Podsumowanie działań Szkolnego Klubu Wielkoducha
W roku szkolnym 2023/2024 Szkolny Klub Wielkoducha klas 1-3, podobnie jak w roku ubiegłym, realizował program „Wielkoduchy w Wielkopolsce". W trakcie cotygodniowych spotkań najmłodsi wolontariusze rozwijali swoją wiedzę na temat wolontariatu i zagadnień z nim związanych. W ramach działań charytatywnych, zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę darów dla Dziecięcego Oddziału Onkologicznego w Poznaniu, a także kwestę pieniężną 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka została przeprowadzona na terenie szkoły w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy mali wolontariusze własnoręcznie wykonali i wręczyli kartki z życzeniami wszystkim pracowników obsługi szkoły. Przez cały rok szkolny realizowana była akcja „Wielkoduchy dla Malucha". Trzy dziewczynki, które bardzo dobrze czytają, w każdy poniedziałek, odwiedzały szkolne zerówki, aby rozwijać dziecięcą wyobraźnię poprzez czytanie książek. Wolontariusze pomagali także w porządkach na bibliotecznych półkach, gdzie od strony segmentu żółtego, co przerwę, trwa nieustannych ruch. W ramach współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu klas 4-8, Wielkoduchy przygotowały plakaty o zbiórce darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska, segregowały grosze zebrane w ramach akcji „Gorączka złota", a także informowały uczniów o prowadzonych w szkole akcjach, ich celu oraz terminie. Mali wolontariusze uczestniczyli także w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonym przez pielęgniarkę szkolną. W trosce o swoją planetę, kilkukrotnie sprzątali otoczenie szkoły, a kiedy była niepogoda zajrzeli nawet do szatni szkolnych. Jak widać Szkolny Klub Wielkoducha działał prężnie. Uczniowie uczyli się dostrzegać potrzeby innych, organizować i przeprowadzać wspólnie różne działania. Rozwijali tzw. kompetencje miękkie - swoją odwagę, otwartość, kreatywność, zarządzanie czasem, a przede wszystkim umiejętność współpracy dla dobra wspólnego, planety oraz potrzebujących.
Podsumowanie zbiórki WOŚP
Dobiegła końca zbiórka prowadzona w naszej szkole w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do puszek wolontariuszy społeczność szkolna wrzuciła 2062 zł 49 gr. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tej pokaźnej kwoty.
Dzień Pozytywnego Myślenia
Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z Zespołem do Spraw Integracji przygotowali dla uczniów klas integracyjnych sentencje zawierające pozytywne myśli.
Wspieramy chore dzieci
Dobiegła końca trwająca w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia zbiórka darów dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową, które są zmuszone przebywać na szpitalnym oddziale onkologicznym. Akcję, z inicjatywy pani Beaty Mironowicz, przeprowadziły w szkole Wielkoduchy. Dzieci przygotowały plakaty oraz informowały uczniów o akcji podczas wizyt w klasach, a na koniec rozpakowały i posegregowały złożone przez naszą społeczność szkolną dary. Ofiarowane zabawki, gry, książki, soczki, słoiczki z jedzeniem oraz musy owocowe trafią do Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Onkologicznymi w Poznaniu, która na co dzień troszczy się o małych pacjentów. Specjalną przesyłkę przygotowała klasa 2c, która własnoręcznie wykonała kartki z życzeniami dla dzieci zmagającymi się z chorobą. Mamy nadzieję, że życzenia, szczególnie te dotyczące powrotu do zdrowia, szybko się spełnią, a zebrane w naszej szkole podarunki umilą niełatwy czas leczenia.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jak zwykle pokazaliście, że macie wielkie serca.
Z całego serca dziękujemy!
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej i w związku z tym świętem chętni uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali laurki z sentencjami. Nie zabrakło na nich podziękowań związanych z wartością nauki przekazywanej młodzieży. Doceniono także wysiłek i trud wszystkich pracowników naszej placówki, gdyż to właśnie oni na co dzień starają się, abyśmy w szkole czuli się bezpiecznie i komfortowo. Laurki w formie serduszek na patyczkach wręczono: Paniom i Panom z obsługi technicznej, Pani Pielęgniarce, Paniom Księgowym i Pani Kadrowej, Pani Sekretarce, Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom. W ten szczególny sposób wolontariusze pragnęli zaznaczyć, że Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej.
Akcja sprzątania cmentarza
W dniu 7 października 2023 r. grupa wolontariuszy wraz z opiekunem włączyła się w akcję sprzątania Cmentarza Ewangelicko - Augsburskiego przy ul. Harcerskiej 2. Działanie było związane z przygotowaniem miejsca pochówku doczesnych szczątków Stefana Szolca - Rogozińskiego. Pomimo wczesnych godzin porannych i wolnego dnia (sobota) pięć wolontariuszek pracowało ze zdwojoną siłą, grabiąc liście i zbierając śmieci. W ten sposób Szkolny Klub Wolontariatu pokazał, że nadchodząca uroczystość, związana z patronem szkoły, jest również ważna dla uczniów Siedemnastki.
W podziękowaniu za pomoc w uporządkowaniu cmentarza, wolontariusze otrzymali od pastora parafii ewangelickiej książki o życiu Stefana Szolca - Rogozińskiego.
Sprzątanie świata
W dniu 21 września, po zakończonych lekcjach, nasi dzielni wolontariusze włączyli się do pierwszej w tym roku akcji. Młodzież wraz z opiekunami, panią Katarzyną Ławniczak - Górską i panią Ewą Sobieską, z wielkim zaangażowaniem oczyszczała pobliski teren. Uczniowie pracowali w dwóch zespołach. Pierwsza grupa zbierała śmieci w okolicy marketu Biedronka, druga zaś sprzątała obszar wzdłuż ulicy Granicznej. Każdemu młodemu wolontariuszowi, który poświęcił swój wolny czas i siły, serdecznie dziękujemy.
Wiosenne porządki
Wolontariusze naszej szkoły już nie mogą się doczekać ciepłych dni. Z okazji pierwszego dnia wiosny i Światowego Dnia Ziemi, w dniach 22 marca i 18 kwietnia poczynili wiosenne porządki na szkolnym patio. Chcąc upiększyć to miejsce spotkali się jeszcze 25 kwietnia na warsztatach ogrodniczych podczas których, pod okiem nauczyciela biologii – p. Kasi Kacperskiej, zasadzili kwiaty, które cieszyć nas będą aż do letnich wakacji.
Nasze pasje są naszą siłą!
Szkolny Klub Wolontariatu w nietypowy sposób postanowił uczcić Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, który obchodzony był 23 lutego. Wolontariusze nagrali filmiki przedstawiające ich pasje, które, zdaniem dzieci, wyzwalają pozytywne emocje i nadają życiu kierunek. Sprawiają, że nabiera ono kolorów i większego sensu. Brak pasji prowadzi do nudy, pustki, a nawet depresji i destrukcyjnych uzależnień. Zapraszamy do obejrzenia filmu, może dzięki nam odkryjecie swoją pasję! FILM - nasze pasje
Dzień Babci i Dziadka
21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Te dwa bardzo ważne święta stały się świetną okazją do rodzinnych spotkań oraz okazania najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków; oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. W ramach podziękowań za obecność, wrażliwość i otwartość naszych Babć i Dziadków uczniowie, a także członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu okazywali Im swoją miłość poprzez złożenie życzeń, wręczenie upominków, kartek, czy po prostu spędzając wspólnie czas. Niech żyją wspaniałe Babcie i wspaniali Dziadkowie – sto lat!
WIELKODUCHY są wśród nas
W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klas młodszych zostali objęci wolontariatem. Chętne dzieci z klas trzecich, a później także z klasy pierwszej, przystąpiły do Szkolnego Klubu WIELKODUCHA.
W ramach projektu „Wielkoduchy w Wielkopolsce" uczniowie brali udział w trzech warsztatach prowadzonych przez instruktora Stowarzyszenia CREO z Poznania. Dotyczyły one istoty wolontariatu, tworzenia kampanii społecznych, a także starości, bo ten temat bardzo dzieci zainteresował. Z wielkimi emocjami przymierzały specjalny skafander, który pozwolił im poczuć się siedemdziesięciolatkami. Specjalne okulary uświadomiły Wielkoduszkom, jakie problemy ze wzrokiem mogą mieć seniorzy. Miejmy nadzieję, że nasi mali wolontariusze, którzy wiedzą już, jak mogą czuć się osoby starsze, staną się bardziej wrażliwi na ich potrzeby i jeszcze chętniej będą im pomagać.
