logo-bip godlo pl

Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 4 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
143
1695
1498695

Twoje IP: 3.94.196.192

Popłoch wśród żubrów w Gołuchowie

   Klasa 5c (wych. Ewa Lukas – nauczycielka przyrody) została laureatem konkursu „Imiona dla żubrów”. POPŁOCH to imię zaproponowane przez klasę dla jednego z czterech żubrów, które przyszły na świat tego roku w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej .
   Do konkursu przesłano 554 propozycji z całej Polski. Warunkiem zakwalifikowania do konkursu było zgłoszenie imion rozpoczynających się od liter „Po” i takich, które jeszcze nie zostały ujęte w Księdze Rodowodowej Żubrów (takich imion wpłynęło 292).

   Ojcem wszystkich tegorocznych żubrów jest POGAJ a matką naszego POPŁOCHA urodzonego 22 maja 2013r. PODUSTA. Żubrzątko, ma już swój numer rodowodowy 12495, a jego imię trafi do Księgi Rodowodowej Żubrów. Księga jest światowym rejestrem żubrów, prowadzonym przez Białowieski Park Narodowy.
   7 listopada odbyło się uroczyste nadanie imion żubrzątkom. Tym razem szyki pokrzyżowała aura – ze względu na deszcz, uroczystość zorganizowano w Powozowni. Gdy się nieco przejaśniło – klasa 5c czyli jednocześnie „chrzestni” żubra Popłocha – zgodnie z tradycją umieścili tabliczki z imionami byczków na specjalnej tablicy przy zagrodzie.
Uczniowie otrzymali upominki, w postaci gier edukacyjnych i pluszowych żubrzyków.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?