Twoje IP: 54.81.220.239

Piszemy listy do rówieśników na stulecie niepodległości

Wolontariusze z programu „Poczytajmy" zapraszają chętnych uczniów do napisania listu, który zostanie zamknięty w pojemniku i schowany w ziemi. Jeśli kiedyś (np. za 100 lat) zostanie znaleziony, to przyszłe pokolenia przeczytają je i dowiedzą się, jak wyglądała codzienność uczniów SP 17.
1. Opisz, jak wygląda zwyczajny dzień w szkole.
2. Jakie lektury czytasz?
3. Co czytasz dla przyjemności?
4. Poleć filmy, które uważasz za ciekawe.
5. Napisz, jak spędzasz czas wolny.
6. Podziel się swoimi marzeniami i pragnieniami.
7. Podpisz list.
8. Do listu możesz dołączyć zdjęcie.
Listy przynieście do nauczyciela języka polskiego, który przekaże je wolontariuszom. Po zamieszczeniu prac w pojemniku i zakopaniu w ziemi zostanie sporządzona mapka, którą wolontariusze wkleją do kroniki szkolnej. Liczymy, że za 100 lat (na dwustulecie niepodległości) puszka zostanie odkopana i będzie cenną „kopalnią" wiedzy o współczesnych czasach.