logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
343
1347
1796605

Twoje IP: 3.229.122.219

Nie taki podatek straszny jak go malują

wwu3
26 października 2018 r. uczniowie klasy 5e mogli zapoznać się z pracą I Urzędu Skarbowego w Kaliszu przy ulicy Wrocławskiej 12. Młodzi ludzie zwiedzili budynek Urzędu, sprawdzili jak wygląda obsługa klienta oraz posłuchali niezwykle ciekawej prelekcji wygłoszonej przez panią Annę Śmigielską. Podczas godzinnego spotkania z panią Kierownik Referatu Obsługi Bieżącej dzieci zgłębiały istotę podatków. Dowiedziały się, m.in. że podatki są obowiązkowe i nieuchronne oraz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania państwa. Wiele emocji wzbudziła część wykładu dotycząca działalności Służby Celnej oraz łamania prawa podatkowego przez obywateli. Natomiast reakcja młodych ludzi na zaprezentowany film przedstawiający cierpienie przemycanych zwierząt, udowadnia, że tylko edukacja młodego pokolenia ma szansę uchronić kolejne gatunki przed wyginięciem. Uczniowie opuścili Urząd świadomi, iż daniny, współczesne podatki, ściągano wcześniej niż wynaleziono pismo, zatem należy uznać, że nie ma nadziei na uniknięcie ich w życiu dorosłym. Dlatego też wizyta w I Urzędzie Skarbowym okazała się być niezwykle cenną lekcją nie tylko 
z doradztwa zawodowego (rozważanie wyboru przyszłego zawodu), ale zarazem pożądaną edukacją obywatelską. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie pani Karinie Szymańskiej, mamie naszego kolegi Krystiana.

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?