Twoje IP: 54.81.220.239

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

Bijemy rekord!

ac1
W piątek – 7 czerwca – po raz drugi przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam". O godzinie 10.00 zgromadziliśmy się na boisku szkolnym, by wspólnie poczytać. W wydarzeniu wzięli udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pracownicy administracji i obsługi. Każdy uczestnik akcji przyniósł ze sobą swoją książkę. Wszyscy razem zatopiliśmy się w lekturze, przy okazji integrując się i wymieniając opinie na temat ulubionych pozycji książkowych.

Całoroczny konkurs „Rusz głową”

rg2

Ubiegłoroczny konkurs „Palcem po mapie" wzbudził zainteresowanie wśród ówczesnych uczniów klas 4, zatem w tym roku ruszyła kolejna jego edycja pod hasłem „Rusz głową", której uczestnikami byli Ci sami uczniowie z obecnych klas 5.
Ogólne podsumowanie zabawy odbyło się w kwietniu i zostało zakończone testem. Do rywalizacji przystąpiło 30 osób, a do finału dotarło 14. Zwyciężyły dwie uczennice: Weronika Pakuła z klasy 5a i Julia Kuśmierczak z klasy 5e.
Uczniowie bawili się dobrze. Poszerzając wiedzę, zdobywając dodatkowe oceny i ucząc się wytrwałości, powtarzali sobie myśl Sir Winstona Churchilla „Mądry uczy się stale, głupi wcale".

Dinozaury w bibliotece

b2
Dzięki serii „Magiczny domek na drzewie" autorstwa Mary Pope Osborne możemy przenieść się tam, gdzie tylko chcemy. Tak właśnie stało się 15 maja, gdy wraz z dziećmi z klasy 1 b oraz wolontariuszami programu „PoczytajMy" przenieśliśmy się w czasy prehistorii oraz dinozaurów. Dzieci dowiedziały się o istnieniu serii „Magiczny domek na drzewie", wysłuchały fragmentu książki „Dinozaury przed zmrokiem" oraz poznały sylwetki najbardziej charakterystycznych dinozaurów. Następnie uczniowie wyruszyli na poszukiwania dinozaura. Znalezione ślady i wskazówki zaprowadziły je do piwnicy, gdzie czekał na nich dinozaur oraz liczne niespodzianki. Dzieci były zachwycone niecodziennymi zajęciami i przygodą.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dk1
2 kwietnia, to nie tylko rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, ale przede wszystkim Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Z tej okazji, w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia, w których uczestniczyła klasa 5e wraz ze swoją wychowawczynią. Uczniowie wysłuchali treści listu napisanego przez znanego ilustratora i pisarza litewskiego Kęstutisa Kasparavičiusa, który jest przedstawicielem litewskiej sekcji IBBY – gospodarza tegorocznych obchodów. List przeczytali członkowie szkolnego koła wolontariatu, biorący udział w akcji „Poczytaj My": Stanisław Wiśniewski i Szymon Ostrowski.
Dzieci z klasy 5e poznały również historię obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz sylwetkę pana Kęstutisa Kasparavičiusa. Punktem kulminacyjnym spotkania była możliwość zapoznania się uczestników z Polską Szkołą Ilustracji. Pomogła im w tym ciekawa wystawa prac najwybitniejszych, rodzimych ilustratorów, przygotowana przez bibliotekarki szkolne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały wyeksponowane ze zbiorów biblioteki perełki polskiej ilustracji.

Mali goście z przedszkola „Bajka”

gzpb3
Myszka Miki to najlepszy przyjaciel Walta Disneya. Ten sympatyczny bohater filmów animowanych stał się tak lubiany przez dzieci na całym świecie, że został przewodnikiem w zabawie dla naszych małych gości z przedszkola „Bajka", którzy odwiedzili nas w piątek 01. 03. 2019 roku. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia Pana Disneya. Poznały zwyczaje Mikiego oraz jego przyjaciół. Uczestniczyły w grze planszowej, a co najważniejsze zachwycały się pięknymi ilustracjami w książkach związanych z tematem spotkania, dziwiąc się, że posiadamy ich tak dużo. Mamy nadzieję, że będzie to jeszcze jeden element, który przyczyni się do zachęcenia do sięgania po książki.