Ponadto, w ramach realizacji zadań związanych projektem „Wielkoduchy w Wielkopolsce", wolontariusze przeprowadzili akcję wolontariacką z okazji Dnia Życzliwości. Wspólnie przygotowali kartki z prośbą o uśmiech dla wszystkich pracowników obsługi szkoły, których na co dzień często nie dostrzegamy, a przecież są ważną częścią naszej szkolnej społeczności. Pisaliśmy już o tym na naszej stronie podczas relacji z Dnia Życzliwości.
Kolejnym zadaniem było stworzenie kampanii społecznej skierowanej do uczniów całej szkoły, która zachęcałaby do przystąpienia do wolontariatu. Mamy nadzieję, że przygotowany przez Wielkoduszki filmik spełni swoje zadanie i pozyskamy w swoich szeregach nowych wolontariuszy. Zapraszamy do oglądania! O wolontariacie słów kilka.mp4 - Dysk Google
"Paczka dla seniora"
„Paczka dla seniora" to akcja zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu, której celem było obdarowanie pysznościami potrzebujących seniorów naszego osiedla. W przedsięwzięciu wzięli udział nie tylko wolontariusze, ale cała społeczność szkolna. Z przyniesionych rzeczy udało się utworzyć dziesięć dużych paczek, które tuż przed świętami zostaną przekazane naszym seniorom. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za okazaną pomoc!
Wspieramy akcję “Nasza Wigilia”
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się w pomoc przy organizacji „Naszej Wigilii", przygotowywanej przez Fundację CHOPS w Kaliszu. Wykonali stroiki na wigilijny stół, podkładki pod sztućce oraz kartki świąteczne dla gości wieczerzy wigilijnej.
Akcja "Skarpeta"
Już kolejny rok wspieramy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata Alberta. W listopadzie 2022 r. udało się nam zebrać 201 par skarpet, które zostaną przekazane do ośrodka.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas, by pomagać potrzebującym. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy aktywnie włączają się w nasze akcje i mimo codziennych obowiązków znajdują czas oraz siłę, aby wspierać innych. Jednocześnie składamy Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji. Małe działania zmieniają świat!
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto, które wywołuje w nas pozytywne emocje. W tym dniu chętni wolontariusze z klas starszych przywitali uczniów i nauczycieli miłym, przyjaznym gestem. Samodzielnie przygotowali dla każdego małą niespodziankę - kwiatki i przypięte do nich karteczki z wydrukowanymi sentencjami, myślami, pozdrowieniami, które miały za zadanie wprawić społeczność naszej szkoły w dobry nastrój. Uczniowie klas 0-3 ubrali stroje w kolorze żółtym, ponieważ kojarzy się on z uśmiechem, ciepłem i życzliwością. Niektórzy przypięli do ubrania samodzielnie przygotowane uśmiechnięte buźki. Nie brakowało ciepłych słów i komplementów. Najmłodsi wolontariusze postanowili przygotować okolicznościowe kartki dla nie zawsze dostrzeganych pracowników obsługi szkoły. Dzięki nim wzbudzili uśmiech na twarzach pani pielęgniarki, sekretarki, księgowej, kadrowej, pań sprzątaczek i panów konserwatorów. Natomiast opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas młodszych zadbali, aby dzieci mogły poznać historię Dnia Życzliwości i jego znaczenie. Przygotowali dla wychowawców wiele materiałów, które zostały wykorzystane do rozmów i zabaw związanych z tym świętem. W ramach obchodów Dnia Życzliwości zaproponowali dzieciom także możliwość przygotowania kartek z życzeniami, komplementami czy pozdrowieniami dla wybranych przez siebie osób ze szkoły. Można je wrzucać do „worka życzliwości", który zostanie opróżniony w piątek - wtedy kartki zostaną dostarczone do adresatów. Mamy nadzieję, że po tych tygodniowych ćwiczeniach życzliwość pozostanie z nami już na zawsze!
