Twoje IP: 54.236.58.220

SP17 drzwi otwarte

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy!

phoca thumb m matematykaW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy", realizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4a i 4b. Wspomniana platforma edukacyjna to samodopasowujące się zestawy zadaniowe z tematów wybranych przez nauczyciela, zgodnych z materiałem szkolnym. Jest to alternatywa dla klasycznych „papierowych” prac domowych. Do głównych zalet rozwiązywania ćwiczeń w „zeszyt online” należy:
1) natychmiastowe sprawdzenie poprawności odpowiedzi ucznia - przez to nie powtarza on  błędnego toku rozumowania w kolejnych zadaniach,
2) dobór zadań do potrzeb i możliwości ucznia, przez to nie marnuje on czasu na zadania zbyt łatwe albo zbyt trudne,
3) pomoc uczniowi z zadaniem, gdy ma z nim trudność lub niepoprawnie je rozwiązał - przez to otrzymuje on wsparcie, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z nauczycielem.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki matematyki: Pani Iwona Wybieralska i Pani Justyna Matuszak.