Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 94 dni

1995

Twoje IP: 34.207.146.166

Wspólne słuchanie książki „Opowieści z Narnii”

ozn1
Światełko w ciemnym korytarzu szkoły. W świetle lampek dzieci ubrane w pidżamy słuchające „Opowieści z Narnii".

W styczniowy ciemny wieczór, kiedy za oknami prószył śnieg i panował nieprzyjemny chłód, 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Kaliszu spotkało się, aby uczestniczyć we wspólnym słuchaniu książki „Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa, czytanej przez starszych kolegów i koleżanki. Uczniowie przebrali się w pidżamy i ciepłe paputki, przynieśli ze sobą koce, podusie i ułożyli się na dywanie. W półmroku, przy włączonych lampkach i zapalonych świecach wysłuchali łącznie 5 rozdziałów książki. W międzyczasie była zabawa w kalambury, jedzenie pizzy i podchody prowadzone w półmroku szkolnych korytarzy. Zadania do wykonania były związane z czytaną historią. Pięciu wolontariuszy z klasy 7b świetnie spisało się w roli lektorów. Uczestnicy, wychodząc, dopytywali, czy jeszcze kiedyś powtórzymy takie spotkanie ? Odpowiadaliśmy - na pewno jeśli wyrazicie chęć.

ozn2