Twoje IP: 3.231.226.13

100. lecie twórczości Agaty Christie - Jubileuszowa kolekcja komiksów

agatachW 2020 roku przypada setna rocznica publikacji pierwszej powieści Agathy Christie („Tajemnicza historia w Styles"). Królowa kryminału dzierży berło najlepiej sprzedających się książek, tuż po dziełach Szekspira i Biblii, nieprzerwanie od wieku. Z okazji okrągłego jubileuszu wydawnictwo Egmont prezentuje komiksowe adaptacje jej trzech kryminałów: „Morderstwo w Orient Expressie", „Noc w bibliotece" oraz „Tajemniczy przeciwnik". Kolekcja trafiła już na księgarskie półki.

Chcąc upamiętnić ten jubileusz, nasza szkolna biblioteka zakupiła prezentowane komiksy do wypożyczenia których zapraszamy naszych czytelników po powrocie do szkoły.

agatach

„Pomysły przychodzą mi do głowy w najdziwniejszych chwilach – kiedy idę ulicą albo przymierzam kapelusze. Po prostu nagle pojawia się doskonały pomysł na książkę".

Mawiała Agata Christie brytyjska autorka najsłynniejszych powieści kryminalnych i obyczajowych wszech czasów. Urodziła się 15 września 1890 w Torquay, a zmarła 12 stycznia 1976 w Wallingford. Dzięki niej pojawił się najbardziej znany detektyw na świecie, mały jajogłowy Belg z nietypowymi wąsami Herkules Poirot, a wkrótce po nim, bardzo dociekliwa i znająca ludzką naturę panna Jane Marple.

Wiele książek autorstwa Agaty Christie zostało zekranizowanych oraz przeczytanych i nagranych w formie audiobooków.

Życzymy miłego świątecznego czasu.

Nauczyciele Bibliotekarze