Twoje IP: 44.192.114.32

CertyfikatDzienSportu1

PieknaNaszaPolskaCała

XXIX Miejski Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej

phoca thumb m 2Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, doceniając dorobek literacki Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Nasze uczennice także uczciły pamięć jednej z najwybitniejszych pisarek polskich i wzięły udział w XXIX Miejskim Konkursie Recytatorskim im. Marii Konopnickiej zorganizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Pana Krystiana Kinastowskiego. Przedsięwzięcie odbyło się 18 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu, a naszą placówkę w kategorii klas IV-VI reprezentowały: Maja Andrzejak z 4c oraz Magdalena Bąk z 5c; natomiast w grupie starszej VII – VIII: Iga Lewandowska z 8b i Maja Pietrzak z 8e. Dziewczęta przygotowały po dwa utwory liryczne poetki. Jesteśmy bardzo dumni z wystąpienia wszystkich uczennic, zaś jury szczególnie doceniło piękną recytację Mai Andrzejak oraz Igi Lewandowskiej - obie zdobyły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy!