logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
560
2755
1769020

Twoje IP: 34.204.203.142

Ciąg dalszy przygody z monodramem

phoca thumb m fb img 1573553321860Po etapie rejonowym w Prezentacjach Monodramów nasi laureaci w kat. I: Maja Andrzejak z kl. 2c (wcześniej zajęła I miejsce) oraz Filip Dulaj z kl. 1d (wcześniej zajął II miejsce) reprezentowali naszą szkołę w 21. Wielkopolskim Konkursie na Monodram w Kleczewie. Komisja artystyczna w składzie: Pani Kama Kowalewska-Kulawinek (aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu), Pani Aneta Piorun (aktorka, mim, instruktor teatralny z MDK w Kole) i Pan Krystian Weber (instruktor ds. muzyki z CKiS w Koninie) oceniła 24 artystów w trzech kategoriach wiekowych. Brawurowo wykonany przez Maję Andrzejak monodram pt. „Placek", w adaptacji Anny Pastusiak, zdobył I nagrodę w kat. I. Filip Dulaj za swój bardzo ciekawy monodram „Kocia banda", w adaptacji Barbary Łęgowskiej, otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Historyczny

phoca thumb m p10164401Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b, Malwina Abramowicz, została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Historycznego im. Legionów Józefa Piłsudskiego. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu listu do koleżanki, w którym należało zaprezentować sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Malwina poruszyła temat legionistów w Szczypiornie i związków Marszałka z naszym miastem. Gratulujemy.

 

XVIII Marsz Wolności i obchodach Święta Niepodległości

phoca thumb m dsc 034211 listopada br. 41 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVIII Marszu Wolności i obchodach Święta Niepodległości. Najpierw uczniowie udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wartę honorową pełniła nasza uczennica - Kornelia Kędzierska. Tam nastąpiło złożenie kwiatów i zniczy. Następnie udali się do auli PWSZ, gdzie przemawiał prezydent miasta, Krystian Kinastowski.

 

Podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

phoca thumb m 1 14 listopada 2019 roku nasza szkoła otrzymała list z podziękowaniem od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała", do którego włączyli się nauczyciele świetlicy i biblioteki oraz uczniowie. Prezydent docenił wkład zaangażowanych osób w pogłębianiu świadomości narodowej i „wysiłek podjęty z myślą o rozwijaniu talentów młodych ludzi i kształtowaniu ich w duchu patriotyzmu, który wzmocnił przedszkolną i szkolną wspólnotę w Polsce i za granicą".

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2019/2020

– etap szkolny odbył się dn.05.11.2019r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

1

KF01

16

 

2

KF02

22

 

3

KF03

25

 

4

KF04

-

nieobecny

5

KF05

17

 

6

KF06

41

Uczeń zakwalifikował się do II etapu rejonowego.

7

KF07

31

 

8

KF08

22

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 07.11.2019r.

Przewodniczący: Ewa Grzelak, członkowie: Małgorzata Fornalska, Michalina Far

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Etap szkolny odbył się 04.11.2019 godz.14.03-15.03

KOD

Liczba uzyskanych punktów

KG 01

18

KG 02

16

KG 03

nb

KG 04

20,5

KG 05

13,5

KG 06

11

KG 07

nb

KG 08

nb

KG 09

20,5

KG 10

16

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestnika konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników (po okazaniu legitymacji szkolnej przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica),przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni). Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 05.11.2019r.

Przewodnicząca komisji: Sylwia Machowicz.

Członkowie komisji: Jolanta Świniarska, Małgorzata Nowicka.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2019/2020

Etap szkolny odbył się dnia 29.10.2019 r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

      1.  

JP01

21

 

2

JP02

29

 

3

JP03

8

 

4

JP04

38

 

5

JP05

33

 

6

JP06

21

 

7

JP07

29

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestnika konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji szkolnej przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 04.11.2019 r.

Przewodniczący: Ewa Krawczyk

Członkowie: Iwona Banat, Anna Dąbkowska-Lisiak, Marta Kostka-Pszczoła, Barbara Raczyk

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2019/2020

– etap szkolny odbył się dn.31.10.2019r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

     1.  

