logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
114
693
4741288

Twoje IP: 44.222.218.145

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Konkurs Edukacyjny

Konkurs Edukacyjny

 

 

Więcej informacji o konkursie "Zbuduj, Zgłoś!" na facebooku Stowarzyszenia Nauka z Kulturą oraz stronie https://naukazkultura.pl/stanowisko/

 

 

Podziękowanie

418536286 954255413040085 1383072681556982458 n

 

 

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Ekologiczno - plastyczno - językowego zorganizowanego przez Organizację JQA w Tokio oraz oddziale UNICEF w Japonii

phoca thumb m image000004W maju 2023 roku nasi uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Wąchały-Kliszewskiej przygotowywali swoje prace, które miały przedstawiać piękno środowiska naturalnego naszego miasta w codziennej egzystencji. Dodatkowo prace należało opisać w j. angielskim, aby osoby oceniające je wiedziały, co dany rysunek przedstawia. Chętne uczennice z obecnych klas: 5a, 6a, 6d i 7a oraz nasza absolwentka z byłej klasy 8d otrzymały dyplomy i podziękowania w formie prześlicznych kalendarzy biurkowych z japońskimi znakami oraz skanami prac wykonanych na konkurs. Drobne upominki przyleciały do nas pocztą lotniczą prosto z Japonii w styczniu 2024, stąd ich wręczenie nastąpiło dopiero w nowym roku kalendarzowym.

Klasa 5a - Lena Matczak i Maria Kędzia

Klasa 6a - Anna Maciejewska i Marianna Witczak

Klasa 6d - Julia Kryściak i Oliwia Kostera

Klasa 7a - Anna Kędzierska

Absolwentka z klasy 8d - Maja Strzałka

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Informacji udziela koordynator pani Agnieszka Wąchała Kliszewska.

 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Plakat

 

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce NABÓR 2024/2025

 

 

Podsumowanie zbiórki WOŚP

phoca thumb m image000007Dobiegła końca zbiórka prowadzona w naszej szkole w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do puszek wolontariuszy społeczność szkolna wrzuciła 2062 zł 49 grBardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tej pokaźnej kwoty.

 

  

Dzień Pozytywnego Myślenia

phoca thumb m image000013Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z Zespołem do Spraw Integracji przygotowali dla uczniów klas integracyjnych sentencje zawierające pozytywne myśli.

 

 

 

 

Dzień Pisma Ręcznego

phoca thumb m image00000123 stycznia w naszej szkole celebrowaliśmy Dzień Pisania Ręcznego. Pragnąc zwrócić uwagę, jak ważną umiejętnością jest odręczne pisanie, zorganizowana została akcja na najpiękniej napisane: listy zakupów, plany dnia, liściki z ciepłymi słowami do koleżanki lub kolegi, notatki z zajęć lub fragmenty czytanej książki albo wiersza. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy z entuzjazmem zaangażowali się w to działanie. Wszystkie pięknie, ręcznie napisane prace zostały wyeksponowane na tablicach w auli szkolnej, gdzie każdy mógł nacieszyć oko tymi małymi dziełami sztuki.

 

Koduj z Gigantami

Grafika na Stronę Internetową szkoły i Facebooka - KzG14Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu! Co to za akcja?

● darmowe warsztaty z programowania

● stacjonarnie w naszym mieście oraz online

● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania

● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem

● kilka grup wiekowych


Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly

Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje @Ministerstwo Edukacji Narodowej, @Centrum GovTech, @Ośrodek Rozwoju Edukacji i @NASK oraz kuratoria oświaty i Prezydenci Miast, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję wspierają @Radio Nowy Świat, @Komputer Świat i @Android.com.pl.

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Sztab 5222  miniUwaga!

Od poniedziałku 22 stycznia do czwartku 25 stycznia w naszej szkole będzie grała 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze, którymi są uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Szkolnego Klubu Wielkoducha, będą kwestowali z puszkami w ramach Kaliskiego Sztabu Imprez Zamkniętych, towarzyszących 32. Finałowi WOŚP.

