logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1007
2020
2629696

Twoje IP: 3.237.178.91

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Japońskie obento - kulinarne cudeńka

phoca thumb m nowy folder 612Japonia to niezwykle ciekawy kraj, w którego społeczeństwie dzieci odgrywają bardzo ważną rolę. Przygodę z edukacją rozpoczynają już w przedszkolu, a rodzice nieustannie czuwają nad rozwojem swojego dziecka. Dbają również o ich zbilansowaną dietę, przygotowując obento, czyli drugie śniadanie, które uczniowie zabierają do szkoły. Rodzice wkładają dużo pracy w przygotowanie dzieciom szkolnego posiłku, jedzenie jest starannie, wręcz artystycznie wykonane. Na wzór japońskiego obento, sześciolatki z naszej szkoły, przygotowały własne drugie śniadanie. Pychotka! W konkursie plastycznym "Japońskie obento - kulinarne cudeńka" wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsce. Gratulujemy! I zapraszamy do galerii.

 

Wielkoduchy w akcji!

CreoOd kilku lat siedemnastka działa w programie "Wielkoduchy". Stowarzyszenie CREO z Poznania doceniło nasze działania i postanowiło zaprezentować na swojej stronie internetowej działalność oraz akcje "Szkolnego klubu wolontariatu".

Zapraszamy do czytania!
 
 
 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Co roku, ostatniego dnia lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Jest to dzień solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami oraz okazja do podnoszenia społecznej świadomości w tym zakresie.
Rzadkie, ale niezapomnianie - zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, dotyczącej tych chorób, przygotowanej przez klasę 6a.

Choroby

 

ZBIÓRKA PUSTYCH KARTRIDŻY DO DRUKAREK - dołącz do nas!

tuszPrzyłącz się do akcji "Szkolnego klubu wolontariatu" 
"PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!" 
Zachęć rodziców, sąsiadów, znajomych do przyłączenia się do akcji poprzez przekazanie Tobie pustych opakowań po tuszach do drukarek atramentowych.

UWAGA! 
– muszą być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. 
PAMIĘTAJ, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka,
żeby uniknąć wylania się resztek!

Przynieś je do szkoły i wrzuć do pudła/paki umieszczonej w auli szkoły.
                               Przekażemy je do producenta, który w zamian zakupi karmę dla zwierząt w schronisku.

  

wizualizacja tuszdopaki

 

Olimpiada Wiedzy Chemicznej

Chemia19 lutego 2021 roku, odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Chemicznej, przeprowadzonej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu okręgowego. Są to:
Adam Schlesinger i Tobiasz Wybieralski z klasy 8b oraz Maksymilian Roliński z klasy 8c. Gratulujemy!

 

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Dokarmianie zwierząt w zimowym pejzażu"

phoca thumb m jakub wr - 1cUczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Dokarmianie zwierząt w zimowym pejzażu, organizowanym cyklicznie przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu. Jury wśród 45. nadesłanych prac dostrzegło wyjątkowość dzieł trójki naszych dzieci.

Jakub Wróż z klasy 1c wykonał pracę plastyczną, którą wywalczył II miejsce w kategorii klas pierwszych. W kategorii klas drugich doceniono talent Poli Zajdel z klasy 2c. Jej dzieło także uplasowało się na II miejscuJakub Bruź z klasy 2c za swoją pracę został wyróżniony.

Gratulujemy sukcesu!

Opieka nad zwierzętami w czasie zimy

Jak trudny był los zwierząt podczas tegorocznej mroźnej i śnieżnej zimy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Uczniowie klasy 2c, realizując podczas zajęć tematykę opieki nad zwierzętami w czasie zimy, uczyli się także tworzyć plakaty. Wszystkie dzieci wykonały ciekawe afisze, a większość z nich została przekazana na konkurs „Dokarmianie zwierząt w zimowym pejzażu” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu. Aby uwrażliwić Was na ciężki los zwierząt zapraszamy do obejrzenia wykonanych przez klasę 2c prac.

Zwierzaki

Nasi górą!

153129462 130566308953008 5124984071299771926 nZ ogromną przyjemnością chcielibyśmy zakomunikować, że troje uczniów naszej szkoły zostało laureatami Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz podobieństw angielsko - niemieckich” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Kaliszu.

