Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1253
885
4897683

Twoje IP: 18.224.31.121

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 



DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 



SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom




 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Poezja niejedno ma imię

ObrazFilmPoezjaNakarmmy swoje dusze poezją jeszcze raz... przedstawiamy Państwu film promujący konkurs „Poezja niejedno ma imię", który został zorganizowany w naszej szkole. Link do nagrania: "Poezja niejedno ma imię" SP17 Kalisz - YouTube. O wydarzeniu już pisaliśmy w artykule Poezja niejedno ma imię (sp17.kalisz.pl)

 

 

 

 

Wyjątkowa olimpiada

phoca thumb m image0000059 maja sześć dzielnych wolontariuszek z klasy 7d pomagało w prowadzeniu zmagań przedszkolaków, które odbyły się w hali sportowej OSRiR. Organizatorem uroczystości było Przedszkole Integracyjne nr 19 "Razem". Dziewczęta przeprowadzały poszczególne grupy przez kolejne stanowiska z konkurencjami sportowymi i zorganizowały wspólną zabawę przy muzyce. Mali uczestnicy bardzo chętnie włączyli się do zabawy, a ich uśmiech był największą nagrodą dla młodych wolontariuszek.

 

 

 

Wyniki międzyszkolnego konkursu językowego Booktalking

b8a25be2-9672-43bf-9353-d9ea188c725fW kwietniu uczniowie kaliskich szkół podstawowych ponownie spróbowali swoich sił w prezentacji ulubionej książki w języku angielskim. Wszystkie nadesłane filmy zasługują na uznanie i pokazują, że czytanie nadal jest w modzie.

Oto lista zwycięzców:

klasy 5-6:

I miejsce: Hubert Twardowski SP17
II miejsce: Nina Pietras SP11
III miejsce: Oliwia Andrysiak SP8 i Maja Kuśmierek SP10

Wyróżnienie: Michał Mulak SP23


klasy 7-8:

I miejsce: Amelia Stańczak SP17
II miejsce: Dorota Górska SP17

Zwycięskie nagrania Huberta Twardowskiego i Amelii Stańczak niech bedą inspiracją dla uczniów, chcących wziąć udział w konkursie w przyszłym roku.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej, piątej oraz odrobinę zmodyfikowanej edycji konkursu zatytułowanej: "Booktalking/Gametalking, czyli ciekawe rozważania o twojej ulubionej książce lub grze w języku angielskim". Wszelkich informacji udziela pani Agnieszka Wąchała - Kliszewska.

Nagrody można odebrać w portierni SP17 od 20 maja br.

 

 

Dzień otwarty ZUOK „Orli Staw”

DzienOtwarty2024W sobotę 11 maja z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, zapraszamy na Dzień Otwarty Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw". W godzinach od 10.00 do 16.00 będzie można zwiedzać obiekty zakładu, poznać metody zagospodarowania odpadów, zaczerpnąć informacji na temat prawidłowej ich segregacji. W programie oprócz elementów edukacyjnych nie zabraknie atrakcji szczególnie dla dzieci i młodzieży takich jak dmuchane zamki, malowanie buziek, konkursy z nagrodami, efektowne eksperymenty, pokazy naukowe, spotkanie z Łosiem Czystosiem i wystawa sprzętu transportowego. W tym dniu będzie można również oddać zużyty, ale kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny, a w zamian otrzymać drobny upominek. Szczegółowe informacje na www.orlistaw.pl oraz profilach FB Łoś Czystoś i ZUOK Orli Staw. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie "Kodowanie brajlem"

phoca thumb m image00000729 kwietnia troje naszych uczniów: Malwina Mutke i Lena Kowalska z klasy 4a oraz Wojciech Antczak z klasy 6c, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach, reprezentowało naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie "Kodowanie brajlem". Zmagania, zorganizowane przez Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy, miały przede wszystkim zintegrować młodzież i uwrażliwić na potrzeby innych. Dla przypomnienia - Konkurs składał się z trzech etapów. W każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się znajomością alfabetu braille'a oraz szybkością wykonywania zadań. Do półfinału zakwalifikowało się dziewięć zespołów z województw: kujawsko - pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. W samym finale zmierzyły się cztery drużyny. Z dumą i radością informujemy, że Malwina, Lena oraz Wojtek okazali się najlepsi i zdobyli I miejsce! Gratulujemy!

