Twoje IP: 3.231.226.13

100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka Jana Pawła II

1398249741Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola... kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego... Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.

„Tu wszystko się zaczęło..."

Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa. Jego rodzice Karol i Emilia byli skromnymi ludźmi. Miał o 14 lat starszego brata – Edmunda i siostrę - Olgę, która zmarła niedługo po urodzeniu. Szkołę podstawową Karol Wojtyła ukończył w 1929 r, a w 1938 r. średnią i przeniósł się do Krakowa. Rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. 16 października 1978 r. zostaje wybrany papieżem i przyjmuje imię Jan Paweł II.

Zmarł 2 kwietnia 2005 r. roku o godzinie 21:37.

Kanonizacja Papieża - Polaka odbyła się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie.