logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. dr. Bronisława Koszutskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
2058
1259
767843

Twoje IP: 54.161.108.158

Biblioteka

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2017

20170929 110415Obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do szkolnej biblioteki. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klas  "0", którym z ochotą czytali wolontariusze akcji „Poczytaj mi przyjacielu” uczniowie klasy 6b: Julia Parat, Oskar Tyc  i Stanisław Wiśniewski, wyznaczeni przez opiekunkę Jolantę Świniarską. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń przyszli, aby posłuchać głośnego czytania i podyskutować o książkach, ekologii i pozytywnych zachowaniach. Do głośnego odczytania wybrany został utwór Doroty Smoleń pt. „Fikuś", zamieszczony w „Świerszczyku”. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Opowieść o piesku, który na spacerze w parku połknął plastikową nakrętkę od butelki wzbudziła wiele emocji, pytań i chęci opowiedzenia własnych przeżyć. „Zerówkowicze” - jak sami zadeklarowali w porozumieniu ze swoimi opiekunkami - będą często gościć w naszej szkolnej bibliotece, aby brać udział w imprezach związanych z czytelnictwem. W Polsce „Dzień Głośnego Czytania"  ma już 16-letnią tradycję. My jednak cieszymy się, że włączyliśmy się w tę inicjatywę i od trzech lat bierzemy w niej czynny udział żywiąc nadzieję, że ta tradycja przetrwa jeszcze długie lata. Galeria

"GOŚĆ Z HISZPANII "

21616196 1611834502225260 431517887988983958 nMiłym początkiem roku były odwiedziny w naszej szkolnej bibliotece, niespodziewanego gościa z Hiszpanii Pani Maite Serna Martinez, która  jest wykładowcą uniwersyteckim z Kraju Basków w Hiszpanii (Department of Language and Literature Education, University of the Basque Country UPV/EHU).

Pani Serna Martinez bada funkcjonowanie bibliotek szkolnych i metody pracy zachęcające do czytelnictwa. Na swoim uniwersytecie jest również opiekunem praktyk studenckich odbywanych w bibliotekach szkolnych. Walczy o utworzenie stanowiska nauczyciela-bibliotekarza (w Hiszpanii takie nie istnieje). Dlatego istotne dla niej było przygotowanie studentów INiB do pracy w szkole jak i same metody pracy z najmłodszymi.

Z ogromnym zainteresowaniem oglądała  prowadzoną przez nas kronikę, w której udokumentowane są wszystkie działania pracy biblioteki. Bardzo podobały się jej proponowane formy pracy z dziećmi. Chwaliła naszą pomysłowość i zapał w działaniach. Skrupulatnie notowała nasze sugestie.

Czytaj więcej...

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” OGÓLNOPOLSKA AKCJA MASOWEGO CZYTANIA

20170601 201939Udział w akcji okazał się kolejnym udanym wydarzeniem integrującym całą społeczność szkolną. Nasza aula zapełniła się czytającymi uczniami, nauczycielami i innymi pracownikami szkoły. O tym, że lubimy czytać świadczy nie tylko jednorazowa akcja, ale przede wszystkim stan czytelnictwa w naszej placówce. Nasi czytelnicy  w roku szkolnym 2016/17 skorzystali z 19448 pozycji książkowych. Dla nas czytanie jest nadal atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu i pozyskiwania informacji.  Mając tak aktywnych czytelników możemy śmiało powiedzieć, że nasza biblioteka jest miejscem „tętniącym życiem”. W przyszłym roku  na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji akcji masowego czytania.

Zobacz relację filmową

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK

IMG 1114 - Kopia - KopiaW poniedziałek 20 marca 2017 r. do naszej szkoły przybyła na spotkanie autorskie pani Agnieszką Frączek. Zaproszony gość to znana autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, co ma odzwierciedlenie w twórczości. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klas drugich. Poetka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania opowiadając zabawne historie ze swojego życia. Zdradziła dzieciom, iż często inspiracją do napisania nowego utworu jest po prostu codzienne życie. Ważne miejsce w twórczości pani Agnieszki Frączek zajmują zwierzęta, a w szczególności koty, które uwielbia na równi ze swoim psem Lotką. 

Czytaj więcej...

ODWIEDZINY

02Wieści o dobrej zabawie pierwszaków dotarły do naszych sąsiadów z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” . Dzieci z najstarszej grupy również zapragnęły wziąć udział w takim spotkaniu, w związku z tym odwiedziły bibliotekę w piątek 3 marca 2017r. Pan Brzechwa „przywitał” gości  ciekawostkami z własnego życia dzięki czemu mogli się dowiedzieć m. in. dlaczego stał się poetą, dlaczego bał się niemowlaków i co robił, gdy żona nieco spóźniała się z obiadem. Dzieci żywo zainteresowały się książkami zaprezentowanymi na wystawce i chętnie po nie sięgnęły.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?