 

 

Rajd Wiosenne Majaki

phoca thumb m image00000527 kwietnia, 24 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII Radzie PTTK "Wiosenne Majaki".
W piękny, słoneczny dzień wędrowaliśmy po Warszówce oraz Majkowie, rozwiązując zadania
z matematyki, geografii i historii. Tym razem w klasyfikacji generalnej rajdu okazaliśmy się najlepsi - zajęliśmy I miesce! Ponadto nasza uczennica Maria Gallos z klasy 5b zajęła
III miejsce w konkursie na znaczek rajdowy. Serdecznie gratulujemy. Już szykujemy się do kolejnego rajdu, który odbędzie się 11 maja.

 


 

Poezja niejedno ma imię

phoca thumb m image00001926 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej Poezja niejedno ma imię. Była to już trzecia edycja konkursu zorganizowanego przez panie: Marzannę Jędrzejczak, Ewę Krawczyk i Annę Dąbkowską-Lisiak w celu uczczenia Dnia Patrona Szkoły. W tym roku panie rozszerzyły formułę konkursową o kategorię poezja śpiewana, co spotkało się z zainteresowaniem szczególnie starszej części uczestników zmagań. Organizatorkom zależało, by rozwijać talenty recytatorskie i wokalne, rozbudzać wrażliwość uczniów na piękno poezji i muzyki oraz upowszechniać kulturę żywego słowa. Przede wszystkim jednak Konkurs nasz był wspaniałą okazją do promowania talentów recytatorskich i wokalnych, których przecież wśród kaliskich uczniów nie brakuje.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska Akcja Ekologiczna "Sprzątamy dla Polski"

phoca thumb m image000007Nasza szkoła już czwarty raz z rzędu wzięła udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu, które ma na celu zadbanie o najbliższą okolicę. Koordynatorka akcji, pani Agnieszka Wąchała - Kliszewska, przy wsparciu pani Katarzyny Kacperskiej, Ewy Sobieskiej i szkolnego wolontariatu zaangażowała w wydarzenie całą szkołę. Teren naszego osiedla został oczyszczony z plastiku, szklanych butelek oraz kartonów. Poświęcenie uczniów było ogromne i cieszymy się, że po raz kolejny pokazaliśmy, iż razem możemy zmieniać świat na lepsze. Pamiętajmy, że nawet najmniejszy gest ma znaczenie!

 

 

Światowy Dzień Ziemi 2024

phoca thumb m image00000522 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, którego hasło brzmiało: "Ziemia kontra tworzywa sztuczne". Z tej okazji chętni uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę. Ten ważny dla nas dzień podkreśliliśmy symbolicznie, ubierając się na zielono i brązowo. Na przerwach można było wsłuchać się w odgłosy przyrody, które odtwarzane były w auli szkolnej i sali wyciszeń. Warto pamiętać, że to jak wygląda nasza planeta zależy od każdego z nas, a Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją, żeby sobie o tym przypomnieć.

 

 

Akcja Żonkile

phoca thumb m image000004Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, zainicjowaną przez Muzeum POLIN w Warszawie, upamiętniającą wybuch powstania w getcie warszawskim. Podczas lekcji historii uczniowie poznali przyczyny wybuchu powstania, obejrzeli filmy edukacyjne oraz dyskutowali na temat motywów i racji postępowania ich bohaterów. Na zakończenie zajęć każdy uczeń samodzielnie wykonał żonkil - symbol pamięci, szacunku i nadziei.

19 kwietnia 1943 r. wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Jednym z ocalałych był Marek Edelman, ostatni dowódca powstania. Co roku 19 kwietnia składał on pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów. Od 2013 roku Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając na ulicach stolicy tysiące papierowych żonkili - symbol pamięci o bohaterach powstania 1943 roku.

