Twoje IP: 3.232.133.141

Muzea wirtualnie

phoca thumb m beztytuu

Z uwagi na sytuację epidemiczną nie mamy możliwości zabrania naszych uczniów do ważnych kulturowo miejsc. Nie powstrzymało to jednak naszej chęci umożliwienia pokazywania dzieciom Polski. Uczniowie naszej szkoły wirtualnie przenieśli się w odległe zakątki kraju, uczestnicząc w lekcjach muzealnych. Byliśmy z wizytą w krzyżackim Malborku, poruszaliśmy się śladami Kazimierza Wielkiego po Wawelu, zwiedzaliśmy także dawną stolicę w czasach renesansowych. Ponadto przenieśliśmy się do Warszawy, aby zobaczyć Łazienki Królewskie w trakcie powstania listopadowego. Odwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego, by dowiedzieć się, jak wyglądał powszedni dzień powstańca w 1944 roku oraz POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, aby posłuchać opowieści o powstaniu w getcie. Były to bardzo interesujące podróże.