Do wakacji pozostało 22.06.2018 24:00 215 dni

2055

Twoje IP: 54.161.108.158

PODRÓŻ Z ODYSEUSZEM

20170324 10320224 marca 2017 r., w ramach propagowania czytelnictwa, przedstawiciele klas szóstych odwiedzili filię nr 9  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wzięli tam udział w światowej akcji w jednoczesnym czytaniu i słuchaniu „Odysei” Homera odbywającej się w ramach 11. Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki. Ogółem na całym świecie w wydarzeniu uczestniczyło 26 krajów. „Odyseja” zabrzmiała w 46 językach. Stolicą Festiwalu jest Lyon, a otwarte spotkaniadla publiczności mają zachęcać do dialogu międzykulturowego.

W Kaliszu „Odyseja” została odczytana w 11 językach. Dzięki specjalnym łączom można było na żywo oglądać transmisję z każdego miejsca na świecie, gdzie odbywało się czytanie. Naszym uczniom najbardziej spodobał się fragment w języku greckim. Po zakończeniu czytania z zainteresowaniem obejrzeli tekst w oryginale.

Uczniowie zwiedzili także bibliotekę, która niedawno została odnowiona. Zostali zaproszeni do korzystania z tego pięknego miejsca i wypożyczania bogatego księgozbioru. Na pamiątkę udziału w wydarzeniu uczniowie zrobili sobie zdjęcia z lektorami, którzy podczas imprezy czytali fragmenty „Odysei” Homera. Galeria