 

 

 

Zwycięstwo w grze miejskiej "ZaGRAJMY w RZEMIOSŁO"

phoca thumb m image000006Antonina Bęcka, Lena Służewska, Mikołaj Mencel i Wiktor Palusiński - oto drużyna na medal! Uczniowie ci, 20 kwietnia wzięli udział w grze miejskiej „ZaGRAJMY w RZEMIOSŁO”, zorganizowanej przez Związek Rzemieślników Cechowych i zdobyli I miejsce! Nasza drużyna nie tylko wykazała się wieloma umiejętnościami praktycznymi, takimi jak pieczenie chałki, skręcanie mebli, wyrabianie gliny czy czesanie włosów, ale przede wszystkim była zgranym zespołem, który potrafił świetnie współpracować. Uczniowie wszystkie zadania wykonali niezwykle sprawnie i szybko, i zwyciężyli! Gratulujemy!

 

 

Dzień Patrona

phoca thumb m image00000216 kwietnia 2024 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Patrona. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: pani Monika Raczyk - przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Walczak-Kubiak i pan Mariusz Ługowski - przewodnicy PTTK, pani Monika Sobczak-Waliś - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołuchowie oraz pan Marcin Wieczorek, twórca muzyki do hymnu szkolnego, który właśnie dziś, po raz pierwszy, został odśpiewany przez uczennicę klasy 8b Adę Jarek.

Klasa 7a zabrała gości, uczniów i nauczycieli w podróż do XIX wiecznego Kalisza, w którym urodził się podróżnik, odkrywca Kamerunu i nasz patron, Stefan Szolc - Rogoziński. Po wspaniałym przedstawieniu, pani Dyrektor Kinga Pisula, wręczyła nagrody oraz podziękowania uczniom, którzy wzięli udział w dwóch konkursach.

Pierwszym z nich był konkurs na tekst nowego hymnu szkolnego, który wygrała Hanna Tomalak z klasy 6b.
Drugi konkurs, fotograficzny, nosił tytuł "Na ławeczce z Patronem szkoły". Oto jego wyniki:

I miejsce – Tymon Szewczyk (klasa 1b)
II miejsce – Michał Siwik (klasa 5b)
III miejsce ex aequo – Karolina Spiżak (klasa 2b) oraz Oliwia Spiżak – Matysiak (klasa 6b).

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem uroczystości w klasach 4-8 czuwały pani Dorota Wypych oraz pani Marzena Peruga - Malińska.

Natomiast klasy młodsze świętowały pod przewodnictwem pani Beaty Mironowicz i klasy 2c, a hasło przewodnie tego dnia brzmiało: "Być jak Szolc - Rogoziński". Uczniowie klas młodszych obejrzeli film biograficzny o Stefanie Szolc - Rogozińskim. Następnie udali się z wizytą do sławnego podróżnika, w którego rolę wcielił się uczeń klasy 2c Mikołaj Ubycha. Uczniowie bez problemu upodobnili się do Patrona naklejając sobie charakterystyczne wąsy. Chętnie wykonali pamiątkowe zdjęcia ze Stefanem i przyniesionymi przez siebie afrykańskimi maskotkami. Mieli także okazję zagrać w ulubioną grę Patrona - szachy. Klimatycznej atmosfery dodawała muzyka Czarnego Kontynentu oraz afrykański taniec w wykonaniu drugoklasistów. Wiedzę o Kamerunie i Afryce dzieci utrwaliły dzięki kolorowankom i kartom pracy.

