Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "akcji Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. i upamiętnienie bohaterstwa walczących.
Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, co roku otrzymywał i składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych kwiatów; często właśnie żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica powstania.
W ramach akcji uczniowie samodzielnie wykonali żonkile i przypięli je do ubrań na znak pamięci. Ponadto na lekcjach historii, WOS-u oraz spotkaniach z wychowawcą poznali historię powstania i jego głównych bohaterów. Klasy ósme obejrzały animację pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem." Film bazuje na reportażu Hanny Krall pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem" i dotyczy wywiadu autorki z ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim, Markiem Edelmanem. Klasy 4-6 wysłuchały opowiadania "Takich dwóch, jak nas trzech" Katarzyny Ryrych, zilustrowanego przez Aleksandrę Płocińską. W każdej klasie odbyła się pogadanka na temat powstania, a uczniowie wypełniali karty pracy.