Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00

Twoje IP: 34.204.179.0

Debata Międzyszkolna

s1
"W 30. rocznicę obrad Okrągłego Stołu i wyborów czerwcowych. Czy Polacy potrafią korzystać z wolności?" Z takim tematem zmierzyli się uczniowie klasy 8b w Debacie Międzyszkolnej zorganizowanej 4 kwietnia wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 8.

Młodzież z "ósemki" próbowała udowodnić na drodze argumentacji, że przez 30 lat Polacy umiejętnie uczyli się i korzystali z wolności. Nasi uczniowie natomiast zręcznie wykazywali, że Polacy nie doceniają odzyskanej w 1989 roku niezależności.

Podczas dyskusji młodzież obu szkół wykazała się ogromną wiedzą z historii oraz współczesnej polityki i problemów społecznych. Poruszano wiele kwestii, wykazując się przy tym kulturą słowa, umiejętnościami retorycznymi oraz poszanowaniem poglądów przeciwników.