logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
907
1407
2240955

Twoje IP: 3.236.126.69

Biblioteka

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz Blog naszej biblioteki: 
  Marzanna Jędrzejczak

https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/

  Edyta Szczepanik  

Blog biblioteki szkolnej!

blog-428950 640Z racji obecnej sytuacji, postanowiłyśmy stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogły się z Wami spotykać, kontaktować. Biblioteka szkolna jest zamknięta, ale nie zapominajcie o nas. Zachęcamy Was do odwiedzania naszego bloga.
Oto jego adres: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/

Będziemy zamieszczać na nim porady czytelnicze, ciekawe propozycje książkowe, przydatne strony internetowe. Zapraszamy!

 

Mikołajki w Bibliotece

phoca thumb m dscf4473 1Mikołajki to wspaniały czas obdarowywania się prezentami. Czas miłych spotkań, podczas których można ze sobą porozmawiać lub wspólnie poczytać. Z tego właśnie powodu w piątek, 6 grudnia i w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., dzieci z klas 3d i 2e zostały zaproszone do biblioteki szkolnej. Miały możliwość wysłuchania opowiadania z książki „24 baśnie przed nastaniem Wigilii" w przekładzie Anny Matusik. Pod koniec miłego spotkania dzieci otrzymały, jak to bywa w Mikołajki, prezent – zakładkę wyprodukowaną własnoręcznie przez „skrzaty" Mikołaja oraz słodkiego, czekoladowego lizaka z jego podobizną.

 

NIEDŹWIEDŹ – BOHATER

phoca thumb m dscf4430We wtorek, 26 listopada 2019 r., z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia oddziały przedszkolne „O"a i „O"b poznały historię niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii należącej do 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa. Pomogła im w tym treść książki Elizy Piotrowskiej „Wojtek – żołnierz bez munduru" oraz piosenka o Wojtku Sebastiana Kuleszy do słów Wioletty Piotrowskiej.
Wojtek to niedźwiedź brunatny, który został adoptowany przez polskich żołnierzy w 1942 r. i wraz z nimi przeszedł długi szlak bojowy oraz uczestniczył m. in. w bitwie o Monte Cassino, w trakcie której wyróżnił się przenoszeniem skrzyń z amunicją.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały postać papierowego niedźwiedzia.
Zajęcia rozbudziły ciekawość najmłodszych i na pewno skłonią dzieci do zainteresowania naszą historią.

 

Podsumowania konkursów w ramach Święta Biblioteki

phoca thumb m dscf4389 1ZWYCIĘZCY KONKURSU AFISZOWEGO DLA KLAS ÓSMYCH „SZARE SZEREGI”

Klasa 8a

Aleksandra Luty, Julia Tęsiorowska, Kasjan Jamroziak, Emilia Wiśniewska, Aleksandra Gąsior, Jakub Tęsiorowski, Kacper Tęsiorowski

Klasa 8b

Kamila Bąk, Patrycja Bąk, Julia Parat, Maja Mitas, Joanna Frąszczak, Zofia Wypych

Klasa 8d

Aleksander Barnett, Oskar Maciejewski, Natalia Kovbas, Julia Włóka, Maria Wierzgacz

Klasa 8e

Julia Goździewicz, Weronika Lis, Ola Fularska, Zuzanna Waszak,Wiktoria Galbierczyk

ZWYCIĘZCY KONKURSU LITERACKIEGO DLA KLAS SZÓSTYCH „LIST DO BOHATERA”

Klasa 6a

Weronika Pakuła, Antonina Filipiak

Klasa 6c

Amelia Mystek, Judyta Brajer, Amelia Janiszewska, Karolina Gąsior

KLASY , KTÓRE PRZYGOTOWAŁY BROSZURY I PLAKATY O PANI IRENIE SENDLEROWEJ

klasa 4a, klasa 5a, klasa 5c, 5d

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

phoca thumb m dscf4125 1W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Każda z klas uczestniczyła w uroczystych obchodach. Klasy I-III poznały historię misia Wojtka - brunatnego niedźwiedzia, który wędrował przez wojenny front z II Korpusem Armii Andersa. Dzieci miały również okazję tworzyć wyklejanki oraz rywalizować w grze planszowej, tematycznie związanej z przygodami zwierzęcego bohatera. Literatura wojenna towarzyszyła w cyklu spotkań klasom IV i V, co zaowocowało stworzeniem plakatów i albumów, dotyczących życia i działalności Ireny Sendlerowej. Przejmujący film pt. „Niezwyciężeni" obejrzały klasy VI i VII. Historia Polski przedstawiona w „pigułce" wywarła na młodzieży duże wrażenie, co było przyczynkiem do refleksji i stworzenia przez nich plakatów dotyczących wolności, jaką wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Chętni uczniowie napisali również listy do wojennych bohaterów, aby podziękować im za męstwo, odwagę i ofiarność. Dla najstarszych klas naszej szkoły został przygotowany konkurs afiszowy o „Szarych Szeregach". W czytelni zawisły edukacyjne gazetki przybliżające okres II wojny światowej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z ich treściami.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?