Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 247 dni

im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.198.212.30

Popłoch wśród żubrów w Gołuchowie

Klasa 5c (wych. Ewa Lukas – nauczycielka przyrody) została laureatem konkursu „Imiona dla żubrów”. POPŁOCH to imię zaproponowane przez klasę dla jednego z czterech żubrów, które przyszły na świat tego roku w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej .
   Do konkursu przesłano 554 propozycji z całej Polski. Warunkiem zakwalifikowania do konkursu było zgłoszenie imion rozpoczynających się od liter „Po” i takich, które jeszcze nie zostały ujęte w Księdze Rodowodowej Żubrów (takich imion wpłynęło 292).

Ojcem wszystkich tegorocznych żubrów jest POGAJ a matką naszego POPŁOCHA urodzonego 22 maja 2013r. PODUSTA. Żubrzątko, ma już swój numer rodowodowy 12495, a jego imię trafi do Księgi Rodowodowej Żubrów. Księga jest światowym rejestrem żubrów, prowadzonym przez Białowieski Park Narodowy.
   7 listopada odbyło się uroczyste nadanie imion żubrzątkom. Tym razem szyki pokrzyżowała aura – ze względu na deszcz, uroczystość zorganizowano w Powozowni. Gdy się nieco przejaśniło – klasa 5c czyli jednocześnie „chrzestni” żubra Popłocha – zgodnie z tradycją umieścili tabliczki z imionami byczków na specjalnej tablicy przy zagrodzie.
Uczniowie otrzymali upominki, w postaci gier edukacyjnych i pluszowych żubrzyków.