logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1301
2688
2694148

Twoje IP: 18.206.83.16

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Przerwa na czytanie

pnc1
Poczytajowcy kontynuują w nowym roku szkolnym program „Przerwa na czytanie"

Podczas październikowego spotkania wolontariusze (Przemek, Zosia i Maja z klasy 5b) zapoznali dzieci z tematem zanieczyszczenia środowiska. Przeczytali bajkę „List Joli" Gordon Snell z książki „Mamo-50 bajek do czytania na głos". Dzieci poznały Jolę i Maksa. Bohaterowie postanowili napisać list do Królowej Świata w obronie zwierząt, które kaleczą łapy o rozbite szkła, zalepiają dzioby wyrzuconymi gumami do żucia, nie mogą pływać, bo woda jest tłusta, pełna butelek i worków foliowych, nie mają czystego powietrza i pożywienia. W tym celu Jola i Maks napisali przesłanie: „ Nasz świat jest piękny i bezcenny w każdym calu. Niech nikt nie robi w nim bałaganu", natomiast zwierzęta złożyły łapkami, skrzydłami, dziobami podpisy pod nim. Po przeczytaniu bajki uczniowie wcielili się w role zwierząt i podpisali list w ich imieniu. Zajęcia podsumowali stwierdzeniem, że wszyscy musimy dbać o warunki życia na lądzie i w wodzie. Spotkanie zakończyła zabawa.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?