 

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

phoca thumb m image0000002 kwietnia obchodzony jest corocznie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Główne przesłanie tego wydarzenia to podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. W naszej szkole specjalnie z tej okazji przygotowane zostały stanowiska z różnymi zadaniami. Miały one przybliżyć trudności, z jakimi mierzą się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszej społeczności szkolnej wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

Wielki sukces Wojtka

phoca thumb m 1a0c21cd-0e38-47d3-93d6-7477dce676f5Mamy to! W dniu 5 kwietnia 2024 r. nasz uczeń, Wojciech Antczak z kl. 6c, zdobył I miejsce w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Dla Uczniów Klas Ósmych Szkół Podstawowych Kalisza i Powiatu Kaliskiego. Wszystkie zadania rozwiązał bezbłędnie, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Organizatorem konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu,
a Honorowy Patronat nad nim objęło Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Wojtek, oprócz wygranej, otrzymał jeszcze bonus – punkty w naborze do szkoły ponadpodstawowej, gdyż zmagania matematyczne, w których zwyciężył, znajdują się na liście konkursów punktowanych do szkół ponadpodstawowych. Wojtku, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, gratulujemy!!!


Więcej informacji na stronie III LO: Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Dla Uczniów Klas Ósmych – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

 

 

"Czytamy Rodzinne Historie"

phoca thumb m image000003Pierwsze spotkanie, które odbyło się w ramach Programu Czytelniczego „Czytamy Rodzinne Historie” już za nami. 5 kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach tematycznie związanych z pierwszym rozdziałem książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Dzieci nie tylko mogły posłuchać głośno czytanego tekstu, ale w łatwy i przyjemny sposób przyswoić treści i wiedzę z zakresu historii rodzinnych i drzewa genealogicznego. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i dzieliły się własnymi historiami podczas realizacji zadań. Już się cieszymy, bo przed nami kolejne spotkanie!

 

 

Ogólnopolski Konkurs "Kodowanie brajlem" rozstrzygnięty

phoca thumb m image00000525 marca 2024 roku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu "Kodowanie brajlem", zorganizowany przez Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy, pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego – w tym półfinału oraz finału, a rozwiązywanie zadań polegało na odczytaniu pojedynczych wyrazów, związków wyrazowych i krótkich wypowiedzi zapisanych alfabetem brajla oraz zapisaniu odpowiedzi w czarnodruku. Organizator zagwarantował uczestnikom kreatywną zabawę, integrację uczniów i nauczycieli z różnych środowisk, wymianę doświadczeń oraz naukę spostrzegawczości i sprawności, rozwój umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kompetencji matematycznych, czyli realizację celów edukacyjnych i rozwój kompetencji kluczowych. W konkursie wzięło udział 19 uczestników spośród których wyłoniono trzyosobową drużynę, która weźmie udział w finale:Malwina Mutke i Lena Kowalska z klasy 4a oraz Wojciech Antczak z klasy 6c. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie oraz warsztatach tematycznych, przygotowanych specjalnie dla nich. Jednogłośnie twierdzili, iż zdobyte umiejętności na pewno będą im przydatne w nawiązywaniu kontaktów i znajomości z osobami słabo widzącymi i niewidomymi oraz będą potrafili napisać list przy pomocy pisma Braille'a. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali karty pracy, pogłębiali swoją wiedzę i współpracowali ze sobą. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentację filmu i poznali sylwetkę Luisa Braille'a.

 

 

IV edycja międzyszkolnego konkursu "Booktalking - krótko i ciekawie o książce w języku angielskim"

256b25f5-d412-45c6-bbfa-00b9f194520cSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji międzyszkolnego konkursu „Booktalking - krótko i ciekawie o książce w języku angielskim". 

Linki do regulaminu oraz zgłoszenia - REGULAMIN   ZGŁOSZENIE

 

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs "Kodowanie brajlem"

phoca thumb m image000002Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem "Kodowanie brajlem" organizowanym przez Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Placówka ta kształci dzieci i młodzież słabowidzącą i niewidomą. Przygotowany Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych ogólnodostępnych. Jego nadrzędny cel to propagowanie idei edukacji włączającej poprzez wdrażanie uczniów i nauczycieli do budowania pozytywnego społecznego obrazu osób słabowidzących i niewidomych.

