Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00

Twoje IP: 34.204.179.0

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

np3
Setna rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole była obchodzona bardzo uroczyście. Do auli wjechała lokomotywa, która przywiozła świadków tamtych czasów: Józefa Piłsudskiego (w tej roli uczeń klasy 7b, Stanisław Wiśniewski), Ignacego Paderewskiego (Patryk Wiatrowski, kl.8c), Romana Dmowskiego (Michał Dominiak z kl.8c) i kobiety im towarzyszące. W podróż po latach niewoli zabrali nas uczniowie klasy 6e, a chór przypomniał nam piękne pieśni patriotyczne. Następnie odbył się pokaz mody "Piękna Niepodległa". Dokładnie o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Uroczystość zakończył polonez, prowadzony przez marszałka Piłsudskiego i panią dyrektor, Kingę Pisulę, do którego przyłączyli się uczniowie i nauczyciele.

Uroczystość wypadła przepięknie,na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Po zdjęcia i filmiki z tej uroczystości zapraszamy na nasz szkolny FP na facebooku -www.facebook.com/sp17kalisz/