logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
2036
2483
2024003

Twoje IP: 34.239.172.52

Pierwsze "Kartki Dla Medyków" już gotowe!

phoca thumb m kartka2Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i przygotowanie przepięknych podziękowań dla naszej służby zdrowia.
Oficjalna akcja zakończyła się 1 kwietnia, a laurki przesłane do tego terminu zamieszczone zostały nie tylko na stronie naszej szkoły, ale i na padlecie stworzonym przez organizatorów.
Mamy jednak nadzieję, że Wasze zaangażowanie nie wygaśnie, a kartki ze słowami otuchy będą napływały do nas w dalszym ciągu, tworząc coraz to obszerniejszą galerię.

 

Blog biblioteki szkolnej!

blog-428950 640Z racji obecnej sytuacji, postanowiłyśmy stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogły się z Wami spotykać, kontaktować. Biblioteka szkolna jest zamknięta, ale nie zapominajcie o nas. Zachęcamy Was do odwiedzania naszego bloga.
Oto jego adres: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/

Będziemy zamieszczać na nim porady czytelnicze, ciekawe propozycje książkowe, przydatne strony internetowe. Zapraszamy!

 

Akcja - Kartka dla medyka

medyklogo Akcja - Kartka dla medyka

 

 

 

Czytaj więcej...

Dobre rady pedagoga szkolnego

silhouette-1082129 640Jak przeżyć kwarantannę?

Coś dla nastolatków.
Kwarantanna to trudny czas, sprawdz jak sobie poradzić...
Jakie Wy macie sposoby? Podzielcie się.

Czytaj więcej...

28 marca - wyłącz światło na godzinę!

godzGodzina dla Ziemi – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature.
Tego dnia każdy, zarówno osoba prywatna, jak i firma, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Godzina to oczywiście zbyt krótki czas, by osiągnąć odczuwalne rezultaty. Inicjatywa jednak ma charakter symboliczny – promuje postawy pro-ekologiczne i ma na celu wykształcenie trwałych nawyków z korzyścią zarówno dla Ziemi, jak i jej mieszkańców. Oszczędność energii to przecież nie tylko ulga dla domowego budżetu, ale również „cegiełka" przekazana na rzecz ochrony planety, która pilnie potrzebuje „odetchnąć" od natłoku gazów cieplarnianych. Do przyłączenia się do akcji zapraszają członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy już włączyli się do niej, zawieszając własnoręcznie wykonane plakaty na swoich klatach schodowych po to, aby poinformować o niej lokatorów swojego bloku.

 

Zbiórka długoterminowej żywności zakończona!

phoca thumb m zbiorka1W związku z przerwą w nauce, spowodowaną panującą epidemią, zakończyliśmy akcję zbiórki żywności długoterminowej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu. Artykuły zostały przekazane opiekunowi z placówki, który dziękował za pomoc. "W obecnej sytuacji schronisko boryka się z wieloma problemami, dlatego każda, nawet niewielka pomoc jest bezcenna" – stwierdził mężczyzna. Myślę, że jeszcze kiedyś powrócimy do tej akcji, tylko na większą skalę. Dziękuję wszystkim, którzy się w nią włączyli. Dziękuję za okazane serce. Jolanta Świniarska.

 

Informacje dla rodziców o tym:

jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

INFORMATOR DLA RODZICÓW - do pobrania

 

ZOSTAŃ W DOMU - CZYTAJ KSIĄŻKI!

89876905 612072446304205 8367260380451307520 nZ racji tego, że nie możecie odwiedzać teraz naszej szkolnej biblioteki, polecamy kilka stron internetowych, gdzie w legalny i (w większości zupełnie) darmowy sposób udostępniono zbiory, z których możecie korzystać. Zachęcamy do lektury!

https://wolnelektury.pl

https://polona.pl

https://www.bajkowisko.pl

https://www.legalnakultura.pl

https://www.legimi.pl

http://terazczytamy.pl/

 

Kangur Matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br.

 

Sześciolatki odnoszą sukcesy

phoca thumb m img-20200306-wa0001Wiktor Kubzdela (oddział przedszkolny B) brał udział w konkursie plastycznym "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej". Sześciolatek namalował piłkarza, Roberta Lewandowskiego, który rozgrywa akcję na boisku uwieńczoną sukcesem. Konkurs zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Praca wykonana przez Wiktora zajęła I miejsce. Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Mała wielka aktorka

phoca thumb m 20200305 111342aNina Dzikowska (oddział przedszkolny B) brała udział w XIX Prezentacjach Teatrzyków Przedszkolnych i otrzymała nagrodę w kategorii "występ indywidualny". Sześciolatka wcieliła się w rolę rockandrollowej kotki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

 

 

 

I Koncert Talentów - relacja

phoca thumb m img 4824W czwartek, 5 marca w naszej szkole miał miejsce I Koncert Talentów. Był to koncert charytatywny, zorganizowany we współpracy z Fundacją Bread of Life. Graliśmy dla małej Mai Nowakowskiej. Dziewczynka choruje od urodzenia. Obecnie rodzice Mai zbierają pieniążki na sprzęt do komunikacji alternatywnej, pozwalający dziecku na nawiązywanie kontaktu z otoczeniem za pomocą wzroku.

 

Czytaj więcej...

Quiz kulturowy

gbgerUWAGA! KONKURS! Zapraszamy uczniów klas 5-8 SP do udziału w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz krajach niemieckojęzycznych. Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy 5-6 SP i klasy 7-8 SP. Na stronie internetowej szkoły, w zakładce Quiz Kulturowy, oraz Facebooku szkoły będą systematycznie umieszczane pytania i zagadnienia konkursowe. Jeśli chcecie sprawdzić lub pogłębić swoją znajomość kultury innych krajów, zachęcamy do udziału w konkursie. Już teraz można się zapoznać z Regulaminem Konkursu i pierwszymi zagadnieniami. GOOD LUCK! POWODZENIA!

 

Konkursy z j. angielskiego w IV LO

phoca thumb m 88189338 3072724642746570 2717405428559380480 nUczennice klasy 8e: Julia Goździewicz, Weronika Lis, Martyna Kryszak, Agata Wielichowska i Julia Parat z 8b udały się dnia 2 marca z p. Agnieszką Wąchała-Kliszewską do IV LO na konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz konkurs, w którym należało przedstawić w j. angielskim najsłynniejsze pary z filmów, książek i historii. Agata W. i Julia P. zajęły 2 miejsce. Pozostałe uczennice, mimo, iż nie zdobyły miejsca na podium, zdobyły nową wiedzę kulturową oraz zwiedziły liceum im. J. Paderewskiego:) Wszystkie uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę, dając z siebie 110%. Gratuluję zwycięskiej parze i dziękuję całej piątce za zaangażowanie:)

 

3 miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Piłce Ręcznej chłopców

88124620 3072728402746194 2413795676463824896 nNie zwalniamy tempa. W dniu wczorajszym reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Piłce Ręcznej chłopców rocznik 2007 i młodsi. Brązowe medale wywalczyli Filip Borowski kl.6a, Bartosz Brąszewski kl 5d, Dawid Brąszewski 5c, Jakub Fogt kl.6a, Jakub Grygielski kl.5f, Krystian Szymański 6e, Jakub Kałużny 5d, Wiktor Karolak 6c, Antoni Pacewicz 5e, Pośpiech Piotr 6e, Ślósarczyk Filip 6e, Wiatrowski Kacper 6e, Wierny Igor 6c, Załęcki Cyprian 5c. Opiekun zespołu p. Daniel Olszyna.

 

Konkurs Recytatorski dla uczniów klas VII i VIII

IMG 492429 lutego 2020r. w Poznaniu odbył się XXXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięło udział ok. 50 uczniów z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczestników: Matylda Szuszkiewicz z kl. 7d oraz Tobiasz Wybieralski z kl. 7b. Oboje pięknie wystąpili. Do finału konkursu, który odbędzie się 14 marca, zakwalifikowała się Matylda Szuszkiewicz. Gratulujemy i życzymy owocnego występu finałowego.

 

 

 

XXVII Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego”

phoca thumb m dsc 0013W sobotę, 29 lutego nasza szkoła wzięła udział w XXVII Rajdzie „Szlakami Powstania Wielkopolskiego". Na trasie rajdu spotkało się aż 12 szkół.
Najpierw udaliśmy się do Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Kaliszu, gdzie zapaliliśmy znicz pod tablicą upamiętniająca I Batalion Pograniczny. Później musieliśmy zmierzyć się w wielu konkurencjach. Michał Andrzejak, Maria Dahlke i Fabian Szczepański strzelali z broni sportowej i okazali się najlepsi. Kacper Ubycha, Fabian Szczepański i Maja Kadyło rzucali granatem do celu. Zofia Wypych i Laura Kaczmarek wzięły udział w zadaniu z udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Dzień Pozytywnego Myślenia

DSC 0004Czwartek, 27 lutego był w naszej szkole. Uczniowie przygotowali plakaty z pozytywnymi hasłami. Kto mógł ubrał się na różowo, bądź włożył różowe okulary, w zamian za co można było liczyć na zwolnienie z odpowiedzi ustnej. Tego dnia wszyscy przesyłaliśmy sobie tylko dobre słowa.

 

Loteria fantowa na rzecz Mai Nowakowskiej!

 

 Serdecznie zapraszamy do udziału w loterii

na rzecz podopiecznej

Samorządu Uczniowskiego – Mai Nowakowskiej.

Obecnie rodzice Mai zbierają pieniążki na sprzęt do komunikacji alternatywnej, pozwalający dziecku na nawiązywanie kontaktu z otoczeniem za pomocą wzroku. Muszą zebrać 10 tysięcy złotych.

Zorganizowaliśmy loterię, w której udział mogą wziąć nauczyciele, uczniowie, rodzice i wszyscy chętni.

Los – to jedyne 10 zł, a można wygrać:

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczniów!

IMG 488415 lutego 2020r. dwaj uczniowie naszej szkoły: Tobiasz Wybieralski, kl. 7b oraz Adam Trzeciak, kl. 7b wzięli udział w konkursie recytatorskim "Zabawa z poezją" organizowanym przez MDK w Kaliszu. Chłopcy zaprezentowali wiersz i fragment prozy, a ich interpretacja zachwyciła jury. Za występ otrzymali nagrody oraz awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w marcu. Chłopcom życzymy powodzenia!

 

 

4. wydanie Faktów Szkolnych SP17 już dostępne!

tvW związku z problemami technicznymi z opóźnieniem publikujemy 4. wydanie Faktów Szkolnych SP17 nagranych w styczniu. A w nich: "Maraton pisania listów", "angielsko-niemiecki jarmark", "wieczór w szkole" i "Jaselka" z przesłaniem. Nagrania dokonaliśmy przed feriami, więc wybaczcie zakończenie. Ale można do tego podejść inaczej. Przed nami jeszcze tyle ferii J

https://www.youtube.com/watch?v=kgCZXZe7kFw

 

 

Grudniowe wyzwanie czytelnicze

phoca thumb m 20191216 130205W grudniu uczniowie naszej szkoły zrealizowali „Grudniowe wyzwanie czytelnicze". Był to projekt edukacyjny zaproponowany przez polonistki: Barbarę Raczyk i Martę Kostkę-Pszczołę. Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz doskonalenie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji. Na choince zawisły kartonowe bombki, a na nich informacje z zadaniem na każdy kolejny dzień miesiąca (przeczytanie fragmentu lektury, wiersza, kolędy lub odnalezienie informacji). Podsumowaniem projektu były wykonane przez uczniów prezenty, zachęcające innych do czytania.

 

Zapraszamy na drzwi otwarte!!!

20 21 drzwi

 

Więcej w zakładce: "Nabór 2020/2021"!