 


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

International Poetry Day Google Classroom AnnouncementZapraszamy do udziału w "Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej". Regulamin konkursu - POBIERZ

 

 

 

 

 


Życzenia świąteczne od Fundacji im. Stefana Szolc-Rogozińskiego

phoca thumb m blandine tassona zeckWłaśnie dotarły do nas życzenia świąteczne od Fundacji im. Stefana Szolc-Rogozińskiego „Serce Dla Afryki", z którą nasza szkoła współpracuje od wielu lat. Nie bez powodu to właśnie ta fundacja jest nam bliska. Niesie ona pomoc mieszkańcom Kamerunu, czyli kraju, którego odkrywcą i badaczem był nasz patron Stefan Szolc-Rogoziński. Warto przypomnieć, że jesteśmy zaangażowani w prowadzony przez fundację program „adopcji serca". Przez kilka lat zbiórki pieniężne naszej społeczności szkolnej umożliwiały naukę Hamadowi Dieudonne, potem wsparliśmy kolejnego chłopca - Simo Oumarou Gilberta. Niestety zakończył on już edukację i fundusze, które zebraliśmy w ubiegłym roku szkolnym zostały przekazane na naukę kolejnego dziecka, tym razem dziewczynki - Blandine Tassona Zeck.

 

 

XII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

phoca thumb m image00000521 marca 2024 r. w siedzibie ODN w Kaliszu odbył się finał XII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 7-8 Szkół Podstawowych Południowej Wielkopolski zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Szkołę Podstawową nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu. W finale Konkursu uczestniczyło 40 uczniów z 21 szkół podstawowych z terenu Południowej Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 8b: Ada Jarek i Wiktoria Grygielska, wyłonione w etapie szkolnym konkursu. W pierwszej części pisemnej, uczniowie mogli się wykazać znajomością środków językowych, umiejętnością rozumienia tekstów pisemnych i ustnych, tworzenia wypowiedzi pisemnej oraz wiedzą kulturową. Druga część polegała na wykazaniu się umiejętnością posługiwania językiem angielskim w mowie. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych. Obie uczennice SP17 bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami i jedna z nich, Ada Jarek, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynom wiedzy i wyników.

 

 

Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

phoca thumb m image00000321 marca to Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Cała nasza społeczność włączyła się w jego obchody. Szkolny korytarz został przystrojony kolorowymi skarpetkami z papieru, wykonanymi przez naszych uczniów, oraz gazetką tematyczną. W tym dniu każdy mógł wziąć też udział w akcji "Dzień Kolorowej Skarpetki", która polegała na założeniu dwóch różnych skarpetek nie do pary (najlepiej bardzo kolorowych). Niedoparki na naszych stopach miały być wyrazem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji.

 

 

SadziMY DRZEWA - kontynuacja tradycji absolwentów SP17 i przywitanie pierwszego dnia wiosny

phoca thumb m image00000221 marca, pierwszego dnia wiosny, klasa 5a wraz ze swoją wychowawczynią udała się posadzić drzewo. Wszystko zaczęło się 5 lat temu, gdy ówczesna klasa wychowawcza pani Agnieszki Wąchały - Kliszewskiej rozpoczęła akcję sadzenia drzew na terenie naszej szkoły. Obecna klasa 5a kontynuuje tradycję i już drugi rok sadzi drzewko. Tym razem otrzymaliśmy profesjonalną pomoc, a drzewko zostało zasadzone w miejscu, w którym jest stały monitoring. Uczniowie nadali drzewku imię Listuś Gałęziasty.

 

 

 

Dzień Świętego Patryka

phoca thumb m image00001318 marca celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. W związku z obchodami przygotowano szereg atrakcji dla uczniów. Od rana klasy 4-8 szukały złotych monet ukrytych na szkolnych korytarzach. Monety te następnie trafiały do garnca złota, którego pilnie strzegła pani Maria Karbowiak. Uczniowie klas 4-5 przygotowali zaś piękne plakaty, które ozdobiły aulę szkoły. Chętni uczniowie z klas 6-8 wzięli udział w teście wiedzy o Dniu Świętego Patryka. Odbyła się również aktywna przerwa w stylu irlandzkim, którą przygotowały dziewczynki z klasy 7d pod opieką pani Magdaleny Czechowskiej. Gratulujemy interesującego tanecznego układu choreograficznego, który został doceniony zarówno przez młodsze jak i starsze dzieci. Uwieńczeniem całości była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce, przygotowanej przez panie: Agnieszkę Wąchałę-Kliszewską oraz Agnieszkę Sowińską.

