Twoje IP: 34.204.203.142

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

Podsumowania konkursów w ramach Święta Biblioteki

phoca thumb m dscf4389 1ZWYCIĘZCY KONKURSU AFISZOWEGO DLA KLAS ÓSMYCH „SZARE SZEREGI”

Klasa 8a

Aleksandra Luty, Julia Tęsiorowska, Kasjan Jamroziak, Emilia Wiśniewska, Aleksandra Gąsior, Jakub Tęsiorowski, Kacper Tęsiorowski

Klasa 8b

Kamila Bąk, Patrycja Bąk, Julia Parat, Maja Mitas, Joanna Frąszczak, Zofia Wypych

Klasa 8d

Aleksander Barnett, Oskar Maciejewski, Natalia Kovbas, Julia Włóka, Maria Wierzgacz

Klasa 8e

Julia Goździewicz, Weronika Lis, Ola Fularska, Zuzanna Waszak,Wiktoria Galbierczyk

ZWYCIĘZCY KONKURSU LITERACKIEGO DLA KLAS SZÓSTYCH „LIST DO BOHATERA”

Klasa 6a

Weronika Pakuła, Antonina Filipiak

Klasa 6c

Amelia Mystek, Judyta Brajer, Amelia Janiszewska, Karolina Gąsior

KLASY , KTÓRE PRZYGOTOWAŁY BROSZURY I PLAKATY O PANI IRENIE SENDLEROWEJ

klasa 4a, klasa 5a, klasa 5c, 5d

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

phoca thumb m dscf4125 1W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Każda z klas uczestniczyła w uroczystych obchodach. Klasy I-III poznały historię misia Wojtka - brunatnego niedźwiedzia, który wędrował przez wojenny front z II Korpusem Armii Andersa. Dzieci miały również okazję tworzyć wyklejanki oraz rywalizować w grze planszowej, tematycznie związanej z przygodami zwierzęcego bohatera. Literatura wojenna towarzyszyła w cyklu spotkań klasom IV i V, co zaowocowało stworzeniem plakatów i albumów, dotyczących życia i działalności Ireny Sendlerowej. Przejmujący film pt. „Niezwyciężeni" obejrzały klasy VI i VII. Historia Polski przedstawiona w „pigułce" wywarła na młodzieży duże wrażenie, co było przyczynkiem do refleksji i stworzenia przez nich plakatów dotyczących wolności, jaką wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Chętni uczniowie napisali również listy do wojennych bohaterów, aby podziękować im za męstwo, odwagę i ofiarność. Dla najstarszych klas naszej szkoły został przygotowany konkurs afiszowy o „Szarych Szeregach". W czytelni zawisły edukacyjne gazetki przybliżające okres II wojny światowej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z ich treściami.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

phoca thumb m dscf4031 1Tak jak w latach ubiegłych, po raz kolejny uczniowie oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Dzień Głośnego Czytania". Tym razem dzieci miały możliwość wysłuchania rozdziału pt. „Malarka" z książki pani Renaty Piątkowskiej „A może będzie właśnie tak". Słuchając treści książki poznały zawód malarki oraz miejsce gdzie artyści mogą prezentować swoje dzieła – czyli galerię sztuki.
Po zajęciach żywego słowa dzieci ochoczo przystąpiły do tworzenia własnych „Dzieł sztuki", które będą zaprezentowane w „Galerii sztuki klas 0".

Narodowe Czytanie

phoca thumb m dscf4007W piątek, 27 września 2019 r., nasza szkoła włączyła się do akcji, zaproponowanej przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tym razem uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi, aktorką Kamą Kowalewską i redaktorem Andrzejem Kurzyńskim, przeczytali "Katarynkę" Bolesława Prusa. Przy dźwiękach pianina i skrzypiec (Maria Wierzgacz z kl. 8d) oraz przy śpiewie Ady Jarek z kl. 4b, Stanisława Wiśniewskiego z kl. 8b oraz Zuzanny Waszak z kl. 8e czytanie rozpoczęła p. wicedyrektor, Małgorzata Kasprzak. Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języka polskiego i nauczycielki biblioteki.

Literatura i wojna

phoca thumb m dscf3983Wrzesień to miesiąc, w którym tradycją stały się już spotkania z uczniami klas czwartych, podczas których prezentujemy książki z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci" wydawnictwa Literatura. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały krótkiego omówienia książek obrazujących losy ich rówieśników, a co najważniejsze postanowiły wypożyczyć zaprezentowane pozycje. Rozmowy o przeżyciach bohaterów stały się również przyczynkiem do wspomnienia czasów II wojny światowej, której 80. rocznicę wybuchu obchodziliśmy we wrześniu.