 

 

Debata STOP PRZEMOCY

phoca thumb m dsc 0036 221 stycznia w naszej szkole odbyła się debata STOP PRZEMOCY. Uczniowie klas siódmych i ósmych rozmawiali o przemocy i agresji w szkole i jej okolicy oraz o tym, jak się przed nimi bronić. W debacie udział wzięły panie pedagog Małgorzata Stasińska i psycholog Magdalena Kościelak – Woźniak. Honorowym gościem debaty była pani inspektor Agarta Dybioch ze Straży Miejskiej Kalisza. Pani inspektor zaprezentowała filmy z kaliskiego monitoringu. Zwróciła uwagę na osoby, które rozprowadzały używki w mieście. Pokazała, jakimi sposobami dealerzy docierają do młodzieży i dzieci. Niezwykłe wrażenie zrobiły filmy, które pokazywały osoby uzależnione. Uczniowie mogli zaobserwować wpływ używek na wygląd fizyczny i stan psychiczny młodzieży uzależnionej od wszelkiego rodzaju używek. Uczniowie trafnie zdiagnozowali problem przemocy. Trafnie opisują agresora i ofiarę przemocy. Debata dała im odpowiedź na pytanie: jak sobie z tym problem radzić, gdzie mogą szukać pomocy. Warto zauważyć, że nie przypadkiem, wzięli w niej udział uczniowie klas siódmych. Debata miała być podsumowaniem programu profilaktycznego, którym zostali objęci. Aula została także odpowiednio przygotowana, gdyż na ścianach zawieszone zostały plakaty wykonane przez naszych uczniów.

 

W szkole po ciemku jest ciekawie...

phoca thumb m 79988796 1010792025925759 4950317496495243264 nPo dopołudniowych międzyprzedmiotowych zmaganiach, 17 grudnia 2019 r. wieczorem przyszedł czas na kolejne połączenie języków. Tym razem polskiego i angielskiego.
Gdy zapadł zmrok, uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Barbary Raczyk wystawili "Opowieść Wigilijną" na podstawie powieści Charlesa Dickensa. W roli Ebenezera Scrooge'a można było podziwiać ucznia klasy 7b, Łukasza Balcerzaka.
Występ koła teatralnego urozmaicały dodatkowo utwory świąteczne w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego prowadzonego przez panie: Magdalenę Wieczorek oraz Małgorzatę Stasińską.

Czytaj więcej...

"Jarmark Bożonarodzeniowy" Weihnachtsmarkt/Christmas fair

phoca thumb m 80436838 1190103724533260 8451737168778362880 n17 grudnia 2019 roku w naszej szkole sporo się działo...
Do południa w ramach już drugiego szkolnego "Jarmarku Bożonarodzeniowego" (Weihnachtsmarkt /Christmas fair) uczniowie rozwiązywali ćwiczenia językowe dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, czyli Christmas / Weihnachten.
Uczniowie otrzymywali ćwiczenia po angielsku, po niemiecku lub w obu tych językach.
Karty pracy przygotowali nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego. Zadania rozwiązali uczniowie klas starszych - niektórych klas 6, 7 oraz 8.
Brawo dla 17-nastkowych poliglotów.

Czytaj więcej...

Jasełka BRODA HERODA

phoca thumb m dsc 0465Jasełka BRODA HERODA to tradycyjne przedstawienie o Narodzeniu Pana Jezusa wykonane przez sześciolatków z oddziału przedszkolnego B. Obok postaci Maryi, Józefa, Królów, Heroda, dobrych i niegrzecznych Aniołów, Pasterek występują także zwierzęta, a szczególną rolę odgrywa pewna rodzina Wróbelków. Sześciolatki ciekawą i humorystyczną grą aktorską pokazały, w jaki sposób można zamienić zło w dobro. Oklaski były rzęsiste i trwały bardzo długo.

 

Fakty Szkolne SP17 - wydanie 3 - świąteczne

tvNowe Fakty Szkolne SP17 - w wydaniu świątecznym! Zapraszamy do obejrzenia. Cała ekipa dziennikarzy i operatorów kamer życzy Wesołych Świąt!

 

https://youtu.be/QaLk_o5PSgA

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?