Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 152 dni

Twoje IP: 3.80.55.37

Akademia Bezpiecznego Sześciolatka działa

Dzieci z oddziału przedszkolnego B brały udział w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, panią Dorotą Dmitrzak. Podczas rozmowy dowiedziały się, że należy zachować ostrożność podczas stosowania środków chemicznych, które pomagają w utrzymaniu czystości w domu.
Kolejne spotkanie to ćwiczenia praktyczne. Sześciolatki dowiedziały się, jak poradzić sobie podczas niektórych wypadków na placu zabaw ( użądlenie, skaleczenie, krwotok z nosa). Każde dziecko zapamiętało, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała"

projekt01
Od września do grudnia 2018 roku w naszej szkole realizowany był Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała". Realizacji zadań podjęli się wychowawcy świetlicy: Magdalena Wieczorek, Kamila Krystera, Ewa Pięta, Aldona Zabawską-Trzeciak, Marcin Molek i Anna Langner oraz nauczyciele-bibliotekarze: Paulina Formalewicz, Marzanna Jędrzejczak i Edyta Szczepanik.

W ramach podjętych działań wychowawcy świetlicy oraz nauczyciele biblioteki zrealizowali łącznie 19 z 20 zadań zawartych w Projekcie.

Wśród nich warto wyróżnić:
• naukę tańca ludowego,
• zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała",
• wykonanie pracy plastycznej „Strój ludowy naszego regionu",
• poznanie zabaw ludowych,
• wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy (placków ziemniaczanych), degustacja i podzielenie się przepisem,
• wykonanie prezentacji multimedialnej o Kaliszu - „Na skrzydłach historii",
• wysłanie pocztówki przedstawiającej Kalisz w ramach promowania hasła „Piękna nasza Polska cała"
• przeprowadzenie Konkursu Plastycznego pt. „Moja mała Ojczyzna" oraz Konkursu Fotograficznego pt. „To wszystko Polska"
• zasadzenie „Drzewa pamięci" jako symbolu życia i wolności,
• zorganizowanie zawodów sportowych pt. „Biało-czerwoni",
• przeprowadzenie Turnieju Wiedzy Patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko".

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

W dniu 19.12.2018 dzieci z oddziału przedszkolnego B zaprosiły rodziców do szkoły na Jasełka. W tym roku Archanioł Gabriel (Piotr) i jego aniołowie prowadzili zaciętą walkę z nieanielską świtą Heroda (Filip) o to, aby Boże Dziecię mogło ponownie przyjść do ludzi na Ziemię. Wynik jeden do zera dla Archanioła Gabriela. Herod i jego kilku nieanielskich "koleżków" zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku. Występom dzieci przyglądał się Mikołaj. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu rodziców impreza była wzruszająca.

Podróże Stefana Szolc- Rogozińskiego

podroze2
Konkurs plastyczny na najciekawszy żaglowiec podróżnika Stefana Szolc- Rogozińskiego rozstrzygnięty. W pracę nad skonstruowaniem żaglowca byli włączeni również rodzice, wszak to patron naszej Szkoły. Pomysły okazały się fascynujące, nagrody również.