logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
347
5274
2188790

Twoje IP: 34.204.193.85

"Szkoła pamięta"

phoca thumb m 14Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła pamięta", której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Podczas wycieczki edukacyjnej uczniowie klas szóstych odwiedzili lokalne miejsca pamięci, aby zgłębić ich historię oraz zapalić znicze. Młodzież zgromadziła się przy tablicy pamiątkowej, poświęconej śmierci księdza Pawłowskiego - jednej z pierwszych ofiar terroru hitlerowskiego w naszym regionie. Następnie zatrzymała się na Rozmarku oraz przy pomniku Pamięci dzieci wynaradawianych w latach 1939-1945, znajdującym się na murze okalającym kościół św. Rodziny. Na cmentarzu ewangelicko-augsburskim uczniowie odwiedzili grób rodziców Stefana Szolca-Rogozińskiego - patrona naszej szkoły. Na zakończenie wycieczki 6-klasiści zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym miejsce, z którego Prusacy ostrzeliwali Kalisz w 1914 roku.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?