Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
2108
1837
3489402

Twoje IP: 44.192.114.32

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Lekcja historii w terenie

phoca thumb m 2922 czerwca klasa 4a udała się autobusem KLA do pobliskiego Opatówka. W planach było zwiedzanie Muzeum Historii Przemysłu oraz najpyszniejsze lody i gofry w okolicy. To od nich właśnie uczniowie rozpoczęli wizytę w tym malowniczym miasteczku, a następnie udali się do Muzeum. Dzieci obejrzały rekonstrukcję "Izby robotniczej" oraz "Gabinetu fabrykanta", próbki materiałów, haftów i koronek o wzorach z lat 70-tych XX w. Zobaczyły także hafciarkę ręczną z programatorem z XIX w., która wykonywała precyzyjnie różnej wielkości wielobarwne wzory w jedwabiu, a nawet portrety. Jako ciekawostka może służyć fakt, że maszynę tę obsługiwała tylko jedna osoba. Ponadto uczniowie zobaczyli wiele maszyn przemysłu dziewiarskiego, począwszy od igieł dziewiarskich, poprzez różnorodne, skomplikowane mechanizmy. Następnie przeszli przez laboratorium przemysłowe oraz podziwiali imponującą kolekcję pianin i fortepianów, która reprezentuje okres od początków XIX w. do II wojny światowej. Znajdują się w niej prawie wszystkie odmiany fortepianu, jak pionowy - tzw. lira, stołowy (prostokątny), skrzydłowy i pianina. Ciekawa też była wystawa „Nie tylko dla dzieci", którą Opatówek może prezentować dzięki Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. W Muzeum uczniowie mieli również warsztaty druku na tkaninie. Zajęcia dotyczyły techniki filmodruku płaskiego ręcznego (zwanego inaczej sitodrukiem). Przy użyciu tej techniki można drukować wzory na torbach, koszulkach i innych tekstylnych gadżetach. Każdy z czwartoklasistów mógł nauczyć się techniki sitodruku i wydrukować samodzielnie wzór na torbie ekologicznej, którą zabrał ze sobą na pamiątkę.
Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?