dopełnieniem święta będzie wspólne wyjście do kina na film.

 

 

 

 

 

Spacerowy dzień 4 marca 2022

phoca thumb m image001Spacer rozpoczęliśmy drogą do kina na seans pt. „Wiki i jej sekret". To piękny i mądry film o ochronie zwierząt i ich relacji z ludźmi. Następnie zwiedziliśmy odnowiony budynek zabytkowego dworca kolejowego, opowiadając sobie jego ponad stuletnią historię. Nieopodal zaciekawiła nas kolejowa wieża ciśnień już od dawna nieczynna, a kiedyś niezbędna dla parowozów. W tym samym rejonie odnaleźliśmy jeszcze dwa ponad stuletnie budynki kamienic na ul. Dworcowej 4 i ul. Górnośląskiej 71. Idąc w dół tej ruchliwej ulicy minęliśmy osiedle Kaliniec, którego nazwy ulic kojarzą się z powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie". Doszliśmy do zabytkowego budynku Biblioteki Miejskiej im. A. Asnyka oraz Ośrodka Kultury Plastycznej. Czyżby druga wieża ciśnień? Tak! To tam znajduje się Ośrodek Kultury Plastycznej im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu, gdzie jako pierwsi mogliśmy obejrzeć wystawę Włodzimierza Trawińskiego „Postać" (malarstwo, rysunek, grafika, relief.) Otrzymaliśmy zaproszenia na wieczorny wernisaż i spotkanie z autorem. Wystawa trwa od 4 marca do 2 kwietnia - warto wybrać się na spotkanie ze sztuką współczesną. My to zrobiliśmy i zachęcamy innych.
Uczniowie klasy 5b z nauczycielami

 

 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

phoca thumb m 274509636 1316795258841026 6944140945828331942 n28 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Jest to dzień solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami oraz okazja do podnoszenia społecznej świadomości w tym zakresie. Choroby rzadkie to całe spektrum różnorodnych, przewlekłych chorób, najczęściej o podłożu genetycznym i ciężkim przebiegu. Nasza szkoła włączyła się w obchody poprzez przygotowanie plakatów. Każda klasa integracyjna przedstawiła na swój sposób i dowolną techniką jedną z wybranych chorób.

 

 

 

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...

phoca thumb m image003...a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - i takim sposobem podtrzymujemy tradycje ostatnich dni karnawału. W naszej klasie 5b integracyjnej i całej szkole pączki sprawiły wiele przyjemności, wywołując smaczne wspomnienia.

 

 

 

 

 

Uczniowie 4b poszerzają wiedzę o chorobach rzadkich

M1W lutym br., podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie dowiedzieli się, na czym polegają „choroby rzadkie". Szczególnie dużo uwagi poświęcili mukowiscydozie. Po obejrzeniu filmu, rozmowie na temat genezy, objawów choroby i jej leczenia wykonali plakat, który po zawieszeniu w auli pozwoli poznać ją także innym uczniom.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas integracyjnych przygotowali dla Was niespodziankę. Zapraszamy do obejrzenia filmu!LJ1

 

  

Walentynki w klasie 4b

phoca thumb m 4b114 lutego dzieci z klasy 4b zorganizowały klasową pocztę walentynkową. Podczas godziny wychowawczej uczniowie udekorowali salę oraz wręczyli sobie własnoręcznie wykonane kartki jako dowód sympatii lub przyjaźni. GALERIA

 

 

 

 

 

Walentynki w klasie 5b

5bWalentynkiW Dzień Zakochanych klasa 5b zorganizowała spontaniczną akcję walentynkową - dzieci ubrały się z okazji święta na czerwono. Pozytywna energia popłynęła z ekranu komputera!

 

 

 

 

Arteterapia na wychowawczej

phoca thumb m image002Arteterapia to sposób wyrażania siebie przez sztukę np. malarstwo, taniec, czy śpiew. Otwiera ona drzwi do naszego wnętrza: emocji, potrzeb i lęków. Nasza klasa wzięła udział w zajęciach ekspresji poprzez sztukę i wykonała maski karnawałowe - tematem przewodnim były koty i ich cechy, osobowości. Wykonując prace mogliśmy wymienić cechy charakterystyczne dla kotów, a później zapoznać się z listą kocich osobowości Kot ekstrawertyk - inteligentny, ciekawy i pomysłowy, typ badacza, który z chęcią wściubi swój nosek wszędzie, gdzie tylko się da. Introwertyk to przeciwieństwo ekstrawertyka. Koty te są niepewne, niespokojne i pełne strachu. W stosunku do ludzi i nie tylko są podejrzliwe i nieśmiałe.

 

 

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

263679247 911187842866645 6072212046707294393 n3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywały się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej ich realizacji. Warto przypominać o prawach każdego do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego. Choć wszyscy jesteśmy różni, to każdy z nas jest ważny. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu informacyjnego przygotowanego przez klasę 7a.

 https://drive.google.com/file/d/1V2Uyz_Q8aTVry_8NUxTu5wvEvQEAU3UV/view?usp=sharing

 

 

 

4b wspiera rówieśników z Afryki

1  kopiaaUczniowie klasy 4b dołączyli do zbiórki piłek dla dzieci i młodzieży z Kamerunu, i podarowali rówieśnikom piłkę do gry w siatkówkę. Miłej zabawy koleżanki i koledzy!

 

 

 

 

 

 

4b angażuje się w sprawy szkolne

4b1Uczniowie klasy 4b przyłączyli się do działań Szkolnego Klubu Młodego Obywatela. Podczas zajęć z wychowawcą dyskutowali na temat różnych pomysłów, które służyłyby całej społeczności szkolnej. W imieniu klasy dwie najciekawsze propozycje zgłosiły: przewodnicząca Jagoda Śnieg - projekt 2 „Szkolny radiowęzeł" i skarbniczka Oliwia Spiżak - Matysiak projekt 6 „Ławeczki na korytarze szkoły". Dziewczęta przygotowały plakaty promujące projekty i rozwiesiły je na korytarzach szkoły. Uczniowie z napięciem czekają na wyniki głosowania.

 

 

 

Święto Biblioteki "Z Lemem w przyszłość"

phoca thumb m image003Uczniowie naszej integracyjnej klasy 5b chętnie włączyli się w Święto Biblioteki i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przedsięwzięcia ROBOTLEMA. Najpierw ustalili projekt, a następnie przynieśli materiały. Potrzebna była dobra praca zespołowa, a fantazja uczniów nie znała granic – zupełnie, jak u Pana Stanisława Lema. Nawet nie wiadomo kiedy udało się skończyć klasowe „dzieło". To była świetna zabawa i współpraca!

 

 

 

 

Konstruktorzy z 4b

ludki4bUczniowie klasy 4b wzięli udział w akcji biblioteki szkolnej zorganizowanej pod hasłem "Z Lemem w przyszłość". Ze zgromadzonych materiałów konstruowali dwa roboty do spełniania życzeń. Praca nad robotami pobudziła ich wyobraźnię i sprawiła wiele radości.

 

 

 
Dzień Śmiesznego Przebrania

phoca thumb m image00326 października 2021 r. był dniem niezwykłym, barwnym, kolorowym, pełnym poprzebieranych postaci w naszej szkole. To pomysł Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów wywołał tyle radości i dobrej zabawy, w którą również włączyła się klasa 5b integracyjna. Dziękujemy.

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

phoca thumb m 250153296 435121251304007 99139240257609137 nW październiku obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Białej Laski". Z tej okazji uczniowie klas integracyjnych poznali sposoby pomocy osobom niewidomym w codziennym funkcjonowaniu w przestrzeni publicznej oraz zapoznali się z pisemnym sposobem komunikacji tych osób. Dzieci obejrzały filmik animowany „N jak niewidomy...", a po dyskusji kodowały i dekodowały tytuły książek i hasła używając alfabetu Braille"a.

 

 

 

 
 

Spacer historyczny klasy 5b

phoca thumb m image00826 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Animacji Społeczno - Kulturalnej KWADRATURA, p. Majkę Graf i p. Agnieszkę Wypych, które zaprosiły nas do udziału w warsztatach szkolnych w ramach projektu „Podróżnicy z doliny Prosny". Projekt dotyczy powstania gry planszowej opartej na historii Miasta Kalisza oraz jego symbolach. Gra „Podróżnicy z doliny Prosny" buduje poczucie ważności miejsc i postawę patriotyzmu lokalnego, uwrażliwiając mieszkańców na otaczającą ich przestrzeń miejską, która ma swoją wspaniałą historyczną przeszłość. Gra planszowa pozwoliła nam, uczniom 5b wcielić się się w bohaterów naszego miasta tj. Karola Malaperta, Dorotkę, Deborah Gross-Schinagel, Rafała Stiltera, Felicję Łączkowską czy Wojciecha Bogusławskiego. Dlatego po prezentacji gry wybraliśmy się na wycieczkę po Kaliszu śladami zegarmistrza Stiltera, zobaczyliśmy zegar na Rogatce oraz odwiedziliśmy Ratusz i jego cenny zegar na wieży ratuszowej. Było wspaniale!

 

 

Dzień Nauczyciela w klasie 5b

phoca thumb m image00514 października jest Dniem Edukacji Narodowej, a my uczniowie możemy wówczas podziękować naszym nauczycielom. Tego dnia świętowaliśmy z wychowawcami i cieszyliśmy się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas. Nasza „integracyjna" mogła wspólnie pośpiewać, Igor uczył nas origami, graliśmy w gry „Monopoly" i „Państwa Miasta". Możemy być dumni, że tworzymy zgrany zespół i zdobywamy wiedzę pod okiem wspaniałych nauczycieli. Przewodnicząca klasy Nikola Andrzejczak.

 

 

 

Klasa 7a w Zagrodowej Hodowli Alpak - ,,ALPAKOTELA"

phoca thumb m 245561717 344692570741068 5105652706680370517 nW piątek 15 października klasa 7a odwiedziła alpaki w Kamieniu. Mimo iż na ten dzień zapowiadano deszcz, to dla nas wyszło słońce. Pobyt w Alpakotece dostarczył wszystkim wiele radości. Byliśmy na spacerze z alpakami, karmiliśmy je, a potem wspólnie zjedliśmy kiełbaski z ogniska. Na zakończenie zagraliśmy w siatkówkę. Było super!

 

 

 

 

Klasa 7b z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

phoca thumb m microsoftteams-image7 października 2021 r. klasa 7b odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię nr 16 w Kaliszu. Celem wizyty było wsparcie naszej osiedlowej biblioteki poprzez ofiarowanie niepotrzebnych, ale nadal wartych przeczytania książek. W ten sposób młodzież dała książkom drugie życie. Widząc ile radości i korzyści przyniosła ta akcja, uczniowie obiecali powtórzyć ją jeszcze raz, w tym roku szkolnym.

 

 

 

 

Start "Apteczki pierwszej pomocy emocjonalnej" w klasie 5b

phoca thumb m 20211007 093944aRozpoczęliśmy realizację programu promocji zdrowia i profilaktyki uniwersalnej na godzinach wychowawczych. Celem programu APTECZKA jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych. W pierwszym miesiącu zrealizowaliśmy część pierwszą: Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy. Takie zajęcia z dziećmi są przyjemnością, a sami uczniowie mówią że to świetna zabawa.

 

 

 

Dzień Chłopca w 4b

dzień chłopca 4bDzień Chłopca jest obchodzony przez uczniów od wielu lat. Dziewczęta z klasy 4b postanowiły kontynuować tę tradycję i zorganizowały niespodziankę dla kolegów. Zakupiły przybory szkolne ozdobione grafiką zgodną z zainteresowaniami chłopców oraz zorganizowały słodki poczęstunek. Wspólne spędzony czas i wyjście na lody uatrakcyjniły ten dzień.

 

 Dzień z alpakami klas 4b i 5b

phoca thumb m 243547615 3111186869110260 4915600366930914248 n27 września 2021 r. wyjechaliśmy za Kalisz na spotkanie integracyjne przy ognisku. Mieliśmy zorganizowane zajęcia plastyczne z niezwykle delikatną i przyjemną w dotyku sierścią alpak. Najciekawszy był spacer z tymi sympatycznymi zwierzętami. Na zakończenie otrzymaliśmy garść informacji o alpakach oraz słodki poczęstunek.

 

 

 


Sukces młodej golfistki z 4b - Alicji Chuckiej

Ala1Ala od kilku lat trenuje grę w golfa i już zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Gratulujemy Jej zdobycia III miejsca i pucharu w Rodzinnym Turnieju Golfowym w kategorii dziewcząt!

 

 

 

 

 

 

Pierwsze sukcesy lekkoatletów z klasy 4b

phoca thumb m 20210917 090343Uczniowie klasy 4b: Oliwia Spiżak - Matysiak, Jagoda Śnieg i Ksawery Trzęsała reprezentowali naszą szkołę podczas Ligii Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Z ogromną radością informujemy, że Oliwka zdobyła III miejsce w biegu na 60 m. W sztafecie dziewcząt 4 razy 100m Oliwka z Jagodą również zdobyły III miejsce. Natomiast Ksawery w biegu na 60 m uzyskał czwarty wynik. Gratulujemy pierwszych sukcesów sportowych!

 

 

 

Detektywi z 4b w akcji!

phoca thumb m 20210916 120436 15Lekcja przyrody na terenie arboretum w Lesie Winiarskim okazała się wspaniałą przygodą. Podczas spaceru uczniowie poznawali ciekawe okazy i obiekty przyrodnicze, aby później podczas gry jako detektywi, odczytywać ukryte w różnych miejscach zagadki "kryminalne" i rozwiązywać je. Cel został osiągnięty! Lekcja dostarczyła dzieciom wiedzy, umiejętności i zintegrowała zespół klasowy.

 

 

 

Klasa 4b i "Sprzątanie świata"

sp4bUczniowie klasy 4b integracyjnej z dużym zaangażowaniem i radością przystąpili do akcji "Sprzątanie świata". Udało im się zebrać "górę śmieci", a wspólne działanie i szczytny cel połączyły uczniów.

 

 

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?