Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 4 dni

Twoje IP: 3.94.196.192

Lekcja w sądzie

S6
W piątek, 22 marca, klasa VIII A udała się do sądu, gdzie uczestniczyła w spotkaniu z sędzią III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kaliszu, p. Piotrem Piekielnym. Podczas 4 – godzinnego spotkania uczniowie zapoznali się ze struktura sadownictwa w Polsce, ustawą o ustroju sądów powszechnych, ale przede wszystkim z zagadnieniami dotyczącymi postępowania w sprawach nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się o wykroczeniach, jakich najczęściej dopuszczają się młodzi ludzie, a także o karach, jakie może zastosować w ich przypadku sąd.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji zagadnień podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie.