logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
79
1036
4493972

Twoje IP: 18.206.194.21

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Projekt Wielkopolska Walka i Opór

phoca thumb m image000003W piątek, 22 września, uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w prelekcji, która miała na celu zainicjowanie w naszej szkole projektu Wielkopolska Walka i Opór.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na odwagę oraz poświęcenie żołnierzy, harcerzy i mieszkańców Wielkopolski w czasie okupacji niemieckiej. Opór Wielkopolan wobec bezwzględnej polityki eksterminacyjnej władz okupacyjnych jest przykładem heroizmu w walce o wolność i miłości do Ojczyzny.

Uczniowie usłyszeli m.in. o polityce niemieckiej w Kraju Warty. Podczas wykładu położono nacisk przede wszystkim na losy Kalisza w omawianym okresie. Audytorium zostało zapoznane z poruszającymi obrazami wojennego miasta - miejsca kaźni i egzekucji. Wędrowano ulicami Kalisza, aby dowiedzieć się m.in. tego: gdzie znajdowała się siedziba Gestapo? skąd wywożono kaliskich Żydów do obozów, a skąd dzieci przeznaczone do germanizacji w niemieckich rodzinach?

Projekt będzie kontynuowany na lekcjach historii.

Ponadto wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie „O lepsze jutro dla Was". Zaproponowano dwa zadania - jedno do wyboru:

1. Przygotuj treść i grafikę do posta w mediach społecznościowych i przedstaw w ciekawy sposób: bohatera, miejsce lub zdarzenia, które chcesz upamiętnić. Do przygotowania grafiki możesz użyć technik: kolaż, film, fotografia.

2. Zaprojektuj medal dla bohaterów Wielkopolski z lat 1939–1945. Potraktuj słowo „LAS" jako akronim i rozwiń jego znaczenie na tarczy medalu. Pamiętaj, aby awers na projekcie nawiązywał symboliką do poświęcenia ludności Wielkopolski lat 1939- 1945.

 

 

30. akcja "Sprzątanie Świata"

phoca thumb m image000015W dniach 21 - 22 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata. Młodzież, wyposażona w jednorazowe rękawiczki i worki do segregacji śmieci, oczyszczała okolicę szkoły z wielkim zapałem pod czujnym okiem nauczycieli. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że tak chętnie wzięli udział w przedsięwzięciu. Serdeczne podziękowania kierujemy także do nauczycieli, którzy się zaangażowali, a tym samym kształtują odpowiedzialne postawy u swoich wychowanków.

 

 

 

Poznajemy ozoboty

phoca thumb m image000002Uczniowie klas piątych podczas zajęć z informatyki zgłębiali wiedzę na temat programowania, wykorzystując maleńkie roboty – ozoboty. W ten sposób rozwijali logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz sprawne posługiwanie się technologią komputerową. Zadaniem uczniów było wykorzystanie puzzli i zaprogramowanie trasy - drogi robotów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dały wiele radości, szczególnie w odkrywaniu możliwości małego robota.

 

 

 

XVIII Rajd Śladami Przodków

phoca thumb m image000007W sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Rajdzie Śladami Przodków. Został on zorganizowany w ramach XXXI Europejskich Dni Dziedzictwa w Kaliszu. Nasza grupa wędrowała trasą archeologiczną, dzięki czemu mogła poznać Piastowski Gród na Zawodziu oraz dokładnie obejrzeć zabudowę średniowiecznego miasta. Oczywiście, nie tylko zdobywaliśmy wiedzę, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Na mecie czekały na nas: pyszna grochówka, kiełbaski z grilla oraz sporo słodkości. Po rozstrzygnięciu wszystkich konkursów, w tym także na autorską piosenkę rajdową, reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce. Uznajemy to wydarzenie za udany początek sezonu rajdowego.

 

 

Dzień Kropki

phoca thumb m image00000215 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku uczniowie klas I - III i oddziałów przedszkolnych, przyłączając się do obchodów, mieli na sobie różnego rodzaju i koloru kropki, ale nie tylko o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności i odwagi, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji! U nas wszyscy dobrze się bawili, wykonywali kropkowe prace plastyczne oraz rozmawiali o swoich mocnych stronach. W całej szkole było wesoło i kolorowo!

