Twoje IP: 54.157.61.68

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

Dinozaury w bibliotece

b2
Dzięki serii „Magiczny domek na drzewie" autorstwa Mary Pope Osborne możemy przenieść się tam, gdzie tylko chcemy. Tak właśnie stało się 15 maja, gdy wraz z dziećmi z klasy 1 b oraz wolontariuszami programu „PoczytajMy" przenieśliśmy się w czasy prehistorii oraz dinozaurów. Dzieci dowiedziały się o istnieniu serii „Magiczny domek na drzewie", wysłuchały fragmentu książki „Dinozaury przed zmrokiem" oraz poznały sylwetki najbardziej charakterystycznych dinozaurów. Następnie uczniowie wyruszyli na poszukiwania dinozaura. Znalezione ślady i wskazówki zaprowadziły je do piwnicy, gdzie czekał na nich dinozaur oraz liczne niespodzianki. Dzieci były zachwycone niecodziennymi zajęciami i przygodą.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dk1
2 kwietnia, to nie tylko rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, ale przede wszystkim Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Z tej okazji, w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia, w których uczestniczyła klasa 5e wraz ze swoją wychowawczynią. Uczniowie wysłuchali treści listu napisanego przez znanego ilustratora i pisarza litewskiego Kęstutisa Kasparavičiusa, który jest przedstawicielem litewskiej sekcji IBBY – gospodarza tegorocznych obchodów. List przeczytali członkowie szkolnego koła wolontariatu, biorący udział w akcji „Poczytaj My": Stanisław Wiśniewski i Szymon Ostrowski.
Dzieci z klasy 5e poznały również historię obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz sylwetkę pana Kęstutisa Kasparavičiusa. Punktem kulminacyjnym spotkania była możliwość zapoznania się uczestników z Polską Szkołą Ilustracji. Pomogła im w tym ciekawa wystawa prac najwybitniejszych, rodzimych ilustratorów, przygotowana przez bibliotekarki szkolne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały wyeksponowane ze zbiorów biblioteki perełki polskiej ilustracji.

Mali goście z przedszkola „Bajka”

gzpb3
Myszka Miki to najlepszy przyjaciel Walta Disneya. Ten sympatyczny bohater filmów animowanych stał się tak lubiany przez dzieci na całym świecie, że został przewodnikiem w zabawie dla naszych małych gości z przedszkola „Bajka", którzy odwiedzili nas w piątek 01. 03. 2019 roku. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia Pana Disneya. Poznały zwyczaje Mikiego oraz jego przyjaciół. Uczestniczyły w grze planszowej, a co najważniejsze zachwycały się pięknymi ilustracjami w książkach związanych z tematem spotkania, dziwiąc się, że posiadamy ich tak dużo. Mamy nadzieję, że będzie to jeszcze jeden element, który przyczyni się do zachęcenia do sięgania po książki.

Zerówka obchodzi urodziny Myszki Miki

uMM1
W czwartek 28.02.2019 r. do naszej biblioteki zawitała najpopularniejsza myszka na świecie- Myszka Miki. Bohater Walta Disneya obchodził swoje 90. urodziny. Wesoły, pełen ochoty do zabawy przewodził naszym milusińskim w spotkaniu i utwierdzał dzieci w przekonaniu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie jego zwyczajów. Przedstawił też swoich przyjaciół: Goofyiego, Kaczora Donalda, Pluto, Horacego i ukochaną Mini. Było to nasze kolejne spotkanie, ponieważ „zeróweczki" są częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece i chętnie korzystają z księgozbioru, wprawiając się w naukę czytania i wzbogacając swoją wiedzę.

Pasowanie klas pierwszych na czytelników

pnc7
Pasowanie na czytelnika, stało się już tradycją naszej szkolnej biblioteki. Jednak w tym roku, wydarzenie to posiadało wyjątkowego towarzysza: Myszkę Miki. W dniach 26-27.02.2019 (wtorek i środa) Miki, wraz ze swoimi bajkowymi przyjaciółmi, zabrał dzieci w bajkowy świat. Uczniowie mieli okazję zagrać w niecodzienną grę „planszową". Wysłuchali także ciekawych informacji na temat Walta Disneya oraz historii powstania Myszki Miki. Po uroczystym wypowiedzeniu słów pasowania, otrzymali zakładki do książek.