logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
49
1036
4493942

Twoje IP: 18.206.194.21

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Projekt „English is everywhere” (Język angielski jest wszędzie)

Udział w projekcie „English is everywhere" realizowanym w ramach koła językowego „English club 17" prowadzonego przez nauczyciela j.angielskiego, Bogumiłę Stanoch z dydaktycznego punktu widzenia ma na celu wzbogacenie wiedzy o języku angielskim, o krajach anglojęzycznych oraz rozwijanie sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Projekt ma ponadto za zadanie poszerzanie kręgu zainteresowań uczniów, rozwijanie dociekliwości, podnoszenie świadomości otaczającego świata, promowanie wykorzystania technologii komputerowej w nauce języka oraz stworzenie uczniom warunków do praktycznego wykorzystania języka.
Z uwagi na międzynarodowy charakter języka angielskiego, uczniowie na co dzień, poza szkołą, słuchając muzyki, oglądając filmy i korzystając z najnowszej technologii mają kontakt z językiem angielskim. Świadomi tego faktu uczestnicy projektu szukają obecności języka angielskiego w życiu codziennym udowadniając, że angielski jest wszędzie (English is everywhere). Gdzie natomiast nie ma angielskiego, uczniowie mogą jego elementy wprowadzić. W ten sposób język obcy zagościł na zajęciach matematyki i przyrody, a także na korytarzach szkolnych.
W ramach zajęć wspólnie zaplanowanych w uczniami: uczestnicy nakręcili filmy, których przedstawili się w języku angielskim, przygotowali gazetkę w sali, w której odbywają się spotkania „English club 17", wykonali 19 plansz z ilustracjami i słownictwem w j. angielskim na drzwi każdej sali w segmencie, gdzie odbywają się zajęcia klas 4-6, uczestniczyli w lekcjach matematyki i przyrody z elementami języka angielskiego. Udowadniając, że angielski może być wszędzie obecny, uczniowie przygotowali sałatkę warzywną. Podczas pracy nazywali wykorzystane składniki oraz czynności wykonywane przez nich w trakcie tego zadania kulinarnego. Ostatnim etapem uzgodnionym z uczestnikami będzie wycieczka po okolicy, w której mieści się szkoła w celu odnalezienia jak największej ilości angielskich słów. Projekt, w który zaangażowali się ochotnicy trwa od października do maja. Poszczególne zadania są wspólnym pomysłem nauczyciela i uczniów.
Podsumowaniem całorocznej pracy będzie przygotowana przez uczniów prezentacja multimedialna ilustrująca dokonania uczniów.

Zapraszamy do Galerii:

 

 

English Club 17 to my Angielski na drzwiach wszystkich klas Angielski na matematyce
001 1 3
Angielski w przyrodzie Angielski w kuchni Angielski w naszym otoczeniu
2 3 1

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?