Wspólne Sprzątanie Osiedla
8 listopada 2022 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w akcji „Wspólnego Sprzątania Osiedla", zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Dobrzec" oraz Leroy Merlin Kalisz. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na stan najbliższego środowiska, wskazanie zależności pomiędzy działaniem człowieka a stanem przyrody oraz propagowanie postawy ekologicznej. Wolontariusze sprzątali okoliczne trawniki, parkingi i place zabaw, zasadzili także nowe drzewa, a na zakończenie pracy czekał na nich słodki poczęstunek.
Pamiętamy
Pomoc dla Ukrainy
W październiku Szkolny Klub Wolontariatu ponownie włączył się w organizację pomocy Ukrainie, organizowanej przez Jednostkę Strzelecką 4141 Kalisz poprzez zbiórkę żywności, kosmetyków, środków opatrunkowych oraz odzieży. W akcji wzięli udział nie tylko wolontariusze, ale i cała społeczność szkolna – od oddziału 0 do 8 klasy. Wszystkie zebrane rzeczy zostały posegregowane i opisane. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, za tak liczny odzew i przyniesione dary.
29. Akcja "Sprzątanie świata"
Tegoroczna, 29. już edycja akcji "Sprzątanie świata" odbyła się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze", te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Członkowie "Szkolnego Klubu Wolontariatu" po raz kolejny przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji i pod koniec września ruszyli w teren, żeby posprzątać swój świat - osiedlowe trawniki, place zabaw, parkingi.
Urodzinowy challenge dla małej Jagódki
W piątek 23 września 2022 r. cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Sto lat" dla Jagódki Michalak, chorej na SMA. Dziewczynka 29 września będzie obchodzić swoje drugie urodziny. Z tej okazji powiat kaliski rozpoczął challenge, którego celem jest zebranie brakującej kwoty potrzebnej do zakupu leku. Do udziału w wyzwaniu zostaliśmy wytypowani przez Szkołę Podstawową nr 24. Dziękujemy wszystkim za wsparcie zbiórki! Do udziału w challengu nominujemy Szkołę Podstawową nr 18.
Spotkanie ze "Studentami UAM bez granic”
Wolontariusze z klasy 4b reprezentowali „Szkolny Klub Wolontariatu" podczas spotkania ze studentkami, które pracują charytatywnie z dziećmi w Afryce. Dziewczęta prezentowały zdjęcia i filmy z działań na Madagaskarze, ręcznie wykonane zabawki dziecięce oraz przybliżyły słuchaczom Tanzanię, gdzie wkrótce się wybierają. Dziękowały za zebrane artykuły szkolne, dzięki którym będą mogły prowadzić w tanzańskich wioskach zajęcia z dziećmi. Cieszymy się, że zebrane przez naszą szkołę przybory, książki i inne materiały trafią do rówieśników w Afryce, pomogą im w nauce i umilą zabawę.
Niesiemy pomoc małej Jagódce!
Jagódka Michalak to mała 20 miesięczna dziewczynka, która cierpi na SMA1 (rdzeniowy zanik mięśni). Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w pomoc dla niej, organizując ogólnoszkolną zbiórkę przedmiotów na loterię fantową organizowaną przez gminę Koźminek. Pozyskane na loterii środki finansowe zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki. Dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za udział w akcji.
Wspieramy wybudzanie dzieci ze śpiączki
Wolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" po raz trzeci dołączyli do ogólnopolskiej akcji społecznej „Stare klucze dla Budzika" organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Serwisów Kluczowych. Jej celem jest wsparcie finansowe Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?", która wybudowała i utrzymuje Klinikę „Budzik". Dzięki zebranym kluczom, zamkom i kłódkom mogliśmy zasilić konto fundacji kwotą 71,70 zł. Cieszymy się, że bierzemy udział w akcji, która pomaga wybudzać dzieci ze śpiączki.
Akcja - "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"
Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w kampanii edukacyjno - charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zebrane odpady (dwie paki) przekazaliśmy do recyklingu firmie „Eko-System" z Żyrardowa, która z pozyskanych dzięki temu środków zakupi karmę dla zwierząt ze schronisk. Akcję będziemy kontynuować w nowym roku szkolnym. Zapraszamy wszystkich do udziału w segregacji odpadów. Kartony –„Paki" stoją zawsze przy portierni.
Zbiórka artykułów szkolnych dla uczniów w Tanzanii
Działanie to zostało podjęte przez wolontariuszy w celu wsparcia projektu "Studenci UAM bez Granic". Dzięki zebranym artykułom szkolnym słuchacze Uniwersytetu Adama Mickiewicza będą mogli realizować zajęcia edukacyjne w odległych zakątkach świata - w tym roku wybierają się do Tanzanii. Materiały te umożliwią afrykańskim dzieciom naukę, dzięki czemu będą miały lepszy start w dorosłe życie i możliwość realizacji swoich planów i marzeń.
22 maja - Dzień Praw Zwierząt
Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Jej pierwszy artykuł podkreśla, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Wolontariusze "Szkolnego klubu Wolontariatu" poprzez akcję plakatową przypomnieli o tym swoim rówieśnikom.
17 maja - Międzynarodowy Dzień Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Każdego roku ten dzień poświęcony jest ogólnoświatowym działaniom związanym z obsługą telefonów zaufania dla dzieci. Infolinie mają na celu pomóc najmłodszym otrzymać pomoc. Wolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" przyłączyli się do akcji przypominając rówieśnikom, że w Polsce (i Europie) telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa pod numerem 116-111. Ponadto przypomnieli gest „Pomóż mi". Jeżeli nie wiecie, o jaki gest chodzi, zobaczcie link www.youtube.com/watch?v=i73eK9zlXmI
Zbiórka charytatywna dla Jakuba
"Szkolny Klub Wolontariatu" dziękuje wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za udział w zbiórce charytatywnej na rzecz Jakuba Czubaka (ucznia klasy 5b) zmagającego się z ostrą białaczką. Informujemy, że udało nam się zebrać 3 906,20 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Jakuba. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 24 w Kaliszu, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
11 maja – "Dzień bez śmiecenia"
11 maja uczniowie należący do "Szkolnego Klubu Wolontariatu" zorganizowali akcję "Pełen wór". Wolontariusze w rękawiczkach i zaopatrzeni w worki ruszyli posprzątać nasze osiedle z zalegających śmieci. Worki szybko się zapełniły i zostały wrzucone do kontenera "Odpady zmieszane". Pamiętajmy, że wszyscy przez cały rok musimy dbać o najbliższe otoczenie.
Międzynarodowy Dzień Sekretarki
Sekretariat to ważne miejsce w każdej szkole. To tutaj Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie codziennie załatwiają wiele spraw. Dzień Sekretarki (25 kwietnia) to wspaniała okazja, aby docenić pracę Pani Marty Matczak (szkolnej sekretarki). Wolontariusze w podziękowaniu za Jej oddanie, życzliwość i pomoc wręczyli Pani Marcie własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.
Wystawa z okazji "Dnia Radia"
11 kwietnia to dzień powstania polskiej radiofonii. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował wystawę starych radioodbiorników. Uczniowie przynieśli odbiorniki, których nie ma już w użyciu. W większości były to małe radia tranzystorowe i radiomagnetofony. Prawdziwymi „perełkami" były: "Schaub Super" - radio z 1937/1938 roku, "Gamma" - radio z 1961 roku i olbrzymi radiomagnetofon, wieża Panasonic z czasów Pewexu. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali eksponaty. Dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za pomoc w organizacji tej "małej lekcji historii radia". Od tego dnia uruchomiamy także szkolny radiowęzeł, który powstał z funduszy pozyskanych w ramach realizacji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
7 kwietnia obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu. Wolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" wykonali kartki/laurki dla Pani Doroty (pielęgniarki w naszej szkole). Zamieścili w nich podziękowania za niesioną pomoc i życzliwość.
Czy można komuś podarować włosy?
Okazuje się, że można. Uczennica klasy 4b (wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariatu) Oliwia, dokonała tego. Obcięła swoje długie włosy i oddała je w ramach akcji „Daj włos!" Fundacji Rak'n'Roll, kobietom chorym na raka. Jesteśmy dumni z jej postawy. Cieszymy się, że w gronie naszych uczniów jest tak wrażliwa na problemy innych osób, empatyczna dziewczynka. Jej postawa jest godna naśladowania.
Strona 1 z 4
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- 3
- 4
- nast.
- Zakończenie