Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 27 dni

Twoje IP: 54.157.61.68

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała"

projekt01
Od września do grudnia 2018 roku w naszej szkole realizowany był Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała". Realizacji zadań podjęli się wychowawcy świetlicy: Magdalena Wieczorek, Kamila Krystera, Ewa Pięta, Aldona Zabawską-Trzeciak, Marcin Molek i Anna Langner oraz nauczyciele-bibliotekarze: Paulina Formalewicz, Marzanna Jędrzejczak i Edyta Szczepanik.

W ramach podjętych działań wychowawcy świetlicy oraz nauczyciele biblioteki zrealizowali łącznie 19 z 20 zadań zawartych w Projekcie.

Wśród nich warto wyróżnić:
• naukę tańca ludowego,
• zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała",
• wykonanie pracy plastycznej „Strój ludowy naszego regionu",
• poznanie zabaw ludowych,
• wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy (placków ziemniaczanych), degustacja i podzielenie się przepisem,
• wykonanie prezentacji multimedialnej o Kaliszu - „Na skrzydłach historii",
• wysłanie pocztówki przedstawiającej Kalisz w ramach promowania hasła „Piękna nasza Polska cała"
• przeprowadzenie Konkursu Plastycznego pt. „Moja mała Ojczyzna" oraz Konkursu Fotograficznego pt. „To wszystko Polska"
• zasadzenie „Drzewa pamięci" jako symbolu życia i wolności,
• zorganizowanie zawodów sportowych pt. „Biało-czerwoni",
• przeprowadzenie Turnieju Wiedzy Patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko".