Twoje IP: 34.239.160.113

Wieczorne czytanie "Katarynki" B. Prusa

W piątkowy wieczór, 27 września 2019 r., w naszej szkole zgromadzili się chętni uczniowie klas 5, by wspólnie wysłuchać treść noweli "Katarynka" B. Prusa. Lektorami byli starsi koledzy: Łukasz Balcerzak, Maksymilian Płaczek i Tobiasz Wybieralski z kl. 7b, Jan Filar z kl. 7c oraz Matylda Szuszkiewicz z kl. 7d. Następnie 5-klasiści obejrzeli film "Katarynka" w reżyserii S. Jędryki. Podziwiali również projekty dotyczące noweli i pisarza, które specjalnie dla nich przygotowali uczniowie klas 6. Na koniec mogli wejść do ciemni, by zgadnąć, jakie przedmioty się w niej znajdują. Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorkami wieczoru były nauczycielki języka polskiego.