Twoje IP: 3.227.235.183

SP17 drzwi otwarte2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

„Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować".
Anna Dymna

3 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego Dnia jest zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia, jak również przybliżenie społeczeństwu problemów osób, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu. W ramach szkolnych obchodów tego Dnia nasi uczniowie obejrzą film, przedstawiający dzieci, które są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują i są otwarte na wspólną pracę i zabawę.