Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 27 dni

Twoje IP: 54.157.61.68

Wiedza o społeczeństwie

8c-sad
W piątek, 5 kwietnia klasa 8c udała się do sądu, gdzie uczestniczyła w spotkaniu z sędzią III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kaliszu, p. Piotrem Piekielnym. Podczas 4 – godzinnego spotkania uczniowie zapoznali się ze strukturą sadownictwa w Polsce, ustawą o ustroju sądów powszechnych, ale przede wszystkim z zagadnieniami dotyczącymi postępowania w sprawach nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się o wykroczeniach, jakich najczęściej dopuszczają się młodzi ludzie, a także o karach, jakie może zastosować w ich przypadku sąd. Ósmoklasiści mieli okazję do zadawania pytań. Interesowała ich godzina, o której powinni najpóźniej wrócić do domu, żeby nie narazić się na konsekwencje. Pytali o sytuacje, w których może zatrzymać ich policja.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji zagadnień podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie.