logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
298
624
2382127

Twoje IP: 3.235.105.97

Biblioteka

 

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30 - 15.30.

 

Nauczyciele biblioteki:

Paulina Formalewicz

Blog naszej biblioteki: 
  Marzanna Jędrzejczak

https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/

  Edyta Szczepanik  

 

 

Narodowe Czytanie - konkurs

Aby uświetnić ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, które realizowane jest również w naszej szkole (18.09.2020) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 7-8 do wzięcia udziału w konkursie na piękne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Prosimy, aby zdeklarowani uczniowie nagrali 2-minutowe fragmenty czytanego tekstu na przenośne nośniki (pendrive) i dostarczyli je do biblioteki szkolnej. Oceniane będzie: dobór fragmentu, intonacja, płynność czytania i ogólne wrażenie słuchanego tekstu.

Konkurs trwa od 18.09.2020 do 30.09.2020 r.

Czekamy na Was

Nauczyciele Bibliotekarze

 

Regulamin pracy biblioteki szkolnej

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem pracy biblioteki szkolnej w czasie epidemii COVID - 19.

Regulamin pracy biblioteki szkolnej COVID - 19

Blog biblioteki szkolnej!

blog-428950 640Z racji obecnej sytuacji, postanowiłyśmy stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogły się z Wami spotykać, kontaktować. Biblioteka szkolna jest zamknięta, ale nie zapominajcie o nas. Zachęcamy Was do odwiedzania naszego bloga.
Oto jego adres: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/

Będziemy zamieszczać na nim porady czytelnicze, ciekawe propozycje książkowe, przydatne strony internetowe. Zapraszamy!

 

Mikołajki w Bibliotece

phoca thumb m dscf4473 1Mikołajki to wspaniały czas obdarowywania się prezentami. Czas miłych spotkań, podczas których można ze sobą porozmawiać lub wspólnie poczytać. Z tego właśnie powodu w piątek, 6 grudnia i w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., dzieci z klas 3d i 2e zostały zaproszone do biblioteki szkolnej. Miały możliwość wysłuchania opowiadania z książki „24 baśnie przed nastaniem Wigilii" w przekładzie Anny Matusik. Pod koniec miłego spotkania dzieci otrzymały, jak to bywa w Mikołajki, prezent – zakładkę wyprodukowaną własnoręcznie przez „skrzaty" Mikołaja oraz słodkiego, czekoladowego lizaka z jego podobizną.

 

NIEDŹWIEDŹ – BOHATER

phoca thumb m dscf4430We wtorek, 26 listopada 2019 r., z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia oddziały przedszkolne „O"a i „O"b poznały historię niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii należącej do 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa. Pomogła im w tym treść książki Elizy Piotrowskiej „Wojtek – żołnierz bez munduru" oraz piosenka o Wojtku Sebastiana Kuleszy do słów Wioletty Piotrowskiej.
Wojtek to niedźwiedź brunatny, który został adoptowany przez polskich żołnierzy w 1942 r. i wraz z nimi przeszedł długi szlak bojowy oraz uczestniczył m. in. w bitwie o Monte Cassino, w trakcie której wyróżnił się przenoszeniem skrzyń z amunicją.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały postać papierowego niedźwiedzia.
Zajęcia rozbudziły ciekawość najmłodszych i na pewno skłonią dzieci do zainteresowania naszą historią.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?