logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
280
1625
2624207

Twoje IP: 54.236.58.220

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy!

phoca thumb m matematykaW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy", realizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4a i 4b. Wspomniana platforma edukacyjna to samodopasowujące się zestawy zadaniowe z tematów wybranych przez nauczyciela, zgodnych z materiałem szkolnym. Jest to alternatywa dla klasycznych „papierowych” prac domowych. Do głównych zalet rozwiązywania ćwiczeń w „zeszyt online” należy:
1) natychmiastowe sprawdzenie poprawności odpowiedzi ucznia - przez to nie powtarza on  błędnego toku rozumowania w kolejnych zadaniach,
2) dobór zadań do potrzeb i możliwości ucznia, przez to nie marnuje on czasu na zadania zbyt łatwe albo zbyt trudne,
3) pomoc uczniowi z zadaniem, gdy ma z nim trudność lub niepoprawnie je rozwiązał - przez to otrzymuje on wsparcie, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z nauczycielem.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki matematyki: Pani Iwona Wybieralska i Pani Justyna Matuszak.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?