Twoje IP: 3.94.21.209

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą się dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6a, 6b i 7b. Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

Klasa 4b integracyjna obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

MiędzynarodowyW czwartek 19 listopada 2020 roku, na godzinie wychowawczej, pani Jolanta Baraniak opowiedziała całej naszej klasie 4b jak możemy pomagać osobom słabowidzącym i niewidomym. Pokazała nam wspaniałą prezentację na ten temat. W tym dniu dużo się dowiedzieliśmy o sławnych osobach niewidomych, które mogą być dla nas wzorem do naśladowania w wytrwałości, chęci nauki i realizacji celów, mimo trudności i ograniczeń. Przewodnicząca klasy 4b - Nikola Andrzejczak.

Prezentacja

Figurki bohaterów „Hobbita” stworzone przez uczniów klasy 6b

phoca thumb m 5Uczniowie klasy 6b omawiali na lekcjach języka polskiego lekturę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Na ostatnich zajęciach z lekturą musieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Ich zadanie polegało na stworzeniu figurek ulubionych bohaterów powieści. Pojawili się m.in.: Thorin, Smaug i Gandalf.

Wesoły czas w klasie 4b integracyjnej

phoca thumb m 20201001 123130Przygotowania do klasowego "Dnia Chłopca 2020" trwały od tygodnia. Ola i jej koleżanki wypożyczyły z biblioteki "Księgę imion", w której odszukały znaczenie imion naszych kolegów z klasy. Następnie wydrukowane i ozdobione teksty zostały wręczone chłopcom. Lena, Natalia i Ola zrobiły pyszną watę cukrową, a pozostałe dziewczęta przygotowały różnego rodzaju gry i zabawy np. ciepło - zimno, gry planszowe oraz zabawy z balonami. To był wspaniały dzień w naszej klasie i wspominamy go bardo miło.

Przewodnicząca klasy 4b - Nikola Andrzejczak

Uczniowie klasy 6b realizowali projekt "Uczymy się tolerancji"

phoca thumb m 20201014 092722Uczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego i zajęciach z wychowawcą realizowali projekt „Uczymy się tolerancji”. Omówili m. in. teksty literackie, w których bohaterem była osoba z niepełnosprawnością; osoba, uciekająca ze swojej ojczyzny z powodu wojny; osoba, zamieszkująca środowisko, w którym miesza się wiele kultur i religii. Uczniowie prowadzili dyskusję dot. postaw promowania tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. Wykonali plakaty na temat tolerancji i akceptacji. Wspólnie uzupełnili plakat o haśle: „Jestem człowiekiem i mam prawo do…”.