Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 247 dni

im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.198.212.30

Jak pomóc bezdomnym psiakom i kotom w czasie zimy?

bezdome zwierzeta1Na to pytanie uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu zdobywali wiedzę podczas spotkań z p. Izabelą Małecką z Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom. Prezentacja multimedialna i słowny komentarz prowadzącej uzmysłowiły dzieciom jak bezbronne są w czasie zimy zwierzęta. Uczniowie dowiedzieli się, jak można im pomóc np. budując domki dla kotów, dokarmiając je. Poznały życiorysy wielu skrzywdzonych (brutalnie traktowanych) zwierząt, które dopiero pod opieką czułych, nowych właścicieli polubili ludzi.

By wesprzeć działania stowarzyszenia uczniowie przekazali na ręce prowadzącej zebrane artykuły: karmę, koce itp. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się wiadomościami z rodzicom i na naszym osiedlu żadne zwierzę w czasie zimy nie zostanie bez pomocy.

bezdome zwierzeta2