I miejsce - Alicja Kaczała - uczennica klasy 8b

II miejsce - Zuzanna Lenczewska - uczennica klasy 8c

III miejsce - Wojciech Kucharczyk - uczeń klasy 8f

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był nauczyciel języka niemieckiego w SP 8, p. Andrzej Goździewicz.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości słownictwa z zakresu języka angielskiego i niemieckiego.
W rywalizacji brali udział uczniowie klas 7 i 8, którzy przygotowywali się do konkursu, korzystając z platformy Quizlet, gdzie dostępne były ćwiczenia ze słownictwem konkursowym. 
Ze względów techniczno - logistycznych konkurs odbył się w trybie online, na platformie Testportal.

Konkurs został podzielony na dwa etapy: szkolny i międzyszkolny. Zarówno na etapie szkolnym jak i międzyszkolnym uczestnicy turnieju językowego rozwiązywali dwa testy. Zadaniem uczniów było prawidłowe połączenie w obu językach wyrazów podobnych o tym samym znaczeniu, w jak najkrótszym czasie.

Uczniowie SP17 okazali się bezkonkurencyjni w obu etapach i pozostawili swoich rywali w tyle. Oto wyniki naszych uczniów:

Alicja Kaczała - 100% prawidłowych odpowiedzi/ czas: 01:46

Zuzanna Lenczewska - 100% prawidłowych odpowiedzi/ czas: 01:54

Wojciech Kucharczyk - 100% prawidłowych odpowiedzi/ czas: 02:15

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie! Byliście niesamowici! Dziękujemy również organizatorom turnieju oraz opiekunom laureatów: p. Annie Grzybowskiej - Woźnej, p. Bogumile Stanoch i p. Agnieszce Wąchale - Kliszewskiej.

 

Nabór 2021/2022 - informacja

Potwierdzenie woli nauki w placówce w związku z zakwalifikowaniem kandydata
do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej trwa do 1 marca 2021 r. i odbywa się
w formie elektronicznej w systemie NABO.

 

Nabór 2021/2022

Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych
i kandydatów niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych
znajdują się w zakładce Nabór 2021/2022 

Lista zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego 
Lista zakwalifikowanych do klasy pierwszej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W tym roku szkolnym uczniowie klas integracyjnych w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - zmierzyli się z łamańcami językowymi. Sami zobaczcie, jakich mamy mistrzów naszej mowy!

lamancejezykowe2

 

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m 20210208 130529Jak mawia polskie przysłowie "Co się odwlecze, to nie uciecze". Pandemia, choć przesunęła w czasie obchody pasowania na czytelnika, to nie zdołała ich, na szczęście, całkowicie wyeliminować. Z rozmachem, lecz w reżimie sanitarnym, uroczystość ta została przeprowadzona w dniach od 8 do 10 lutego 2021 roku. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci z klas pierwszych i drugich. Nikt nie został pominięty w wesołej zabawie, tańcu czy delektowaniu się słodyczami. Dzieci miały również możliwość wykazania się szeroką wiedzą na temat afrykańskich zwierząt. Nauczyły się także piosenki o zebrze. Radosny klimat, który jest tak wszystkim potrzebny, udzielił się nie tylko dzieciom, ale i wychowawcom, dyrekcji oraz pozostałym pracownikom szkoły.

 

Ada nie próżnuje! Jesteśmy z Niej dumni!

phoca thumb m 20210209 121659We wtorek 9 lutego nasza koleżanka - Ada Jarek - została zaproszona przez Prezydenta Miasta Kalisza po odbiór szczególnej nagrody. Władze miasta dostrzegły wkład Ady w rozwój kultury naszej małej Ojczyzny. Podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2020/2021 uczennica klasy 5b otrzymała List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia muzyczne oraz reprezentowanie Kalisza na ogólnopolskich scenach w kategorii wokalistka. Warto przypomnieć, że Ada Jarek jest uczennicą Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, w którym uczy się śpiewu oraz gry na pianinie. Bierze udział w różnych konkursach wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Jej osiągnięcia są imponujące! Tylko w tym roku szkolnym Ada zdobyła:

- 1. miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej "ŚREMSKA NUTA" w Śremie (październik 2020),

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kwietnik" Kutno (październik 2020),

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Filmowej o "Złoty Laur" Poznań (listopad 2020),

- wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Zimowej i Świątecznej "Hu Hu Ha 2020" w Warszawie (grudzień 2020),

- 2. miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Dzisiaj w Betlejem" Szczecin (styczeń 2021),

- GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Talentów - "Digi Talenty" (styczeń 2021),

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd "Gloria" w Kielcach (styczeń 2021).

Była również:

- finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie (listopad 2020),

- finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Krakowie (styczeń 2021),

- finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Krakowie "The Golden Voice" (styczeń 2021).