Zapraszamy do udziału w zbiórce, która w tym roku jest dedykowana zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

 

 

Dyplom

DyplomBohaterOn

 

 

 

Podziękowanie

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

Językowy Jarmark Świąteczny

phoca thumb m image000007Nowy rok już na dobre się rozgościł, tymczasem powspominajmy jeszcze koniec starego 2023 roku. W ostatnim tygodniu, tuż przed Bożym Narodzeniem, klasy 4-8 poszerzały zasób słownictwa w zakresie języka angielskiego podczas Językowego Jarmarku Świątecznego. Uczniowie rozwiązali zagadki językowe dotyczące Świąt, przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego. Młodzież świetnie wywiązała się z powierzonych jej zadań o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

 

 

Nowości książkowe

phoca thumb m image000004Do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowości książkowe. Na półkach pojawiło się 21 nowych tytułów. Zapraszamy do wypożyczania! Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

 

 

Szkolne jasełka

phoca thumb m image000004W piątek, 22 grudnia, członkowie koła teatralnego przy wsparciu wspaniałych solistów z klasy 6b, 7b i 7d zaprezentowali program artystyczny, który przeniósł wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przy akompaniamencie skrzypaczki Alicji z klasy 8a wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Wisienką na torcie był występ tancerek, które, prezentując układ taneczny, zachwyciły wszystkich swoją gracją i wdziękiem. W tle zaś mogliśmy podziwiać piękną dekorację. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w przygotowaniu tego wydarzenia i życzymy każdemu wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku.Konkurs "Ozdoba świąteczna"

phoca thumb m image00000722 grudnia 2023 r. Pani Dyrektor Kinga Pisula wręczyła dyplomy dzieciom, które otrzymały nagrody za udział w międzyszkolnym konkursie pt. „Ozdoba świąteczna" dla klas 0-8, zorganizowanym przez SP Nr 24 w Kaliszu.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych osób:
I miejsce: Kacper Piechota (oddział 0),
wyróżnienia: Natalia Skowrońska (oddział 0), Bartosz Gąbka (4b), Stanisław Słowiński (4b), Jakub Gąsior (7b), Wiktor Palusiński (7d), Wiktor Cichowicz (8b).
Gratulujemy!

 

 

Wigilia w oddziałach przedszkolnych

phoca thumb m image00001422 grudnia wszystkie oddziały przedszkolne w naszej szkole spotkały się przy wspólnym wigilijnym stole. Był to wyjątkowy czas, który dzieci mogły spędzić z rówieśnikami i wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się od składania życzeń i dzielenia opłatkiem. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. Nie zabrakło zabawy i radości, a na stołach pysznych smakołyków. Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i własnoręcznie wypieczone ciasta oraz życzymy każdemu wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku.

 

 

Wizyta w szkole muzycznej

phoca thumb m image000004W czwartek, 21 grudnia, dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Kaliszu. Był to wyjątkowy czas, w którym uczniowie mieli okazję poznać świat muzyki i instrumentów. Dzieci wysłuchały koncertu, w którym zaprezentowano różne instrumenty, takie jak perkusja, fortepian, saksofon i wiolonczela. Wisienką na torcie był wspólny śpiew kolęd i pastorałek z solistkami ze szkoły muzycznej. Wizyta była dla przedszkolaków bardzo udana. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.

 

 

Świąteczna akcja

phoca thumb m image000002Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, nasi uczniowie stworzyli piękne kartki świąteczne dla przyjaciół ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej w Hanulinie, Zespołu Szkół Nr 5 w Jarocinie oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach współpracy międzyszkolnej również otrzymaliśmy moc ciepłych słów. Jesteśmy bardzo dumni z uczniów, którzy wykazali się nie tylko talentem, ale też sercem i empatią. Każda praca była przepiękna i pełna radości. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Pokazała ona, że nawet w trudnych czasach możemy być blisko siebie i dzielić się dobrem. Życzymy Wam wszystkim Wesołych Świąt!

 

 

"Paczka dla seniora"

phoca thumb m image000002Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Paczka dla seniora". Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dary trafią jeszcze przed świętami do najbardziej potrzebujących seniorów. Jeszcze raz dziękujemy!

 

 

 

 

Kartki świąteczne

ZbiorkaPoznanKlasa 4a oraz 7c wzięły udział w akcji wysyłania kartek świątecznych dla dzieci ze szpitali onkologicznych, podopiecznych fundacji "Dar szpiku". Dodatkowo klasa 4a zorganizowała zbiórkę pluszaków dla dzieci.

 

 

 

 


Podziękowanie

PodziekowaniePoznan

 

 

 

W Pierogarni Stary Młyn

phoca thumb m image000004W ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia klasa 4c wybrała się na warsztaty lepienia pierogów. W Pierogarni Stary Młyn uczniowie nauczyli się wyrabiać ciasto, nakładać farsz i ozdabiać pierogi. Jednak nie były to tradycyjne lepiochy, ale smaczne, pieczone piecuchy. Palce lizać! Każdy zabrał do domu czapkę kucharską oraz zobowiązanie pomocy w przygotowaniu kolacji wigilijnej.

 

 

 

Świąteczny Konkurs Matematyczny

phoca thumb m image000009a14 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Konkurs Matematyczny, zorganizowany przez nauczycielki matematyki uczące w klasach czwartych - panią Iwonę Wybieralską i panią Justynę Lipińską. I miejsce zajęła reprezentacja klasy 4a: Lena Kowalska i Kornelia Heronimczak, II miejsce zajęła reprezentacja klasy 4c: Jagoda Kołodziejczyk i Hanna Przyjazna, III miejsce zajęły aż trzy pary - druga reprezentacja klasy 4c: Jeremi Jamroziak i Kamil Kałuża, druga reprezentacja klasy 4a: Demian Khomym i Albert Ostrowski oraz reprezentacja klasy 4b: Kuba Rosiak i Franciszek Mużyło. Wszystkim serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy.Przenośne planetarium - wiedza i zabawa z Książnicą Pedagogiczną w Kaliszu

phoca thumb m image000001W czwartek, 14 grudnia, klasa 4c wzięła udział w spotkaniu zatytułowanym „Przenośne planetarium - wiedza i zabawa z Książnicą Pedagogiczną w Kaliszu". Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat astronomii w Książnicy Pedagogicznej. Później obejrzeli seans „Kolorowy Wszechświat". Po projekcji zwiedzili pracownię Władysława Kościelniaka, gdzie usłyszeli wiele ciekawostek z życia artysty. Wyjście było wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy, rozbudzenia zainteresowań astronomią, a przede wszystkim dobrej zabawy w gronie przyjaciół.Wycieczka do Wrocławia

phoca thumb m image0000077 grudnia chętni uczniowie z klas: 5a, 7b, 7d i 8a wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Uczestnicy zapoznali się z historią tego miasta oraz wzięli udział w grze miejskiej polegającej na tropieniu wrocławskich skrzatów. Wspaniałą lekcją historii i sztuki było podziwianie Panoramy Racławickiej. Punktem kulminacyjnym wycieczki był udział w jarmarku świątecznym, który obecnie jest największym kiermaszem w Polsce. Wycieczka była atrakcyjna i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń jej uczestnikom.

 Wspieramy chore dzieci

phoca thumb m image000005Dobiegła końca trwająca w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia zbiórka darów dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową, które są zmuszone przebywać na szpitalnym oddziale onkologicznym. Akcję, z inicjatywy pani Beaty Mironowicz, przeprowadziły w szkole Wielkoduchy. Dzieci przygotowały plakaty oraz informowały uczniów o akcji podczas wizyt w klasach, a na koniec rozpakowały i posegregowały złożone przez naszą społeczność szkolną dary. Ofiarowane zabawki, gry, książki, soczki, słoiczki z jedzeniem oraz musy owocowe trafią do Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Onkologicznymi w Poznaniu, która na co dzień troszczy się o małych pacjentów. Specjalną przesyłkę przygotowała klasa 2c, która własnoręcznie wykonała kartki z życzeniami dla dzieci zmagającymi się z chorobą. Mamy nadzieję, że życzenia, szczególnie te dotyczące powrotu do zdrowia, szybko się spełnią, a zebrane w naszej szkole podarunki umilą niełatwy czas leczenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jak zwykle pokazaliście, że macie wielkie serca.

 


Mikołajki u maluchów

phoca thumb m image000001Mikołajki u maluchów w naszej szkole to był prawdziwie magiczny czas! Cały tydzień trwała świąteczna gorączka, a każda klasa miała swoje unikalne świętowanie. Niektórzy wyruszyli w magiczną podróż do Krainy Świętego Mikołaja, inni wzięli udział w pysznych przygodach w Fabryce Pierników, wypiekając własnoręcznie aromatyczne pierniczki, a jeszcze inni zaprosili kinowe emocje na swoje lekcje. Rano, zaraz z pierwszym dzwonkiem, do każdej klasy z wizytą przychodził sam Święty Mikołaj z workiem pełnym tajemniczych prezentów i słodkościami, dzieląc się świątecznymi uściskami i uśmiechami. Nie zabrakło wspólnych chwil, zdjęć pełnych uśmiechów, a w klasach królowały śpiewy najpiękniejszych świątecznych piosenek. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że mikołajki były wyjątkowe! Niech magia Świąt trwa długo w naszych sercach!Maraton Pisania Listów 2023

phoca thumb m image000020W tym roku, po raz kolejny, wzięliśmy udział w Maratonie Pisania Listów. Jest to coroczna akcja odbywająca się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, mająca na celu ochronę ludzkich praw. 8 grudnia uczniowie klas 7b, 7d, 8a i 8b pisali listy w obronie tych, których prawa zostały naruszone. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę oraz włączenie się w tę szlachetną inicjatywę.

 

 

Konkurs plastyczny na pracę do EkoKalendarza

phoca thumb m image0000011 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym na pracę do EkoKalendarza. Konkurs zorganizowany został przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw dla dzieci i szkół podstawowych z terenu Związku Komunalnego Gmin „Czyste miasto, czysta gmina". Wzięli w nim udział uczniowie z kl. 2c, którzy wykonali rysunki promujące ekologiczne zachowania o tematyce związanej z gospodarką odpadami. Zuzia Owczarek została laureatką, a w nagrodę jej praca została wydrukowana w EkoKalendarzu na rok 2024. Pozostali wyróżnieni uczniowie to: Nela Pilarska i Pola Pilarska, Basia Marciniak i Antek Skowroński. Serdecznie gratulujemy!
Projekt Krokus

phoca thumb m image000002W listopadzie, nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowym Projekcie Krokus realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie we współpracy z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Celem projektu jest upamiętnienie ponad 1,5 miliona dziecięcych ofiar Holokaustu oraz II wojny światowej. Podczas lekcji historii, uczniowie klas 8a i 8b, zapoznali się z tematyką Holokaustu oraz uświadomili sobie niebezpieczeństwa związane z dyskryminacją, fanatyzmem, uprzedzeniami i nietolerancją. W ramach projektu uczniowie zasadzili jesienią cebulki żółtych krokusów, które zakwitając na wiosnę, upamiętniają dzieci różnych narodowości – ofiar Holocaustu.

 


Warsztaty świąteczne w Wytwórni Kreatywności

407839346 335566055891748 2772181860431773839 n

 

 

Więcej informacji na facebooku Stowarzyszenia "Dolina Lotnicza" - LINK

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?