Twoje IP: 34.239.160.113

VIII Rajd Szlakiem Bursztynowym

phoca thumb m dsc 0278Powrót w dobrym stylu

W sobotę, 28 września 2019 r., 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w VIII Rajdzie Szlakiem Bursztynowym... z Kulisiewiczem, organizowanym przez III LO im. Mikołaja Kopernika. Na trasie konkurowaliśmy z dziesięcioma szkołami z Kalisza. Tym razem musieliśmy zmierzyć się ze sztuka współczesną. Zwiedziliśmy Galerię Jana Tarasina, a także pracownię Tadeusza Kulisiewicza. Nasze zadania dotyczyły także wspomnianych artystów. Ponadto na trasie czekało na nas wiele wyzwań: kalambury, szeptanka o Kulisiewiczu, puzzle. Jak zawsze nasza grupa dała z siebie wszystko. Stanęliśmy na podium. Zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej, I miejsce w „Quizie o Artyście". Nasi uczniowie zdobyli też nagrody w poszczególnych konkurencjach, m.in.
Oskar Tyc, Fabian Szczepański, Zofia Wypych i Zuzanna Waszkiewicz – II miejsce w „Szeptance o Kulisiewiczu", Maja Kadyło i Dominika Gryndzińska – I miejsce w konkursie „Puzzlografiki".