im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.221.9.6

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

Narodowe Czytanie

3 nar czyt7

Dnia 28 września 2018r. na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 4-8 zatopiły się w lekturze „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Młodszym uczniom zaprezentowane zostały książki dostosowane do ich poziomu i możliwości. Cieszy fakt, że klasy drugie wybrały pierwszą część serii Waldemara Cichonia o kocie Cukierku zakupioną z funduszu pochodzącego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęciło to młodych czytelników do sięgnięcia po dalsze części figlarnych przygód kota Cukierka.
Na jedną godzinę lekcyjną wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu.

Dodatkowym elementem tego dnia było przeprowadzenie w bibliotece szkolnej konkursu „Mistrz głośnego czytania" dla uczniów klas 4-8. Każdy z uczestników pragnął jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment dzieła Stefana Żeromskiego. Zwyciężczyniami zostały: Małgorzata Sokołowska z klasy 5c i Aleksandra Luty z klasy 7a.

Akcję zainicjowała nauczycielka języka polskiego pani Ewa Krawczyk przy współpracy z nauczycielkami bibliotekarkami Marzanną Jędrzejczak, Edytą Szczepanik i Pauliną Formalewicz.

Literatura wojenna dla dzieci

literatura wojenna1

Z okazji 79.rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas godzin wychowawczych w klasach czwartych, zaprezentowano literaturę wojenną dla dzieci. Tematem do rozmów o tak tragicznym okresie w historii Polski stała się seria książek „Wojny dorosłych – historie dzieci" wydawnictwa Literatura. Pozycje te w przystępny i prosty sposób przybliżają dzieciom ten trudny temat.

Dzień Głośnego Czytania - 29 września

glosne czytanie3
Tradycją w naszej szkolnej bibliotece stały się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy "0a", którym opowiadanie Pawła Beręsewicza pt. „Sposób na Adama", prezentowała Pani Dyrektor Alina Kijewska. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swojej wychowawczyni przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, podyskutować o szczególnym miejscu, jakim jest biblioteka, zamiłowaniu lub niechęci do książek oraz o Adasiu, bohaterze czytanego opowiadania.
Mając świadomość, jakie dobroczynne działanie na dzieci ma głośne czytanie, lektura została dobrana w przemyślany sposób, zgodnie z upodobaniami małych słuchaczy.

Chodziło o to, by ten wspólny czas mógł być spędzony z przyjemnością i odebrany jako prawdziwa przygoda, a co za tym idzie, był zachętą do kontynuowania tej czynności później, kiedy dzieci będą czytać samodzielnie.