Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
138
699
5030388

Twoje IP: 3.226.72.194

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 Dyplom Sprzatamy dla Polski 7

 

 

 

DyplomWielkoduchy

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20232024

 

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

2b na wykładzie "Tajniki optyki, czyli światło okiem fizyka"

phoca thumb m image000008Klasa 2b po raz kolejny wzięła udział w wykładzie popularnonaukowym Laboratorium Pana Korka. Tym razem uczniowie odkrywali tajniki optyki. Aby dobrze zrozumieć, dlaczego coś widzimy, zostali zapoznani z budową i działaniem oka. Wśród wyjaśnianych zagadnień nie zabrakło tęczy. Ala, która została pomocnikiem prowadzących, poprawnie uporządkowała jej kolory, a Zuzia „łapała" tęczę w zaciemnionej sali. Podczas pokazu okazało się, że bardzo istotny dla naszego widzenia jest kolor światła. Zupełnie inną barwę miały balony w oświetleniu czerwonym, zielonym czy niebieskim. Uczniowie dowiedzieli się także, że prędkość światła w powietrzu jest inna niż w wodzie i dlatego obserwujemy tzw. załamanie światła. Ciekawe były doświadczenia ukazujące działanie kamery termowizyjnej oraz lasera. Zaciemnienie w sali wykładowej pozwoliło zgromadzonym obserwować kolory fluorescencyjne, czyli takie, które po wcześniejszym naświetleniu potrafią świecić w ciemności. Na zakończenie prowadzący zachwycili uczestników pokazem laserowym. Miejmy nadzieję, że w klasie trzeciej uczniowie będą mieli możliwość udziału w kolejnych spotkaniach z nauką i trochę „zwariowanymi" naukowcami Laboratorium Pana Korka.

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?