im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.162.118.107

Nasza cegiełka w budowie „Domu Chłopców” w Broniszewicach

broniszewice2
W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji zbierania pieniędzy na budowę domu dla 56 niepełnosprawnych chłopców. Opiekują się nimi siostry Dominikanki, które same nazywają się pingwinami. Pierwszego września nastąpiło uroczyste otwarcie domu. Do udziału w tej uroczystości zostali zaproszeni wszyscy darczyńcy. Naszych uczniów reprezentowała opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza p. Jolanta Świniarska. „Budynek jest piękny, pokoje urządzone zgodnie z pasjami chłopców, a oni promienieją szczęściem. Z dumą odnalazłam naszą szkołę na ponad 1600 osobowej liście darczyńców" – wspomina organizatorka akcji p. Jolanta.

Dziękujemy wszystkim za hojną pomoc i włączenie się w tak cenną inicjatywę.