Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 274 dni

Twoje IP: 54.162.159.33

Szydełkowa przygoda

szydelko 3

Łańcuszek, półsłupek, słupek – tak rozpoczęły się pierwsze „Warsztaty robótek ręcznych na szydełku". Aby robótki szydełkowe stały się czymś prostym i przyjemnym, należy najpierw przestać się ich bać, a później spróbować – stwierdziły ekspertki od szydełka p. Maria i p. Mirka (babcie naszych uczniów), które wraz z opiekunami warsztatów p. Dorotą Wypych i p. Jolantą Świniarską uczyły chętnych uczniów posługiwania się szydełkiem. Jak się okazało, nie jest to łatwa sztuka. Wymaga cierpliwości i wytrwałości. Uczennice tak się zaangażowały, że nie zwróciły uwagi, kiedy zadzwonił dzwonek. Kolejne warsztaty odbędą się 26 września o godzinie 14.00 w sali 104 ż. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 03. września 2018 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.
Podczas uroczystego Apelu Pani Dyrektor Kinga Pisula przywitała serdecznie Uczniów i ich Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły. Zgromadzeni w auli usłyszeli pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Uczniowie z klas 2c i 5a przygotowali i przedstawili część artystyczną pod opieką swoich Wychowawców.
Na koniec Apelu Przewodnicząca Szkoły Gabriela Wichorska życzyła wszystkim sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym i radosnego przeżycia tego czasu.

Nasza cegiełka w budowie „Domu Chłopców” w Broniszewicach

broniszewice2
W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji zbierania pieniędzy na budowę domu dla 56 niepełnosprawnych chłopców. Opiekują się nimi siostry Dominikanki, które same nazywają się pingwinami. Pierwszego września nastąpiło uroczyste otwarcie domu. Do udziału w tej uroczystości zostali zaproszeni wszyscy darczyńcy. Naszych uczniów reprezentowała opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza p. Jolanta Świniarska. „Budynek jest piękny, pokoje urządzone zgodnie z pasjami chłopców, a oni promienieją szczęściem. Z dumą odnalazłam naszą szkołę na ponad 1600 osobowej liście darczyńców" – wspomina organizatorka akcji p. Jolanta.

Dziękujemy wszystkim za hojną pomoc i włączenie się w tak cenną inicjatywę.

WYTWARZANIE MYDŁA I OBSERWACJA NIEBA!

20180612 093352W naszej szkole udowadniamy, że najlepiej uczyć się przez działanie. Kolejny rocznik uczniów klas piątych wziął udział w warsztatach mydlarskich. Uczestnicy  dowiedzieli się, jak wykonać mydło. Formowali je, barwili, ozdabiali, dodawali zapachy. Z  zajęć wyszli z własnoręcznie wykonanym mydełkiem zapachowym i wiedzą na temat historii jego powstania. Uczniowie klas szóstych z kolei uczestniczyli w warsztatach astronomicznych. Zajęcia odbywały się w przenośnym planetarium i dotyczyły poznawania tajemnic kosmosu.  Warsztaty pokazują, że czas spędzony na nich to nie tylko doskonała rozrywka, ale i nauka. Nauczycielki przyrody: Katarzyna Kacperska, Sylwia Machowicz, Ewa Sobieska,  Jolanta Świniarska dziękują Rodzicom za zachęcenie dzieci do udziału w tego typu zajęciach. Galeria