CH01

17

 

2.

CH02

44

Uczeń zakwalifikował się do II etapu rejonowego

3.

CH03

19

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń wobecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 04.11.2019r.

Przewodniczący: Małgorzata Fornalska, członkowie: Ewa Grzelak, Katarzyna Kacperska

 

"Szkoła pamięta"

phoca thumb m 14Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła pamięta", której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Podczas wycieczki edukacyjnej uczniowie klas szóstych odwiedzili lokalne miejsca pamięci, aby zgłębić ich historię oraz zapalić znicze. Młodzież zgromadziła się przy tablicy pamiątkowej, poświęconej śmierci księdza Pawłowskiego - jednej z pierwszych ofiar terroru hitlerowskiego w naszym regionie. Następnie zatrzymała się na Rozmarku oraz przy pomniku Pamięci dzieci wynaradawianych w latach 1939-1945, znajdującym się na murze okalającym kościół św. Rodziny. Na cmentarzu ewangelicko-augsburskim uczniowie odwiedzili grób rodziców Stefana Szolca-Rogozińskiego - patrona naszej szkoły. Na zakończenie wycieczki 6-klasiści zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym miejsce, z którego Prusacy ostrzeliwali Kalisz w 1914 roku.

 

5e i 6d na wycieczce w Warszawie

phoca thumb m img 4734W środę, 23 października 2019 r., klasy 5e i 6d wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Parlamentu RP oraz udział w symulacji obrad XVII-wiecznego Senatu. Mieliśmy szczęście, gdyż tego dnia wszyscy nowo wybrani posłowie zapoznawali się z pracą parlamentarzysty. Spotkaliśmy wielu polityków, do tej pory oglądanych przez nas tylko w telewizji. Niektórzy nawet z nami rozmawiali. Podczas obrad decydowaliśmy, czy król Władysław IV powinien poślubić córkę cesarza – księżniczkę Cecylię. Wspaniałomyślnie zadecydowaliśmy, że tak, co było zgodne z prawdą historyczną. Po obradach udaliśmy się na Stadion Narodowy. Na koniec dnia wjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać, spowitą we mgle, Warszawę.

 

XIX REJONOWE PREZENTACJE MONODRAMÓW

phoca thumb m phoca thumb l part 1572096006302Przegląd odbył się 26 października 2019 r. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Dulaj (1d), Miłosz Nawrocki (2c), Maja Andrzejak (2c). "Kocia banda" to tytuł monodramu, w którym Filip pokazał dzikie swawole trzech niesfornych kocurów. Za ciekawą grę jury przyznało małemu aktorowi II miejsce. Miłosz Nawrocki w niezwykły sposób przedstawił monodram na podstawie utworu Marcina Brykczyńskiego "Krowa". Barwny monodram Mai Andrzejak, na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej "Placek", otrzymał I miejsce. Filip Dulaj i Maja Andrzejak będą reprezentowali szkołę w 21. Wielkopolskim Konkursie Na Monodram w Koninie. Gratulujemy!!! Jesteście wspaniali.

 

Akordeon to instrument dęty?

W dniu 24.10.2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się pierwszy koncert zorganizowany przez panią Katarzynę Wieczorek. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poznali dwa instrumenty dęte: klarnet i akordeon. W chwili ciszy mogli usłyszeć, jak akordeon potrafi głęboko "oddychać". Dowiedzieli się, że klarnet ma ustnik, w którym jest ukryty skarb. Ten skarb to kawałek trzciny czyli stroik. Dzieci wesoło bawiły się przy najpopularniejszym czeskim tańcu, którym jest Polka. Kolejny koncert już w listopadzie. Muzycy zabiorą nas do lasu.

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2018/2019
– etap szkolny odbył się dn.28.10.2018r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

    1

KM01

15

 

2

KM02

-

nieobecny

3

KM03

8

 

4

KM04

26

 

5

KM05

12

 

6

KM06

10

 

7

KM07

20

 

8

KM08

13

 

9

KM09

-

nieobecny

10

KM10

-

nieobecny

11

KM11

35

 

12

KM12

-

nieobecny

13

KM13

14

 

14

KM14

10

 

15

KM15

18

 

16

KM16

37

 

17

KM17

-

nieobecny

18

KM18

18

 

19

KM19

7

 

20

KM20

17

 

21

KM21

7

 

22

KM22

-

nieobecny

23

KM23

30

 

24

KM24

17

 

25

KM25

20

 

26

KM26

-

nieobecny

27

KM27

12

 

28

KM28

4

 

29

KM29

13

 

30

KM30

11

 

31

KM31

36

 

32

KM32

15

 

33

KM33

13

 

34

KM34

8

 

35

KM35

9

 

36

KM36

-

nieobecny

37

KM37

14

 

38

KM38

20

 

39

KM39

17

 

40

KM40

14

 

41

KM41

13

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników (po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.


Data ogłoszenia wyników: 30.10.2019


Przewodniczący: Marzena Abramowicz, członkowie: Justyna Matuszak, Iwona Wybieralska, Agnieszka Owczarek.

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu
J. Angielskiego
z dn. 22/10/2019 r.

 

Kod ucznia

Wynik

JA01

7

JA02

24

JA03

38

JA04

5

JA05

7

JA06

6

JA08

13

JA09

10

JA10

16

JA11

13

JA12

15

JA13

12

JA14

12

JA15

10

JA16

17

JA17

11

JA18

10

JA19

13

JA20

19

JA21

19

JA23

11

JA24

29

JA25

10

JA26

7

JA27

10

JA28

4

JA29

13

JA30

33

JA31

12

JA32

22

JA33

11

JA34

12

JA35

13

JA36

13

JA37

15

JA39

18

 
 
 
 
 
 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2019/2020

– etap szkolny odbył się dn.23.10.2019r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

$11.  

KB01

15

 

2

KB02

12

 

3

KB03

-

nieobecny

4

KB04

21

 

5

KB05

20

 

6

KB06

15

 

7

KB07

19

 

8

KB08

17

 

9

KB09

24

 

10

KB10

17

 

11

KB11

17

 

12

KB12

23

 

13

KB13

20

 

14

KB14

21

 

15

KB15

20

 

16

KB16

20

 

17

KB17

15

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 24.10.2019r.

Przewodniczący: Katarzyna Kacperska, członkowie: Ewa Sobieska, Monika Jezierska

 

 

Rajd PTTK „Od Sasa do Lasa”

DSC 0311W sobotę, 19 października 2019 r., 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIX Rajdzie PTTK „Od Sasa do Lasa". O 7.00 wyruszyliśmy spod szkoły, aby o 9.00 rozpocząć rajd w Kościelnej Wsi. Ponownie zaangażowaliśmy się w wypełnienie wszystkich zadań, które czekały na nas na trasie. Przed rajdem uczestnicy przygotowywali się do wielu konkursów tematycznych.

Nasza ciężka praca przyniosła efekty. Zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Maja Dominiak z klasy 5e zajęła I miejsce w konkursie na projekt znaczka rajdowego na kolejny rok. Adam Trzeciak z klasy 7b zajął III miejsce w konkursie krajoznawczym na temat Kalisza i Kościelnej Wsi. Ponadto nasza szkoła otrzymała główną nagrodę ufundowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – trzygodzinną wycieczkę po Kaliszu z przewodnikiem PTTK.

Gratulacje dla wszystkich uczestników rajdu!

 

Elementarz Młodego Kinomana

1571769530930 FOT05486Elementarz Młodego Kinomana to projekt, w którym biorą udział sześciolatki z oddziału przedszkolnego B. Dzieci tym razem obejrzały film "O Yeti!", który przedstawia niezwykłą przygodę "człowieka gór". Wprost z tłocznych ulic Szanghaju przenieśliśmy się w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Przed projekcją filmu odbyły się warsztaty z konkursami i nagrodami na temat "Tajemnic gór". Dzieci odbyły wirtualną wycieczkę po górskiej faunie i florze. Zobaczyły, jaki strój obowiązuje podczas wędrówki po górach oraz dowiedziały się, jak wezwać pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. Zaznajomiły się z pojęciami: himalaizm, alpinizm i taternictwo. Wszystkie sześciolatki popisały się szeroką wiedzą na temat gór. Najciekawiej opowiadali Nina i Franek. Brawa dla małych wielkich górskich wędrowców!

 

 

 

Moda na robótki szydełkowe

sz3
Dziewczęta z naszej szkoły, podążając za modą, uczą się szydełkowania. Początkujące uczestniczki zajęć potrafią już świetnie wykonać łańcuszek, a z niego bransoletki. Słupki i półsłupki wykorzystują do robienia opasek oraz podkładek pod kubki. Dziewczęta, kontynuujące naukę, wykonują już maskotki i serwetki. Organizatorki warsztatów cieszą się, że rękodzieło znowu jest modne. Praca na szydełku daje możliwość wytworzenia unikatowych ozdób, a także zapewnia relaks.

 

Zbiórka dla Mai

majka1Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

 

Gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną Samorządu Uczniowskiego „Złotóweczki dla Majeczki".

 

Dnia 15.10.19 r. komisja przeliczyła pieniądze, przekazane do puszek wolontariuszy Samorządu Uczniowskiego przez społeczność szkoły w Dzień Edukacji Narodowej. W skład komisji weszli: p. Kinga Pisula – dyrektor szkoły, p. Monika Jezierska – wicedyrektor szkoły oraz wolontariusze SU: Anna Lis, Witold Baranowski i Laura Kaczmarek.

 

Miło nam poinformować, że zebraliśmy aż 4116,90 zł. Dziękujemy za serce okazane Majce. Pieniążki zostały przekazane na konto fundacji Bread of Life, pod opieką której znajduje się nasza podopieczna.

 

Pomóc Mai można dokonując wpłaty na konto:

 

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

Bank BZ WBK

 

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem:

 

"698 pomoc dla Mai Nowakowskiej"

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments:

 

PL31109028350000000121731374

 

swift code: WBKPPLPP

 

Title: "698 Help for Mai Nowakowskiej"

 

Aby przekazać 1% podatku dla Mai:

 

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

 

oraz w rubryce 'Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%' wpisać "698 pomoc dla Mai Nowakowskiej"

 

 

Dzień Drzewa 2019

dd6

10 października 2019 r. obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji, jak co roku, nauczyciele przyrody i biologii przygotowali dla uczniów konkursy. Hasło tegorocznego święta brzmiało „Drzewa dla klimatu". Uczniowie klas 4 przygotowali zielniki, uczniowie klas 5 i 6 zrobili prace przestrzenne - drzewo z dowolnych materiałów, a uczniowie klas 7 wykonali plakaty wybranego drzewa. Spośród wszystkich prac wybrano najlepsze, a ich autorzy otrzymali dyplomy i nagrody.

 

 

 

Zajęcia kulinarne

zk6
W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie mają możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych. Podczas zajęć uczą się przygotowywania potraw, obsługi sprzętu AGD, a także poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów klas 4-7.

Wybory parlamentarne 2019

wp6
11 października br. w naszej szkole zorganizowane zostały młodzieżowe wybory parlamentarne. Odbyły się one w ramach programu CEO „Młodzi Głosują". W głosowaniu wzięło udział 88 uczniów z klas ósmych. Przez miesiąc uczniowie, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, realizowali projekty zespołowe na temat komitetów wyborczych, zarejestrowanych w naszym okręgu wyborczym. Poznawali programy polityczne i sylwetki poszczególnych kandydatów. Naszym zamiarem było przeprowadzenie świadomego głosowania młodych ludzi, którzy swoją wiedzą i zapałem mogli zachęcić innych do wzięcia udziału w wyborach. Dzięki pomocy p. Piotra Dembowego i p. Włodzimierza Grausza mogliśmy głosować w prawdziwym lokalu wyborczym. Panowie przygotowali nam urnę wyborczą oraz kabiny do głosowania. W dniu wyborów komisja wyborcza sprawdzała listy głosujących oraz wydawała karty do głosowania. Wyniki wyborów prezentowały się następująco:

 

KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 9 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość – 17 głosów

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 głosów

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 19 głosów

KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI – 33 głosy

75. rocznica upadku Powstania Warszawskiego

phoca thumb m img 44692 października br. uczniowie klas siódmych i ósmych uczcili 75. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego, oddając hołd tym wszystkim, którzy polegli za Ojczyznę. Hasło tego dnia brzmiało: Pokaż, że pamiętasz.

