Twoje IP: 3.238.147.211

Marzanna Jędrzejczak

Magdalena Gibus

Święto Biblioteki 2020

phoca thumb m received 752829258631471W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (październik/listopad) obchodzony był pod hasłem „Regiony Polski - poznajemy tradycje ludowe". Nasza biblioteka przygotowała kilka propozycji dla wszystkich uczniów szkoły. Klasy młodsze zostały zaproszone do wspólnego poznawania polskich regionów i obyczajów poprzez wesołą zabawę: tańcząc ludowy taniec, kolorując malowanki i tworząc piękne wycinanki. Klasom czwartym zaproponowany został udział w konkursie afiszowym związanym z hasłem obchodów. Klasy piąte mogły stworzyć piękną kurpiowską lub łowicką wycinankę. Natomiast uczniowie klas szóstych stanęli w szranki w wymyśleniu rymowanki/wierszyka, który musiał zawierać pojęcia gwarowe. Biblioteczny blog, był miejscem, gdzie uczniowie najstarszych klas odnaleźli propozycje konkursu.

Narodowe Czytanie - konkurs

Aby uświetnić ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, które realizowane jest również w naszej szkole (18.09.2020) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 7-8 do wzięcia udziału w konkursie na piękne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Prosimy, aby zdeklarowani uczniowie nagrali 2-minutowe fragmenty czytanego tekstu na przenośne nośniki (pendrive) i dostarczyli je do biblioteki szkolnej. Oceniane będzie: dobór fragmentu, intonacja, płynność czytania i ogólne wrażenie słuchanego tekstu.

Konkurs trwa od 18.09.2020 do 30.09.2020 r.

Czekamy na Was

Nauczyciele Bibliotekarze

Regulamin pracy biblioteki szkolnej

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem pracy biblioteki szkolnej w czasie epidemii COVID - 19.

Regulamin pracy biblioteki szkolnej COVID - 19

Blog biblioteki szkolnej!

blog-428950 640Z racji obecnej sytuacji, postanowiłyśmy stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogły się z Wami spotykać, kontaktować. Biblioteka szkolna jest zamknięta, ale nie zapominajcie o nas. Zachęcamy Was do odwiedzania naszego bloga.
Oto jego adres: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/

Będziemy zamieszczać na nim porady czytelnicze, ciekawe propozycje książkowe, przydatne strony internetowe. Zapraszamy!

Mikołajki w Bibliotece

phoca thumb m dscf4473 1Mikołajki to wspaniały czas obdarowywania się prezentami. Czas miłych spotkań, podczas których można ze sobą porozmawiać lub wspólnie poczytać. Z tego właśnie powodu w piątek, 6 grudnia i w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., dzieci z klas 3d i 2e zostały zaproszone do biblioteki szkolnej. Miały możliwość wysłuchania opowiadania z książki „24 baśnie przed nastaniem Wigilii" w przekładzie Anny Matusik. Pod koniec miłego spotkania dzieci otrzymały, jak to bywa w Mikołajki, prezent – zakładkę wyprodukowaną własnoręcznie przez „skrzaty" Mikołaja oraz słodkiego, czekoladowego lizaka z jego podobizną.