 

 

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

phoca thumb m image000018W poniedziałek, 4 września br. w auli szkoły odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice najmłodszych uczniów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Pani Dyrektor – Kinga Pisula, która powitała wszystkich zebranych. Po części oficjalnej, przygotowanej przez klasy 2a i 8a, uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal, gdzie zostali zapoznani z organizacją nowego roku szkolnego.

Wszystkim uczniom życzymy, aby w nowy rok szkolny wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy stało się pasją i przyniosło wiele sukcesów!

 

 

Stypendium socjalne 2023

 

Informacje dotyczące przyznawania stypendium socjalnego znajdują się
w zakładce 
Ogłoszenia

 

 

Dzień Eksperymentu Chemicznego

phoca thumb m image00721 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Eksperymentu Chemicznego. Uczniowie z klas ósmych, należący do kółka chemicznego, zaprezentowali ciekawe doświadczenia typu: lampa lawa, wulkan, nadmuchiwany balon, ciecze newtonowskie. Uczniom klas 6-7 będącym uczestnikami wydarzenia, zostały przedstawione receptury, aby mogli podobne eksperymenty wykonać w domu. Celem Dnia Eksperymentu Chemicznego było propagowanie doświadczalnego poznawania przedmiotów przyrodniczych i zdobywania wiedzy z ich zakresu.

 Klasa 4a z wizytą u Prezydenta Miasta i na lekcji historii

phoca thumb m image000001b20 czerwca, klasa 4a wraz z opiekunami udała się na spotkanie z Prezydentem Miasta, panem Krystianem Kinastowskim. Prezydent Kalisza cierpliwie i życzliwie odpowiadał na przygotowane przez dzieci pytania, a na zakończenie rozmowy życzył wszystkim bezpiecznych oraz udanych wakacji. Następnie klasa zwiedziła wieżę ratuszową, Basztę Dorotkę oraz skarbiec w kościele Św. Józefa. Na koniec wszyscy udali się na lody, które umiliły wspólny czas przy fontannie.

 

 

 

Drzewa wygrane w konkursie "Zielony Kadr"

phoca thumb m image00000219 czerwca, uczennice klasy 8d oraz uczeń klasy 5c wraz z koordynatorką eko akcji, panią Agnieszką Kliszewską, posadzili drzewa, które nasza szkoła otrzymała za wysokie miejsce w konkursie Zielony Kadr, zorganizowanym przez Wydział Edukacji.

 

 

 
Laureaci konkursu "Ekokreatywni na start"

phoca thumb m image000004Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że uczennice z klasy 6d: Aleksandra Urbaniak i Adrianna Wojtysiak zostały zwyciężczyniami konkursu ekologicznego. Zadaniem zespołów konkursowych było przygotowanie ciekawych ulotek na temat zapobiegania powstawaniu odpadów i prawidłowej ich segregacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Należy docenić ogromny sukces reprezentacji z naszej szkoły, gdyż w szranki stanęło ponad 180 zespołów uczniowskich z powiatu kaliskiego, pleszewskiego, sieradzkiego, tureckiego. Organizatorem konkursu był „Orli Staw" Związek Komunalny Gmin „Czyste miasto, czysta gmina". Rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w auli.

 


Sukces w międzyszkolnym konkursie językowym

phoca thumb m 355407394 648564203462434 1708204231582569859 n19 czerwca uczniowie naszej szkoły: Olga Kucner (8b), Jakub Taczkowski (8c) i Dominik Jasiński (8d) odebrali nagrody oraz dyplomy za udział w międzyszkolnym konkursie językowym dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu. Z radością informujemy, że Olga Kucner zajęła w konkursie II miejsce! Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z Amerykaninem – Scottem.

