Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1830
1837
3489124

Twoje IP: 44.192.114.32

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Wizyta w Szczypiornie

phoca thumb m received 47123589147624627 maja uczniowie klasy 5d odwiedzili Izbę Pamięci Szczypiorna w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Izba Pamięci mieści się w budynku, który prawdopodobnie służył za łaźnię usytuowaną przy obozie Legionistów Józefa Piłsudskiego. Pani Maria Kubacka-Gorwecka, kierownik Filli nr 6, opowiedziała uczniom o historii tego miejsca. W 1914 r. władze niemieckie w barakach utworzyły obóz jeniecki dla cudzoziemców: Ukraińców, Rosjan, Francuzów, Brytyjczyków, Rumunów i innych narodowości. W późniejszym czasie powstał tam obóz dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich, którzy odmówili złożenia przysięgi wierności cesarzowi niemieckiemu. Piątoklasiści mogli zobaczyć wystawę poświęconą legionistom i krótkie filmy przedstawiające ważne wydarzenia historyczne, które rozegrały się tak blisko miejsca, w którym mieszkają. W Szczypiornie swoje korzenie ma polska piłka ręczna, potocznie nazywana szczypiorniakiem. Uczniowie obejrzeli również wystawę pamiątek związanych z tą dyscypliną sportu.

 


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?