Jak widać, Ada jest prawdziwą gwiazdą, nie tylko naszej klasy. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać Jej talent podczas uroczystości szkolnych, a obecnie chętnie śledzimy go w Internecie. Małą próbkę talentu naszej Ady zobaczyć możecie pod poniższym adresem:

https://youtu.be/--6sNntJ5NY

Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!

Dumni uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią.

 

Bal walentynkowy

phoca thumb m 20210212 0852521W piątek, w oddziale przedszkolnym 0a, nastąpiło wielkie poruszenie. Do naszej grupy zawitały bowiem księżniczki oraz rycerze, policjanci, żołnierze i wiele innych, przepięknych bajkowych postaci. A wszystko to za sprawą balu karnawałowego, na którym nie zabrakło muzyki, konkursów i słodkiego poczęstunku. Bawiliśmy się znakomicie, a zabawom i uśmiechom nie było końca.

 

 

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy!

phoca thumb m matematykaW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy", realizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4a i 4b. Wspomniana platforma edukacyjna to samodopasowujące się zestawy zadaniowe z tematów wybranych przez nauczyciela, zgodnych z materiałem szkolnym. Jest to alternatywa dla klasycznych „papierowych” prac domowych. Do głównych zalet rozwiązywania ćwiczeń w „zeszyt online” należy:
1) natychmiastowe sprawdzenie poprawności odpowiedzi ucznia - przez to nie powtarza on  błędnego toku rozumowania w kolejnych zadaniach,
2) dobór zadań do potrzeb i możliwości ucznia, przez to nie marnuje on czasu na zadania zbyt łatwe albo zbyt trudne,
3) pomoc uczniowi z zadaniem, gdy ma z nim trudność lub niepoprawnie je rozwiązał - przez to otrzymuje on wsparcie, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z nauczycielem.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki matematyki: Pani Iwona Wybieralska i Pani Justyna Matuszak.

Tłusty czwartek w klasie 6a

Dzisiaj, na zajęciach z wychowawcą, poznaliśmy genezę tłustego czwartku. Otóż sięga ona jeszcze czasów pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy. Spożywano wtedy tłuste potrawy oraz pączki przygotowane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną. Zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej pojawił się w Polsce dopiero około XVI wieku. W środku takiego pączka znajdował się migdał lub mały orzeszek, a ten kto trafił na taki pączek miał, według przepowiedni, cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem. Na koniec zajęć wymieniliśmy się swoimi domowymi przepisami na pączki oraz wspólnie stworzyliśmy własny przepis.

 

Klasa 6a poleca

 

Sałatka czy surówka? Oto jest pytanie klasy 4b integracyjnej

phoca thumb m niadanie14 lutego 2021 r., na lekcji wychowawczej, uczniowie klasy 4b integracyjnej postanowili zjeść wspólnie zdrowe, drugie śniadanie. Z pomocą rodziców przygotowali produkty, a następnie samodzielnie zabrali się do zrobienia sałatki… a może surówki? Okazuje się, że surówka to rodzaj potrawy przyrządzonej z surowych warzyw lub owoców - mogą być one kwaszone, konserwowe, mrożone. Sałatka natomiast zawiera produkty gotowane, takie jak jaja, mięso, makaron. Niektóre źródła podają, że każda surówka jest sałatką, ale nie każda sałatka jest surówką. I bądź tu mądry! My pokazujemy Wam nasze zdrowe, drugie śniadanie i zachęcamy do samodzielnego przygotowywania sałatek i surówek. SMACZNEGO!

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - etap rejonowy

Nazwa użytkownika

Matematyka 2020/2021 stopień rejonowy

wkm96521

26,00

 

W przypadku chęci wglądu do pracy rodzic (opiekun prawny) proszony jest o kontakt z przewodniczącą komisji konkursowej: tel. 62 765 34 33

 

ZAPRASZAMY DO SIEDEMNASTKI

Szanowni Państwo, Kochane Dzieci,

od 1 lutego rusza rekrutacja do szkół. Co roku gościliśmy w murach siedemnastki naszych przyszłych "klientów", zapraszaliśmy ich do klas, sal gimnastycznych, stołówki. W tym roku szkolnym, niestety, nie możemy w dotychczasowej formie zapoznać Was z naszą ofertą. Przygotowaliśmy jednak dla wszystkich zainteresowanych coś niezwykłego - wirtualne wersje "Drzwi otwartych".

 

 Film zmontowany przez absolwenta naszej szkoły Tymoteusza Ostrowskiego. Miłego oglądania!

1

 

 

 Prezentacja - klikając na ruchome elementy, krok po kroku, odkrywać będziecie tajemnice naszej szkoły. 

