im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.198.212.30

ŁAMANIE STEREOTYPÓW OKAZJĄ DO POZNANIA DRUGIEGO CZŁOWIEKA...

20180116 13411516 stycznia gościliśmy p. Ryszarda Michalskiego z CREO „Wielkoduchy’ z Poznania, który przeprowadził warsztaty na temat „Niepełnosprawni żyją wokół nas”. Zajęcia obejmowały część informacyjną i praktyczną. Podczas pierwszej części uczniowie dowiedzieli się na czym polega niepełnosprawność, jak funkcjonują osoby niepełnosprawne, co sprawia im największą trudność, czego oczekują od otoczenia. W drugiej części - praktycznej wolontariusze próbowali wprowadzać i sprowadzać wózek inwalidzki po schodach, uczyli się nim manewrować, sprawdzali przystosowanie toalet szkolnych do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Ekspertem w tej dziedzinie okazała się (zaproszona jako gość) uczennica naszej szkoły Wiktoria J., która porusza się na wózku inwalidzkim. Przekazała uczniom wiele ciekawych uwag.

Opowiedziała o swoich odczuciach i przeżyciach. Dla wolontariuszy z naszego klubu zajęcia z udziałem przedstawiciela CREO i koleżanki to nowe doświadczenie, które zaowocuje zmianą podejścia do osób korzystających z wózka inwalidzkiego. Galeria