 

 

 

 

Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II

 

 Informacje dotyczące przyznawania Stypendium Miasta Kalisza
im. Świętego Jana Pawła II 
znajdują się w zakładce Ogłoszenia

 

 

Sukces w konkursie "Kalisz - Travel Guide"

phoca thumb m 351472105 1397257191065476 7277660306628372335 nJest nam miło poinformować, że Julia Chojak (6b) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Językowym „Kalisz - travel guide. Przewodnik turystyczny po Kaliszu", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza pod honorowym patronatem Prezydenta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VII i polegał na przygotowaniu przewodnika turystycznego po Kaliszu i regionie. Wybrane atrakcje należało opisać w języku angielskim. W tym samym konkursie sukces odniosła także Vanessa Kujawiak (6b), która zajęła III miejsce oraz Wiktoria Matczak (7a), zdobywając wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wycieczka do Niewidzialnej Ulicy i Palmiarni klas 4a, 4b i 4d

phoca thumb m image0000046 czerwca uczniowie klasy 4a, 4b i 4d udali się na wycieczkę, której celem było zrozumienie, jak funkcjonują w dzisiejszej rzeczywistości osoby słabowidzące i niewidzące. Niewidzialna Ulica okazała się niezwykłym przeżyciem. 30 minut w całkowitych ciemnościach, przemarsz przez trzy pomieszczenia tylko po omacku i z wytężonym słuchem, aby iść za głosem oprowadzającego przybliżyły dzieciom świat zupełnie inny niż ten, który widzimy i znamy. Towarzyszyły temu przeróżne emocje...
Najważniejsze jednak jest to, że nasi uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób funkcjonujemy, gdy stracimy możliwość widzenia. Po tak emocjonującym doświadczeniu uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach kulinarnych, a następnie spróbowali własnych wypieków. Były zdrowe i smaczne! Po zajęciach na Niewidzialnej Ulicy wszyscy udali się do Palmiarni, w której można podziwiać różnorodną roślinność lasów tropikalnych. Zachęcamy każdego do odwiedzenia Niewidzialnej Ulicy - będzie to na pewno niezapomniane doświadczenie.
Czar szkolnych wycieczek

phoca thumb m image000016Klasy 6b, 7a, 7b wraz z częścią ósmoklasistów wybrały się na trzydniową wycieczkę zorganizowaną przez panią Marzenę Abramowicz. Podróżnicy dotarli aż do królewskiego Krakowa, który przywitał ich tradycyjnie gołębiami na rynku i trębaczem pozdrawiającym gości z całego świata z wieży kościoła Mariackiego. Drugi dzień to odlotowa Energylandia w Zatorze. Rodzinny i młodzieżowy park rozrywki zapewnił całodzienną zabawę na świeżym powietrzu i niezapomniane wrażenia zarówno dla miłośników adrenaliny, jak i zakochanych w spokojnych przejażdżkach na smoku. Natomiast w miejscu zakwaterowania można było upiec kiełbaski na ognisku oraz zagrać w piłkę i badmintona. Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili kopalnię soli w Bochni, która zaskoczyła podziemną restauracją, boiskiem oraz miejscem noclegowym, do którego zmierzała właśnie inna wycieczka szkolna. Wspaniała pogoda, doborowe towarzystwo i dobry humor, którego nasi podróżnicy nie zapomnieli zabrać z Kalisza sprawiły, że wyjazd był udany i stanowił zapowiedź wakacyjnych przygód z rodzinami, a także przyszłorocznych wycieczek szkolnych.

 

 

Mamy Laureatów!

phoca thumb m image00002Z wielką dumą informujemy, że Martyna Wawrzyniak (5d) i Wojciech Antczak (5c) zostali Laureatami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny"

Konkurs odbył się 16 marca 2023 r., a 6 czerwca br. uczniowie ci odebrali nagrody w Szkole Podstawowej w Napachaniu, gmina Rokietnica podczas uroczystego podsumowania bieżącej edycji konkursu. To nie wszystkie sukcesy naszych uczniów w tym konkursie. Mamy również innych nagrodzonych. Wynik bardzo dobry uzyskali: Antoni Kuśmierczak (2a), Malwina Mutke (3a), a wyróżnienie: Sara Azuka (2a), Franciszek Mużyło (3b), Demian Khomyn (3a), Emmanuel Azuka (5d), Elena Nowak (5c), Michalina Tomczyk (5d), Nikola Andrzejczak (6b), Przemysław Chucki (8b). Upominki dla tych uczniów zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 


Święto Miasta Kalisza

phoca thumb m image000001Z okazji Święta Miasta Kalisza, 4 czerwca br., w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa odprawiona została w intencji miasta i jego mieszkańców uroczysta msza św. Podczas sumy naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Alan Szczygieł z klasy 7a oraz Anna Matuszak i Amelia Stańczak z klasy 7b. Po raz kolejny dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły podczas ważnych uroczystości.

 

 


Sukces w ogólnopolskim konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"

phoca thumb m image00000127 maja w Poznaniu został rozstrzygnięty finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce:

I miejsce w kategorii prac zbiorowych zdobyły Laura Kaczmarek i Yeva Lychkovakha,

II miejsce w kategorii prac zbiorowych zajęli Juliusz Krawiec, Marcel Pietrzak, Piotr Kucharczyk i Jan Wrona,

V miejsce w kategorii prac multimedialnych uzyskały Natalia Bażega, Milena Suliga, Julia Zimna.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

XII Rajd PTTK "Wiosenne Majaki" - wspaniałe zakończenie sezonu

phoca thumb m image000002W sobotę, 3 czerwca 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII Rajdzie PTTK "Wiosenne Majaki". Tym razem na uczestników rajdu czekały zadania na trasie Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego - Park Miejski - Szkoła Podstawowa nr 2 na Majkowie. Podczas ich rozwiązywania każdy mógł wykazać się w swojej ulubionej dziedzinie, gdyż nie obyło się bez konieczności wykorzystania wiedzy z matematyki, geografii, historii oraz umiejętności w konkurencjach sportowych. Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej rajdu, nasza szkoła zajęła III miejsce. W konkursie na znaczek rajdowy Maja Dominiak z klasy 8e zajęła I miejsce, a Michiał Siwik z klasy 4b - III miejsce. Serdecznie gratulujemy!Wyniki Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego BOOKTALKING - czyli ciekawie o książce w j. angielskim

348361460 996213391541822 3509544736090819425 nW kwietniu 2023 roku została ogłoszona trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Booktalking, którego celem było zachęcenie komisji do przeczytania Waszych ulubionych książek. Komisja w składzie: pani Agnieszka Wąchała - Kliszewska i pani Agnieszka Sowińska, po przeanalizowaniu nagrań, jednogłośnie nagrodziła następujące uczennice:

I miejsce - Amelia Stańczak ze Szkoły Podstawowej Nr 17
II miejsce - Martyna Rolińska ze Szkoły Podstawowej Nr 9
III miejsce - Antonina Kujawińska ze Szkoły Podstawowej Nr 17

Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku do czwartej edycji naszego konkursu.

Rozdanie nagród odbędzie się w poniedziałek na długiej przerwie o godzinie 11:30. Osoby spoza naszej placówki mogą odebrać nagrodę w portierni.

 

 

Kaliskie Dni Klubów Młodych Odkrywców

KMO1W dniach 2 - 4 czerwca br. w Kaliszu odbywać się będą Kaliskie Dni Klubów Młodych Odkrywców – czyli VII spotkanie Partnerów Programu Klub Młodego Odkrywcy z całej Polski (we współpracy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy). W ramach wydarzenia odbędą się imprezy towarzyszące dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z Kalisza i regionu.

Wydarzenie ma na celu propagowanie idei Programu Klub Młodego Odkrywcy oraz nauczania przez eksperymentowanie (STEAM) na terenie Wielkopolski.

W wydarzeniu uczestniczyć będą Partnerzy Programu KMO z całej Polski, przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, uczniowie, nauczyciele przedszkoli i szkół różnych typów z Wielkopolski (szczególnie z Kalisza i regionu południowej Wielkopolski), zaproszeni goście m. in. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele instytucji Patronackich.

