logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. dr. Bronisława Koszutskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1141
1326
1133015

Twoje IP: 54.198.212.30

Witamy w naszej szkole

Obchody Święta Drzewa z książką

Poczytajowcy z klasy IV b postanowili przypomnieć uczniom klasy I b o wartościach, jakie dają nam drzewa i w ten sposób włączyć się w obchody październikowego Święta Drzewa. Przeczytali maluchom bajkę „Drzewo życzeń" ze zbioru „Hocki klocki na dobranocki" i przeprowadzili rozmowę o znaczeniu drzew. Spotkanie zakończyli zabawą w spełnianie marzeń przez czarodziejskie drzewo. Dzieciom bardzo podobają się przerwy śródlekcyjne, podczas których poczytajowcy odwiedzają ich i czytają bajki. Takie spotkania odbywają się w każdą środę. Na uwagę zasługuje fakt, że czytający uczniowie jeszcze niedawno, w klasach I-III, brali udział w takich spotkaniach będąc słuchaczami bajek czytanych przez starszych kolegów. Cieszymy się, że zarazili się pasją czytania.

"Dzień Drzewa"

W dniu 10 października 2018 roku , jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Drzewa". Chcemy przez ten dzień zwrócić uwagę, jak ważne są drzewa, które wytwarzają dla nas tlen. Nauczyciele przyrody, biologii i geografii (Daria Pankiewicz, Ewa Sobieska, Katarzyna Kacperska i Sylwia Machowicz) przygotowali dla uczniów różne konkursy. Dla klas 4 "Zamknięte w zielniku", dla 5 "W świecie drzew iglastych" a dla 6 "Uroki jesiennych drzew". Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w tworzeniu swych prac oraz wielkim zaangażowaniem. Trudno było wybrać najlepsze prace. Wszystkie były wykonane starannie i zachwycały swoim wizerunkiem.

MINI PTOLEMEUSZ

mini ptolemeusz1

W niedzielę, 07 października dzieci z oddziału przedszkolnego B brały udział w biegu ulicznym przedszkolaków. Wszyscy dobiegli do mety. Michał był piąty. Kuba ma dopiero pięć lat, ale biegł bardzo szybko. Po ukończonym biegu powiedział- "To dopiero początek". Chłopcy otrzymali medale i niespodzianki, byli bardzo zadowoleni.
GRATULUJEMY!

VII rajd Szlakiem Bursztynowym

rajd4
29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII rajdzie Szlakiem Bursztynowym z Jagiellonką i Kopernikiem. Organizatorami imprezy byli III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego.
Rajd miał na celu popularyzację wiedzy o Kaliszu, bursztynie i starożytnym szlaku bursztynowym oraz o Annie Jagiellonce i Mikołaju Koperniku – patronach Szkoły Dwojga Imion. Dla naszych uczniów najważniejsza jednak była dobra zabawa.

 Pogoda nam dopisała, a my mogliśmy poznawać walory Parku Przyjaźni oraz okolic Wałów Piastowskiego i Staromiejskiego. W trakcie rajdu mieliśmy do wykonania zadania: test wiedzy, puzzle, kalambury i rzut w planetę. Układaliśmy układ słoneczny z darów natury. Każdy z uczniów mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą.

Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu.

Dzień Głośnego Czytania - 29 września

glosne czytanie3
Tradycją w naszej szkolnej bibliotece stały się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy "0a", którym opowiadanie Pawła Beręsewicza pt. „Sposób na Adama", prezentowała Pani Dyrektor Alina Kijewska. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swojej wychowawczyni przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, podyskutować o szczególnym miejscu, jakim jest biblioteka, zamiłowaniu lub niechęci do książek oraz o Adasiu, bohaterze czytanego opowiadania.
Mając świadomość, jakie dobroczynne działanie na dzieci ma głośne czytanie, lektura została dobrana w przemyślany sposób, zgodnie z upodobaniami małych słuchaczy.

 

Chodziło o to, by ten wspólny czas mógł być spędzony z przyjemnością i odebrany jako prawdziwa przygoda, a co za tym idzie, był zachętą do kontynuowania tej czynności później, kiedy dzieci będą czytać samodzielnie.

