Twoje IP: 34.237.76.91

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4a, 4b, 5b, 7b i 8b Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

Wyprawa klasy 5b

5b2
Celem wycieczki klasy 5b było gospodarstwo agroturystyczne Rancho Colorado w miejscowości Trzciel-Odbudowa. Uczniowie postawili na integrację i relaks - spacerowali, grali w piłkę, jeździli konno oraz pływali w basenie. Wieczorem królowały gry planszowe i zabawy ruchowe. Dzieci z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę.

Burza nagród

nagrody

Koniec roku szkolnego to podsumowanie wielu konkursów. Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wielu z nich i osiągnęli wspaniałe wyniki. Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Poetyckim „Wojtaszkowe strofy" otrzymały: Hanna Tomalak, Oliwa Spiżak Matysiak, Maria Kaczmarek.

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kwiat jest uśmiechem rośliny" wyróżnienie otrzymała Maria Kaczmarek. Alicja Chucka zdobyła II miejsce w XI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Wojciech Osman zdobył w piłce nożnej w Finale Okręgu Kaliskiego Żaków tytuł: Wyróżniający Zawodnik. Gratulujemy wszystkim sukcesów i zachęcamy do dalszej wytrwałej pracy nad swoimi talentami.

Sukcesy naszych uczniów na Paraolimpiadzie Przedszkolaków!

po3

Uczniowie klasy 1b Daniel Skorupa i Kamil Szymczak oraz uczeń oddziału przedszkolnego b Michał Siwik reprezentowali naszą szkołę na Paraolimpiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem" w Kaliszu. Nasi dzielni uczniowie zdobyli III miejsce. Z dumą przynieśli do szkoły puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy im sukcesu.

Klasowy sukces w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

lapbook2

Uczniowie klasy 1b wzięli udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne zwyczaje i tradycje - lapbook". Dzieci przygotowały wspólną pracę bogato zdobioną symbolami świątecznymi, zagadkami, puzzlami i opisami zwyczajów. Ich lapbook zachwycił jury i uczniowie zdobyli I miejsce. Dzieci otrzymały barwny dyplom, książki słodycze. Sukces bardzo je ucieszył i upewnił, że razem mogą wiele osiągnąć.