Twoje IP: 3.236.228.250

SP17 drzwi otwarte2

„Dotknij mój świat”

dms1

3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole uruchomiono pokój, w którym uczniowie, poruszając się w zupełnej ciemności, mogli „zobaczyć świat oczami" osób niewidomych i słabowidzących. Na stołach ustawione były przedmioty codziennego użytku, np. wentylator, telefon, suszarka do suszenia włosów, kosz, itp. Ich rozpoznanie poprzez dotyk okazało się dość trudnym zadaniem. Celem naszych działań było uzmysłowienie uczniom na jakie problemy i ograniczenia w życiu codziennym natrafiają osoby dotknięte tą niepełnosprawnością oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc takiej osobie? Czy życie w zupełnych ciemnościach jest łatwe?