logo-bip godlo pl

Do wakacji pozostało 22.06.2018 24:00

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. dr. Bronisława Koszutskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
372
922
1039948

Twoje IP: 54.81.76.247

PODRÓŻ Z ODYSEUSZEM

20170324 10320224 marca 2017 r., w ramach propagowania czytelnictwa, przedstawiciele klas szóstych odwiedzili filię nr 9  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wzięli tam udział w światowej akcji w jednoczesnym czytaniu i słuchaniu „Odysei” Homera odbywającej się w ramach 11. Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki. Ogółem na całym świecie w wydarzeniu uczestniczyło 26 krajów. „Odyseja” zabrzmiała w 46 językach. Stolicą Festiwalu jest Lyon, a otwarte spotkaniadla publiczności mają zachęcać do dialogu międzykulturowego.

 

W Kaliszu „Odyseja” została odczytana w 11 językach. Dzięki specjalnym łączom można było na żywo oglądać transmisję z każdego miejsca na świecie, gdzie odbywało się czytanie. Naszym uczniom najbardziej spodobał się fragment w języku greckim. Po zakończeniu czytania z zainteresowaniem obejrzeli tekst w oryginale.

Uczniowie zwiedzili także bibliotekę, która niedawno została odnowiona. Zostali zaproszeni do korzystania z tego pięknego miejsca i wypożyczania bogatego księgozbioru. Na pamiątkę udziału w wydarzeniu uczniowie zrobili sobie zdjęcia z lektorami, którzy podczas imprezy czytali fragmenty „Odysei” Homera. Galeria

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?