Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 27 dni

Twoje IP: 54.157.61.68

VI Rajd Dzielnicami Kalisza

rdk3
6 kwietnia 45 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VI Rajdzie Dzielnicami Kalisza. Zmierzając do kościoła oo. Franciszkanów, odwiedziliśmy kościoły: św. Rodziny, katedrę św. Mikołaja, św. Józefa oraz garnizonowy.

W kościele oo. Franciszkanów posłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat tej pięknej gotyckiej budowli i wielu jej tajemnic. Później rozwiązywaliśmy zadania, w których trzeba było wykorzystać zdobytą wiedzę.
W Gimnazjum nr 3, przy ul. Teatralnej 3 tańczyliśmy zumbę z trenerami Fabryki Formy, podziwialiśmy pokaz spektakularnych przeskoków przez ludzi, wsadów i wrzutów do kosza Arka "Aro" Przybylskiego, a także uczestniczyliśmy w konkurencjach sportowych.
Także tutaj czekał na nas gorący posiłek.
Jak zawsze świetnie się bawiliśmy, choć warto zaznaczyć, że zdobyliśmy:
- tytuł najbardziej rozśpiewanej szkoły (brawa dla Weroniki Lis, Zuzanny Waszak i Wiktorii Grzybowskiej z VII e za tekst piosenki),
- tytuł najbardziej usportowionej szkoły,
- trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.
A Wiktoria Drobnik z klasy VI d zajęła III miejsce w projekcie na znaczek rajdowy.
Wracaliśmy, zajadając słodkości, jakimi obdarowali nas organizatorzy rajdu.
Już nie możemy doczekać się następnego!