Młodzież pokazała, że wie, co wydarzyło się 75 lat temu. Wówczas ofiara tysięcy Polaków sprawiła, że my dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Uczniowie przyszli do szkoły z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu. Ci, którzy należą do harcerstwa bądź organizacji strzeleckich, założyli mundury, aby pokazać swoja dumę z tego, że mogą kultywować cenne zasady Armii Krajowej i Szarych Szeregów.

Czytaj więcej...

Wieczorne czytanie "Katarynki" B. Prusa

W piątkowy wieczór, 27 września 2019 r., w naszej szkole zgromadzili się chętni uczniowie klas 5, by wspólnie wysłuchać treść noweli "Katarynka" B. Prusa. Lektorami byli starsi koledzy: Łukasz Balcerzak, Maksymilian Płaczek i Tobiasz Wybieralski z kl. 7b, Jan Filar z kl. 7c oraz Matylda Szuszkiewicz z kl. 7d. Następnie 5-klasiści obejrzeli film "Katarynka" w reżyserii S. Jędryki. Podziwiali również projekty dotyczące noweli i pisarza, które specjalnie dla nich przygotowali uczniowie klas 6. Na koniec mogli wejść do ciemni, by zgadnąć, jakie przedmioty się w niej znajdują. Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorkami wieczoru były nauczycielki języka polskiego.

 

VIII Rajd Szlakiem Bursztynowym

phoca thumb m dsc 0278Powrót w dobrym stylu

W sobotę, 28 września 2019 r., 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w VIII Rajdzie Szlakiem Bursztynowym... z Kulisiewiczem, organizowanym przez III LO im. Mikołaja Kopernika. Na trasie konkurowaliśmy z dziesięcioma szkołami z Kalisza. Tym razem musieliśmy zmierzyć się ze sztuka współczesną. Zwiedziliśmy Galerię Jana Tarasina, a także pracownię Tadeusza Kulisiewicza. Nasze zadania dotyczyły także wspomnianych artystów. Ponadto na trasie czekało na nas wiele wyzwań: kalambury, szeptanka o Kulisiewiczu, puzzle. Jak zawsze nasza grupa dała z siebie wszystko. Stanęliśmy na podium. Zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej, I miejsce w „Quizie o Artyście". Nasi uczniowie zdobyli też nagrody w poszczególnych konkurencjach, m.in.
Oskar Tyc, Fabian Szczepański, Zofia Wypych i Zuzanna Waszkiewicz – II miejsce w „Szeptance o Kulisiewiczu", Maja Kadyło i Dominika Gryndzińska – I miejsce w konkursie „Puzzlografiki".

 

"Trójka na głowie"

phoca thumb m 20190926 104522"Trójka na głowie" to znakomicie zrobione, mądre przedstawienie, które z przyjemnością obejrzały dzieci z oddziału przedszkolnego B. Bohaterami są Jedynka, Dwójka i Trójka. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci przekonały się, iż naturalny ład można przemodelować tak, by każdy czuł się w nim dobrze.

 

 

Spotkanie integracyjne w Grodzie Piastów

phoca thumb m 20190928 105409W sobotę, 28.09.2019 r., rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego B zaplanowali miło spędzić czas na Zawodziu. Wszyscy z ciekawością przyglądali się, jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców grodu. Odważni angażowali się do pracy w warsztacie odlewniczym albo ręczne wyrabianie ozdób. Dzieci najchętniej karmiły zwierzęta domowe, które spacerowały po całym terenie. Wszyscy miło gawędzili przy ognisku. Pieczone kiełbaski i chleb były pyszne. Dzieci miały możliwość zabawy, a rodzice zasłużenie wypoczywali.

 

 

Uroczystość przy pomniku Bohaterów Westerplatte

phoca thumb m dsc 0233W poniedziałek, 16 września 2019 r., przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Stanisław Wiśniewski, Tobiasz Wybieralski i Iga Lewandowska wzięli udział w obchodach 17. rocznicy odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, instytucji państwowych, kombatantów oraz szkół. Przy pomniku Bohaterów Westerplatte odbył się apel poległych, złożone zostały kwiaty i znicze. Także nasza reprezentacja zapaliła znicz w imieniu pracowników i uczniów szkoły. Mszę św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie sprawował ks. Stanisław Tofil. Uroczystość była prawdziwą lekcją historii.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

phoca thumb m dsc 022916 września 2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Zainspirowała nas książeczka „The Dot", opowiadająca o kropce, która zmieniła świat małej Vashti albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Uczniowie założyli ubrania w kropki, namalowali je na swoich buziach. Podczas lekcji wychowawczych obejrzeli film o małej Vashti, a także wymyślali swoje kropki, które by ich charakteryzowały. Napisali na nich to, co jest ich największym talentem. Później kropki z talentami zostały wywieszone w szkolnej auli. Wielu nauczycieli przeprowadziło lekcje poświęcone kropce.

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce

img-20190907-wa00107.09.2019 r. w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce. Startowały w nich dwie uczennice naszej szkoły, które na co dzień reprezentują barwy klubu UKS12 Kalisz. Emilia Wiśniewska - uczennica kl. 8a w chodzie na 3 km zajęła 3. miejsce i tym samym będzie reprezentowała nasze miasto w Mistrzostwach Polski w Tarnowie w dniach 21-22.09.2019 r. Dobry występ zanotowała również Julia Goździewicz z kl. 8e, która w biegu na 300m zbliżyła się do rekordu życiowego i ostatecznie zajęła 15. miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym lekkoatletkom!!!

Zapraszamy do Galerii.

 

 

 

 

Koncert na ludową nutę

k13
"Koncert na ludową nutę" to tytuł programu artystycznego przygotowanego na zakończenie roku szkolnego 2018/19. 17 czerwca Zespół "Bursztynowe Nutki" i wychowankowie świetlicy zaprezentowali tańce i piosenki ludowe z regionów: Śląska, Wielkopolski i Podlasia. Uczniowie zaprezentowali również swoje zdolnosci recytatorskie. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, a tej nie brakowało. Gratulujemy wspaniałego występu!

 

 

 

 

Sześciolatek i Adam Mickiewicz

am4
Filip Dulaj (oddział przedszkolny B) otrzymał III miejsce w Konkursie 100 lat UAM. Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a koordynatorem Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Dzieci przedszkolne z terenu Wielkopolski miały za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką- "Patron UAM". Udział w konkursie dawał uczniom możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i kreatywności.
Gratulujemy sześciolatkowi wielkiego sukcesu w przygodzie z poetą epoki romantyzmu.

 

 

"Fakty szkolne SP17"

Jeszcze na koniec dzieło koła telewizyjnego prowadzonego przez pana Michała Ostrowskiego, czyli pierwsze w historii Siedemnastki "Fakty szkolne SP17". Niestety tym razem bez profesjonalnych wizytówek...

ZAPRASZAMY!

https://youtu.be/TsL-ZzI2jSg

 

 

Warsztaty - robótki ręczne na szydełku zakończone

rr
Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i pluszaki. Dziewczęta cieszą się, że z zajęciami ruszamy ponownie w nowym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

„Strofy nad Prosną”

Dnia 12 czerwca 2019 roku w Klubie Osiedlowym Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Serbinowskiej 25 odbył się Konkurs Recytatorski imienia Marka Brymory „Strofy nad Prosną". Na podium stanęły dwie uczennice naszej szkoły. Maja Dominiak, która zajęła I miejsce oraz Maja Smolińska, która wywalczyła II miejsce. W konkursie wzięła udział równie utalentowana Laura Kaczmarek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?