Twoje IP: 54.157.61.68

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4a, 4b, 5b, 7b i 8b Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

Sukcesy naszych uczniów na Paraolimpiadzie Przedszkolaków!

po3

Uczniowie klasy 1b Daniel Skorupa i Kamil Szymczak oraz uczeń oddziału przedszkolnego b Michał Siwik reprezentowali naszą szkołę na Paraolimpiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem" w Kaliszu. Nasi dzielni uczniowie zdobyli III miejsce. Z dumą przynieśli do szkoły puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy im sukcesu.

Klasowy sukces w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

lapbook2

Uczniowie klasy 1b wzięli udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne zwyczaje i tradycje - lapbook". Dzieci przygotowały wspólną pracę bogato zdobioną symbolami świątecznymi, zagadkami, puzzlami i opisami zwyczajów. Ich lapbook zachwycił jury i uczniowie zdobyli I miejsce. Dzieci otrzymały barwny dyplom, książki słodycze. Sukces bardzo je ucieszył i upewnił, że razem mogą wiele osiągnąć.

Tymoteusz Kujawiński zwycięzcą konkursu „Magiczna Irlandia”

tk1b
Z okazji tegorocznych obchodów Dni Św. Patryka MDK w Kaliszu zorganizował konkurs plastyczny „Magiczna Irlandia". Spośród 258 prac w piętnastoosobowym gronie zwycięzców znalazł się uczeń klasy 1b, Tymoteusz Kujawiński. Wykonał on pracę z bibuły na formacie B1. Można ją zobaczyć w Galerii „SZATNIA MDK". Gratulujemy.

Kubek świeżej wody dla mieszkańców Afryki

m1
Uczniowie klasy 1b dołączyli do grona kaliszan wspierających budowę studni w Afryce. Zaniesione przez dzieci na miejsce zbiórki gazety, kartony, książki zostaną sprzedane, a uzyskane fundusze pozwolą na wykopanie kolejnej studni. Apelujemy do wszystkich uczniów o włączenie się do pomocy kościołowi w krajach misyjnych!