Szczegóły: Facebook KMO oraz wydarzenia towarzyszące

 

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

phoca thumb m image000001W piątek 26 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci klasy 3a, 3b oraz 3c. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziła sobie Jagoda Kowalczyk z klasy 3c i to ona zajęła I miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się uczeń klasy 3b - Bartosz Gąbka, a miejsce trzecie przypadło Hannie Przyjaznej również z klasy 3c. Trzeba dodać, że pozostali uczestnicy konkursu także dobrze poradzili sobie z zadaniami. Cóż się dziwić - nie bez powodu zostali oni wytypowani przez wychowawców do udziału w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom wygranej i bardzo dobrej znajomości zasad pisowni języka polskiego.

 

 

Podziękowanie

Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko"

346156329 197648059833339 350262245696680522 nMiędzyszkolny Konkurs Wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko" został rozstrzygnięty! Jury wyłoniło trójkę laureatów: Lenę Kowalską, Wiktorię Wierzbicką oraz Antoninę Wolff, a także przyznało wyróżnienia następującym uczestnikom (w kolejności alfabetycznej): Michalinie Łasman, Lenie Sobczak, Ignacemu Szpuleckiemu oraz Zuzannie Wróbel. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i pracę włożoną w realizację, a laureatom i wyróżnionym wokalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

"Sprzątamy Dla Polski"

phoca thumb m image00000619 maja otrzymaliśmy certyfikat od Prezesa Rady Ministrów za udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski". W kwietniu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz klasy 6a i 7a udały się na sprzątanie terenu naszego osiedla. Dodatkowo, koordynatorka akcji „Sprzątamy dla Polski" oraz uczniowie klasy 4a i absolwenci naszej szkoły sprzątali teren osiedla Nowy Dobrzec. Nie zabrakło też rodziców, którzy zaangażowali się w akcję w 100%. Dziękujemy za wsparcie i pamiętajmy, aby każdego dnia dbać o otaczający nas świat, a nie tylko od święta.

 


Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas 1-3

phoca thumb m image000001Z radością informujemy, że nasza uczennica Basia Marciniak z klasy 1c, zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 24 w Kaliszu. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu znaczka pocztowego w formie pracy plastycznej w dowolnej technice, przedstawiającej wybrany gatunek zwierzęcia z „Polskiej Czerwonej Księgi", który jest zagrożony wyginięciem. Basia zaprezentowała motyla niepylaka apollo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

6d w Łodzi

phoca thumb m image00001016 maja uczniowie klasy 6d wraz z wychowawczynią Bogumiłą Stanoch i panią Agnieszką Grubską wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Młodzi podróżnicy zwiedzili Interaktywne Centrum Nauki i Techniki w odrestaurowanej elektrociepłowni łódzkiej. Uczniowie przebyli kilka poziomów wystaw m. in. ścieżkę „Rozwój wiedzy i cywilizacji", „Skąd się bierze prąd", „Mikro Makro Świat" oraz obejrzeli seans w Kinie Sferycznym – „Jesteśmy kosmitami". Na koniec klasa 6d udała się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie jednym z ciekawych punktów na trasie zwiedzania było orientarium.

 

 

Konkurs dla uczniów klas 8 „Znawca lektur”/Plastyczny projekt edukacyjny „Żywe lektury”

phoca thumb m image000003Powtórki mogą być zabawne. Przekonali się o tym uczniowie klas 8 naszej szkoły, biorąc udział w ekspresowym konkursie z języka polskiego „Znawca lektur". Zadaniem uczestników było rozpoznanie najważniejszych lektury na podstawie „rzeźb" przygotowanych przez uczniów klas 7. Na odnalezienie poszczególnych stacji oraz bezbłędne wypełnienie kart odpowiedzi ósmoklasiści mieli jedynie 20 minut długiej przerwy. Liczyła się szybkość, spostrzegawczość oraz poprawność ortograficzna. Śmiechu było co niemiara! Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Magdalena Szymczak, Marzanna Jędrzejczak oraz Magdalena Gibus.

Nagrodzeni ocenami w konkursie zostali uczniowie:

1. Laura Kaczmarek (kl. 8e -14 p.)
2. Danuta Zellmann (kl. 8a – 14 p.)
3. Oliwia Sielicka (kl.8a – 13 p.)
4. Dawid Plesiak (kl. 8d – 13 p.)
5. Marco Wypych (kl. 8d – 12 p.)
6. Maja Smolińska (kl. 8e – 12 p.)
7. Kornelia Klusak (kl. 8a – 12 p.)
8. Maja Dominiak (kl. 8e – 12 p.)
9. Michalina Szymańska (kl. 8e – 12 p.)

