Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00

Twoje IP: 34.237.76.91

Ponownie na podium!

wm1
W sobotę, 25 maja 2019r. trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w X Rajdzie PTTK WIOSENNE MAJAKI. Tym razem czekała nas ciężka wędrówka, maszerowaliśmy ok. 14 km. Po drodze rozwiązywaliśmy zadania, m.in. wyznaczaliśmy azymut, rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt, a także zgłębialiśmy historię Kalisza. Na Majkowie czekał na nas ciepły posiłek i zadania sportowe na Orliku.

Mimo wielu trudności okazało się, że nasza drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce. Ponadto aż dwoje uczniów zostało laureatami konkursu na znaczek rajdowy na rok następny. Wiktor Maliński, klasa II b zajął I, a Maria Dahlke, klasa VI b zajęła II miejsce.