 

 

Sukces w konkursie plastycznym

phoca thumb m image00000218 marca ogłoszone zostały wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Technicznego "Zima z recyklingu", zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1c Laura Adamiak zdobyła nagrodę zajmując II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Sukces recytatorów z klas 1-3

phoca thumb m image000001W sobotę, 16 marca br., w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski "Zabawa z poezją". Wśród 37 młodych recytatorów z Kalisza i powiatu kaliskiego znaleźli się reprezentanci naszej szkoły z klas 0-3. Miło nam poinformować, iż laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Mikołaj Ubycha z klasy 2c, Milan Kołeczko z klasy 3c oraz Barbara Maciejewska z klasy 1c. Interpretacje wierszy w wykonaniu Mikołaja i Milana oczarowały jury. Przewodnicząca jury Pani Izabela Fietkiewicz - Paszek, reprezentująca również współorganizatora konkursu Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu, podziękowała uczestnikom konkursu w szczególny sposób, mówiąc: "Dziękujemy Wam za dzisiejsze emocje, za piękno, które wprowadziliście do MDK-u i za odwagę, by pokazać nam swoje serca. Konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim święto słowa mówionego, piękna poezji i mocy wyrazu, który każdy z nas ma w sobie". Serdecznie gratulujemy!

 

 

Spotkanie autorskie

phoca thumb m 1c1ead5a-52f9-4444-af70-1f3eb2a04d2eDzisiaj w szkole uczniowie klas 0 – 3, wraz z opiekunami, gościli p. Angelikę Jarych – autorkę niezwykłej bajki pt. "Planeta Imma". Okazją do spotkania i rozmowy z Nią był obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Ta wizyta była doskonałym momentem do przypomnienia dzieciom, jak ważne jest to, że chociaż różnimy się zachowaniem, wyglądem, mową, to dzięki tej "odmienności" tworzymy cudowną jedność. Historia Sofii – bohaterki bajeczki, którą czytała dzieciom p. Angelika, to jedna z propozycji na to, jak oswoić dzieci z tematyką niepełnosprawności, jak pomóc im zrozumieć trudne zawiłości świata, w którym żyją ludzie z Zespołem Downa.

 

 

Wycieczka do Warszawy

phoca thumb m image000003W piątek, 15 marca, klasy 5b, 5c i 5d wzięły udział w edukacyjnej wyciecze do Warszawy. Program był bardzo napięty, a więc musieliśmy wyjechać już o 6.00. Pierwszym punktem była Rezydencja Prezydencka – Belweder – miejsce pracy i zamieszkania Marszałka Józefa Piłsudskiego. Później spacerowaliśmy w Łazienkach Królewskich. Zwiedziliśmy pałac Na Wodzie, Starą Oranżerię z przepięknym Teatrem Królewskim oraz teatr Na Wodzie. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Parlamentu, a tu przede wszystkim obrady XVII – wiecznego Senatu. Oczywiście w role senatorów wcielili się nasi uczniowie, którzy musieli podjąć decyzję, czy król – tym razem Łucja Pipia z klasy 5d - ma poślubić niezbyt urodziwą Cecylię Renatę. Językiem obrad był język polski, ale głosowanie koniecznie w języku łacińskim. Młodzież zmieniła bieg historii, gdyż tylko czworo opowiedziało się za ślubem, a powszechnie wiadomo, że księżniczka ostatecznie została żoną Władysława IV Wazy. Po obradach spacerowaliśmy Traktem Królewskim i poznawaliśmy historię Warszawy. Relacja z senatu: https://www.flickr.com/photos/senatrp/albums/72177720315468278/

Na koniec czekał wszystkich zasłużony posiłek, oczywiście w McDonaldzie.

 

 

XI Miejski Konkurs Matematyczny

phoca thumb m 001W dniu 12 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu odbył się finał XI Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych miasta Kalisza. Łącznie uczestniczyło w nim 19 uczniów klas szóstych i siódmych z dwunastu kaliskich placówek. Siedemnastkę reprezentowało troje uczniów – Nikola Andrzejczak (kl. 7b), Martyna Wawrzyniak (kl. 6d) oraz Wojciech Antczak (kl. 6c), wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, młodych entuzjastów matematyki, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział w matematycznych zmaganiach. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców – Mistrzów Matematyki. Miło nam poinformować, że jednym z nich został Wojciech Antczak, zdobywając tytuł 
II Wicemistrza Matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

LiczbaPiObchodzony 14 marca (według amerykańskiej tradycji zapisu - 3.14) Międzynarodowy Dzień Liczby Pi stał się okazją do zaprezentowania tej liczby uczniom kl. 4 - 8. Liczba Pi, czy też Ludolfina, jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Fascynuje ludzkość już od czasów starożytności. Na lekcjach matematyki uczniowie poznali ciekawostki dotyczące tej liczby, wykonywali zadania poruszając się w tematyce liczby Pi, a także ułożyli fragment jej rozwinięcia dziesiętnego.

 

 

Dzień Kobiet u maluchów

phoca thumb m image0000028 marca to w kalendarzu szczególna data - Dzień Kobiet. Część klas zaczęła świętować już wcześniej. Były wspólne zabawy, seanse filmowe, wyjścia na plac zabaw, a nawet zajęcia kulinarne w pizzerii. Od chłopców małe Kobietki otrzymały serdeczne życzenia i pomysłowe upominki. Było dużo śmiechu, radości i mnóstwo wrażeń. Wyłoniono najsympatyczniejszą koleżankę w każdej klasie, a na koniec wręczono dyplomy. Serdecznie gratulujemy wybranym, a wszystkim Dziewczynkom małym i dużym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

 

 

 

Nasi uczniowie w gronie laureatów etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

phoca thumb m image0000003 marca w Poznaniu odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Nasze uczennice zajęły wysokie miejsca i stanęły na podium:

I miejsce w kategorii prac indywidualnych
Wiktoria Matczak (8a),

II miejsce w kategorii prac zbiorowych
Wiktoria Matczak i Maja Strzyż (8a),

III miejsce w kategorii prac multimedialnych
Amelia Stańczak (8b).

Warto zaznaczyć, że praca Amelii była reportażem z przebiegu uroczystości sprowadzenia prochów naszego patrona do Kalisza. Natomiast praca Wiktorii awansowała do finału ogólnopolskiego, którego wyniki poznamy w maju. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Konkurs "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele"

phoca thumb m image000009Uczniowie naszej szkoły biorą udział w X edycji Konkursu "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele", który ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy 1-4 oraz 4-8. Każdy ekozespół bierze udział w trzech etapach. Pierwszy już za nami. Uczniowie zaprojektowali i sporządzili plakaty w formacie max. A2 na temat zasad i znaczenia recyklingu odpadów elektronicznych. Teraz zadaniem poszczególnych zespołów będzie co najmniej jeden raz zagrać w aplikacjach edukacyjnych "Liga Elektrorecyklingu" i "Przyjaciele Recyklingu". Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na więcej. Zobacz: X edycja Konkursu "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" SP17 Kalisz (youtube.com)

 

Przedstawienie "Mały Książę"

phoca thumb m a76edc53-2443-48bc-8ee5-8dba99416ade5 marca klasa 6a udała się do CKiS w Kaliszu na przedstawienie „Mały Książę". Spektakl bardzo podobał się uczniom, którzy żywo reagowali na występ aktorów. Po spektaklu zrobili sobie z nimi wspólną fotografię. Czas spędzony na przedstawieniu z pewnością wprawił uczniów w dobry nastrój.

 

 

 


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?