Pomysłodawcą konkursu była p. M. Szymczak, pod kierunkiem której uczniowie klas 7 przygotowali scenki w ramach plastycznego projektu edukacyjnego „Żywe lektury". Młodzież podczas cyklu lekcji przypominała lub pierwszy raz „spotykała" bohaterów wskazanych lektur, przygotowując odpowiednie stroje i rekwizyty. Efekty pracy w niektórych przypadkach przekroczyły wszelkie oczekiwania – uczniowie klas 7 stanęli na wysokości zadania, tworząc piękne i charakterystyczne kreacje.

A czy Wy potraficie podać tytuły ukazanych lektury?
"Piknik ekologiczny" klasy 5a

phoca thumb m image00001112 maja klasa 5a uczestniczyła w "Pikniku Ekologicznym", który odbył się w Parku Miejskim. Klasa zbierała śmieci oraz zapoznała się z ich segregacją. Za zebrane odpady uczniowie otrzymali torby ekologiczne, breloki oraz notesiki i ołówki. Miło spędzili czas na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej pogody.

 

 

 


Spotkanie z doradcą zawodowym

phoca thumb m image0000039 maja klasy 8a, 8b, 8d i 8f wzięły udział w spotkaniu z p. Jackiem Stokłosą, doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu. Spotkanie miało na celu zapoznanie młodych ludzi z możliwymi ścieżkami kształcenia w regionie kaliskim. Ponadto nasi uczniowie zostali wprowadzeni w świat zawodów. Pan Jacek zaprezentował strony internetowe, na których mogą znaleźć ważne i interesujące ich informacje, a także zaproponował ciekawy test kompetencji zawodowych.

 

 

 

Kolejny sukces w rajdzie!

phoca thumb m image00001W sobotę 6 maja, przy niesprzyjającej pogodzie, nasi uczniowie wzięli udział w I Rajdzie PTTK "Lasem Winiarskim". Na pięknej, leśnej trasie czekały na nich liczne zadania. Musieli zmierzyć się z wyznaczaniem azymutu, rozpoznawaniem odgłosów ptaków i zwierząt, a także licznymi zadaniami matematycznymi, jak np. obliczanie wieku drzewa. Ciężka praca przyniosła efekty - w klasyfikacji generalnej rajdu zajęliśmy I miejsce! Naszych uczniów jednak bardziej cieszyły kiełbaski z ogniska, które czekały na nas na mecie. Kolejna wyprawa już w czerwcu.

 

 

 

Ogólnopolskie konkursy "Galileo" - wyniki

W dniach 6 - 10 marca 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w ogólnopolskich konkursach Galileo, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Chętni brali udział w konkursie z języka polskiego, języka angielskiego, biologii, przyrody, geografii, fizyki, chemii oraz historii.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo wielu z nich osiągnęło bardzo dobre wyniki. Chcemy także podkreślić, że po raz kolejny Tymoteusz Kujawiński zajął I miejsce i zdobył dyplom laureata I miejsca z nagrodą książkową!

Poniżej zamieszczamy listę uczniów, którzy zdobyli dyplomy laureata, nagrody książkowe lub dyplomy wyróżnienia.

 

Czytaj więcej...

Szkolny poczet sztandarowy na obchodach Święta Narodowego 3 maja

phoca thumb m image000003Podczas obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Kaliszu naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy: chorąży Wiktor Palusiński z klasy 6d oraz przyboczne: Anna Matuszak i Amelia Stańczak z klasy 7b. Uczniowie pod opieką opiekuna Samorządu Szkolnego p. Marzeny Abramowicz, obejrzeli występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 maja pt. „Wiwat 3 Maja!" oraz wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w Katedrze św. Mikołaja. Następnie przed tablicami pamiątkowymi, poświęconymi bohaterom RP złożono kwiaty i zapalono znicze. Na koniec wszyscy wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej Dobrzec – Kalisz.

 


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?