Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
197
699
5030447

Twoje IP: 3.226.72.194

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 Dyplom Sprzatamy dla Polski 7

 

 

 

DyplomWielkoduchy

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20232024

 

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Poezja niejedno ma imię

phoca thumb m image00001926 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej Poezja niejedno ma imię. Była to już trzecia edycja konkursu zorganizowanego przez panie: Marzannę Jędrzejczak, Ewę Krawczyk i Annę Dąbkowską-Lisiak w celu uczczenia Dnia Patrona Szkoły. W tym roku panie rozszerzyły formułę konkursową o kategorię poezja śpiewana, co spotkało się z zainteresowaniem szczególnie starszej części uczestników zmagań. Organizatorkom zależało, by rozwijać talenty recytatorskie i wokalne, rozbudzać wrażliwość uczniów na piękno poezji i muzyki oraz upowszechniać kulturę żywego słowa. Przede wszystkim jednak Konkurs nasz był wspaniałą okazją do promowania talentów recytatorskich i wokalnych, których przecież wśród kaliskich uczniów nie brakuje.

 

W poetyckie szranki stanęło dziewiętnaścioro młodych recytatorów i siedem wokalistek z czterech kaliskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 13 i Szkoły Podstawowej nr 17. Przewidziano dwie kategorie wiekowe. Na kameralnej scenie biblioteki Siedemnastki wybrzmiały wiersze wielu polskich autorów, powstałe w różnych epokach. Uczestnicy konkursowych zmagań zadbali także o różnorodność nastroju prezentowanych utworów. Dzięki temu nikt nie czuł się zawiedziony ani znużony, a spontaniczny śmiech przeplatany był łzami wzruszenia i westchnieniami publiczności oddającej się refleksji o życiu i śmierci.

W Jury konkursowym obok Pani Wicedyrektor Małgorzaty Kasprzak, zasiadła znana aktorka i trenerka prowadząca warsztaty i wspierająca młodzież w rozwoju osobistym- Pani Kama Kowalewska. Gościliśmy także poetkę Panią Izabelę Fietkiewicz-Paszek – reprezentującą zaprzyjaźnioną z nami Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. Pani Kama Kowalewska przeprowadziła warsztaty, które także w tym roku cieszyły się wielkim uznaniem młodzieży i ich opiekunów. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i podarunki, a nagrodzeni ciekawe i cenne nagrody książkowe.

Oczywiście komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.
W młodszej grupie wiekowej recytatorów z klas 4-6:
I miejsce, ex aequo, zajęli Piotr Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu oraz Jeremi Jamroziak reprezentujący gospodarza Konkursu.
II miejsce przyznano Zofii Słupskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu. Wyróżniono Ingę Wojtysiak (SP17) i Kamila Kałużę (SP17).

Wśród klas siódmych i ósmych najwyższe podium zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu - Iga Kołecka.
Wyróżniono trzech recytatorów: Antoninę Zakrzewską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu, Filipa Pabicha ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Mikołaja Mencla ze Szkoły Podstawowej nr 17.

W kategorii ,,poezja śpiewana" jury wskazało dwa wyróżnienia w grupie wiekowej klas 4-6, które powędrowało do Leny Latańskiej i Zuzanny Stempniak, reprezentantek Szkoły Podstawowej nr 17.
Wśród uczniów klas 7-8:
I miejsce wywalczyła Olga Żelichowska z klasy 7d (SP17),
II miejsce przypadło Adzie Jarek artystce z klasy 8b (SP17).
Przyznano także trzy wyróżnienia dla Małgorzaty Bednarek (SP 13), Doroty Górskiej (SP17) i Klaudii Świec (SP17).

Publiczność również wybrała swoich ulubieńców i szczególnie doceniła: Olgę Żelichowską, Antoninę Zakrzewską i Adę Jarek, wyróżniła Filipa Pabicha.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do nas za rok!

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?