Twoje IP: 54.81.220.239

Obchody Święta Drzewa z książką

Poczytajowcy z klasy IV b postanowili przypomnieć uczniom klasy I b o wartościach, jakie dają nam drzewa i w ten sposób włączyć się w obchody październikowego Święta Drzewa. Przeczytali maluchom bajkę „Drzewo życzeń" ze zbioru „Hocki klocki na dobranocki" i przeprowadzili rozmowę o znaczeniu drzew. Spotkanie zakończyli zabawą w spełnianie marzeń przez czarodziejskie drzewo. Dzieciom bardzo podobają się przerwy śródlekcyjne, podczas których poczytajowcy odwiedzają ich i czytają bajki. Takie spotkania odbywają się w każdą środę. Na uwagę zasługuje fakt, że czytający uczniowie jeszcze niedawno, w klasach I-III, brali udział w takich spotkaniach będąc słuchaczami bajek czytanych przez starszych kolegów. Cieszymy się, że zarazili się pasją czytania.