Twoje IP: 34.239.160.113

W co bawiły się dzieci 100 lat temu?

zabawy-100lat-temu
Wolontariusze programu „PoczytajMy" z klasy 4b przygotowali spotkanie czytelnicze dla uczniów klasy 1b, na którym nie tylko przeczytali bajkę , ale bawili się w zabawy, w które bawiły się dzieci 100 lat temu. Uczniowie skorzystali z książki z 1914 roku „Bawmy się! Gry na wolnem powietrzu" w opracowaniu Starego Macieja. Wybrali te, które były dla nich ciekawe: „Kot i myszka" „Kulawy lisek". Uczniom najwięcej radości sprawiła zabawa w gonitwę za myszką, która uciekała w masce na twarzy. Dołączamy opis tej zabawy. Może i wy się w nią zabawicie? „ ... gonią się dwie osoby: kot i myszka. Kot, stojący poza kołem, stara się pochwycić myszkę, będącą w, kole. Wszystkie osoby, tworzące koło, litują się nad myszką i wszędzie ją puszczają, gdy tymczasem kotowi stawiają przeszkody, zastawiając mu rękami drogę. Jeżeli kot przedrze się do środka koła, tak myszkę puszczają; poza nie i natychmiast bramę spuszczają, aby zagrodzić drogę kotowi. Jeżeli kot myszkę schwyci, natenczas wchodzi w koło para, która ostatnia kota przepuściła."