Promocja

 

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

rekrutacja

 

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładkach

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego 

Rekrutacja do klasy pierwszej

 

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – etap rejonowy

 

Nazwa użytkownika

Biologia 2020/2021 stopień rejonowy

wkb17308

26,00

 

W przypadku chęci wglądu do pracy rodzic (opiekun prawny) proszony jest o kontakt z przewodniczącą komisji konkursowej: tel. 62 765 34 33

 

Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II

 Regulamin dotyczący przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II znajduje się w zakładce Ogłoszenia

 

Sukces Sergiusza

phoca thumb m sergiusz1Sergiusz Świerk, uczeń klasy 6b, zajął II miejsce w konkursie ekologicznym „Akcja segregacja”, zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Kalisza. Zadaniem jego uczestników było wykonanie pracy artystycznej, zachęcającej do segregowania odpadów. Na konkurs wpłynęło 191 prac w formie elektronicznej i papierowej. Tym bardziej cieszy fakt, że pomimo dużej konkurencji praca Sergiusza zdobyła uznanie. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Świąteczne życzenia od uczniów klasy 2c

Screenshot 20201221-212517 DriveUczniowie klasy 2c doskonalą swoje umiejętności informatyczne i z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przygotowali dla Was kartki z życzeniami. Zapraszamy do oglądania! 

 

 

 

 

Podróż do Betlejem

phoca thumb m beztytuu4Dzięki uprzejmości Biura Turystycznego Aviatour uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji online pt. "Boże Narodzenie w Betlejem". W trakcie zajęć nasi wychowankowie spotkali się z przewodnikiem po Ziemi Świętej, panią Katarzyną Bańską i dowiedzieli się, dlaczego w Betlejem Boże Narodzenie obchodzi się trzy razy, jak wyglądają święta w Betlejem, co oznacza nazwa miasta i kto w nim mieszka. Uczniowie mieli także możliwość wirtualnego zwiedzania Bazyliki Narodzenia i odwiedzenia Pola Pasterzy. Usłyszeli także ciekawostki i opowieści z prezentowanych miejsc. W lekcji udział wzięli uczniowie klas: 6e, 7b i 8f.

 

Muzea wirtualnie

phoca thumb m beztytuu

Z uwagi na sytuację epidemiczną nie mamy możliwości zabrania naszych uczniów do ważnych kulturowo miejsc. Nie powstrzymało to jednak naszej chęci umożliwienia pokazywania dzieciom Polski. Uczniowie naszej szkoły wirtualnie przenieśli się w odległe zakątki kraju, uczestnicząc w lekcjach muzealnych. Byliśmy z wizytą w krzyżackim Malborku, poruszaliśmy się śladami Kazimierza Wielkiego po Wawelu, zwiedzaliśmy także dawną stolicę w czasach renesansowych. Ponadto przenieśliśmy się do Warszawy, aby zobaczyć Łazienki Królewskie w trakcie powstania listopadowego. Odwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego, by dowiedzieć się, jak wyglądał powszedni dzień powstańca w 1944 roku oraz POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, aby posłuchać opowieści o powstaniu w getcie. Były to bardzo interesujące podróże.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

phoca thumb m microsoftteams-image20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie klas ósmych powtórzyli sobie założenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ponadto uczniowie klas 2c, 6e, 7d, 8b i 8f wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Spośród nadesłanych prac wyłoniono pięć na konkurs ogólnopolski. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!

 

 

Maraton Pisania Listów 2020

Amnesty"Zrób pierwszy krok z wiarą. Nie musisz widzieć całej drogi.

Po prostu zrób pierwszy krok".

                                                                     Martin Luther King


W tym roku, po raz kolejny, wzięliśmy udział w Maratonie Pisania Listów. Jest to coroczna akcja odbywająca się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, mająca na celu ochronę ludzkich praw. W dniach 7 - 10 grudnia uczniowie ósmych klas pisali listy, w formie online, w obronie GUSTAVO GATICA z CHILE. Listów było mniej niż w roku ubiegłym, tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc innym. W akcję najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy 8f. Pisaliśmy listy zmieniające życie!

 

WOŚP

rejestracja wolontariuszy szkoła Easy-Resize.com

 

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

„Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować".
Anna Dymna

3 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego Dnia jest zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia, jak również przybliżenie społeczeństwu problemów osób, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu. W ramach szkolnych obchodów tego Dnia nasi uczniowie obejrzą film, przedstawiający dzieci, które są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują i są otwarte na wspólną pracę i zabawę.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?