logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
214
1372
2717038

Twoje IP: 3.236.228.250

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

„Dotknij mój świat”

dms1

3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole uruchomiono pokój, w którym uczniowie, poruszając się w zupełnej ciemności, mogli „zobaczyć świat oczami" osób niewidomych i słabowidzących. Na stołach ustawione były przedmioty codziennego użytku, np. wentylator, telefon, suszarka do suszenia włosów, kosz, itp. Ich rozpoznanie poprzez dotyk okazało się dość trudnym zadaniem. Celem naszych działań było uzmysłowienie uczniom na jakie problemy i ograniczenia w życiu codziennym natrafiają osoby dotknięte tą niepełnosprawnością oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc takiej osobie? Czy życie w zupełnych ciemnościach jest łatwe?

 

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?