Narodowe Czytanie

3 nar czyt7

Dnia 28 września 2018r. na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 4-8 zatopiły się w lekturze „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Młodszym uczniom zaprezentowane zostały książki dostosowane do ich poziomu i możliwości. Cieszy fakt, że klasy drugie wybrały pierwszą część serii Waldemara Cichonia o kocie Cukierku zakupioną z funduszu pochodzącego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęciło to młodych czytelników do sięgnięcia po dalsze części figlarnych przygód kota Cukierka.
Na jedną godzinę lekcyjną wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu.

 

Dodatkowym elementem tego dnia było przeprowadzenie w bibliotece szkolnej konkursu „Mistrz głośnego czytania" dla uczniów klas 4-8. Każdy z uczestników pragnął jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment dzieła Stefana Żeromskiego. Zwyciężczyniami zostały: Małgorzata Sokołowska z klasy 5c i Aleksandra Luty z klasy 7a.

Akcję zainicjowała nauczycielka języka polskiego pani Ewa Krawczyk przy współpracy z nauczycielkami bibliotekarkami Marzanną Jędrzejczak, Edytą Szczepanik i Pauliną Formalewicz.

Literatura wojenna dla dzieci

literatura wojenna1

Z okazji 79.rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas godzin wychowawczych w klasach czwartych, zaprezentowano literaturę wojenną dla dzieci. Tematem do rozmów o tak tragicznym okresie w historii Polski stała się seria książek „Wojny dorosłych – historie dzieci" wydawnictwa Literatura. Pozycje te w przystępny i prosty sposób przybliżają dzieciom ten trudny temat.

Mali rowerzyści na start.

W ramach innowacji pedagogicznej "Akademia Bezpiecznego Sześciolatka" uczniowie oddziału przedszkolnego B spotkali się w Miasteczku Ruchu Drogowego, aby przypomnieć zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Uczestnictwo w ruchu drogowym dla sześciolatków było fascynujące. Wszyscy przypomnieli sobie wybrane znaki drogowe, znaczenie sygnalizatora świetlnego. Uświadomili sobie także, że rower zawsze musi być sprawny i oczywiście kask na głowie dla bezpieczeństwa. Spotkanie prowadzili przedstawiciele policji. Dziękujemy.

W Grodzie Pierwszych Piastów.

grod piastow

 

 

W Grodzie Pierwszych Piastów spotkały się dzieci oddziału przedszkolnego B z rodzicami. Poznaliśmy warunki życia i pracy pierwszych średniowiecznych osadników. Niektórzy chcieli spróbować tak żyć, ale tylko na krótką chwilę. Były zabawy z rodzicami i dokarmianie zwierząt. Bardzo smakowały kiełbaski upieczone w ognisku. Wszyscy miło spędzili czas.

"Sprzątanie Świata"

sprzatanie-ziemi-1c

 

Dnia 20 i 21 września nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej, jubileuszowej 25 akcji "Sprzątanie Świata". Udział wzięły w niej klasy 4, 5 oraz 6, prawie 260 uczniów. Dzieci zbierały śmieci na pobliskim osiedlu Dobrzec, niedaleko szkoły. Śmieci było naprawdę dużo, szczególnie butelek. Poprzez tę akcję uczniowie pokazali, jak ważna jest dbałość o środowisko.
W sprzątanie zaangażowali się nauczyciele przyrody: Ewa Sobieska i Daria Pankiewicz, nauczyciel geografii Sylwia Machowicz, a także nauczyciele wych - fiz: Ewa Wiśniewska, Wiesław Grochowina, Monika Hille i Jakub Stankiewicz.
Kolejne sprzątanie za rok. Na pewno weźmiemy w nim udział.

 

 

Szydełkowa przygoda

szydelko 3

Łańcuszek, półsłupek, słupek – tak rozpoczęły się pierwsze „Warsztaty robótek ręcznych na szydełku". Aby robótki szydełkowe stały się czymś prostym i przyjemnym, należy najpierw przestać się ich bać, a później spróbować – stwierdziły ekspertki od szydełka p. Maria i p. Mirka (babcie naszych uczniów), które wraz z opiekunami warsztatów p. Dorotą Wypych i p. Jolantą Świniarską uczyły chętnych uczniów posługiwania się szydełkiem. Jak się okazało, nie jest to łatwa sztuka. Wymaga cierpliwości i wytrwałości. Uczennice tak się zaangażowały, że nie zwróciły uwagi, kiedy zadzwonił dzwonek. Kolejne warsztaty odbędą się 26 września o godzinie 14.00 w sali 104 ż. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?