logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1281
2688
2694128

Twoje IP: 18.206.83.16

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Wiem, czuję, pomagam

phoca thumb m 1

Już od dwóch miesięcy w klasach 1b (integracyjnej) i klasie 1d uczniowie realizują program opracowany przez p. E.Ditrych, p. J.Świniarską i p. A.Marczyńską pod tytułem „Wiem, czuję, pomagam". Podczas całorocznej pracy dzieci na przykładach nauczą się dostrzegać potrzeby innych ludzi i dzielić się. Uświadomią sobie, że każdy z nich ma zalety i wady, że szczęście innych jest tak samo ważne jak własne, dostrzegą znaczenie przyjaźni; zrozumieją, że można kogoś skrzywdzić, oceniając go. Celem innowacyjnego działania jest podnoszenie kompetencji społecznych i emocjonalnych uczniów z wykorzystaniem „Mądrych bajek z całego świata" czytanych przez znane osoby, np. Jakuba Błaszczykowskiego (piłkarza reprezentacji). Uczniowie słuchają bajek, prowadzą rozmowy na ich temat, następnie podejmują różne działania, np. przygotowują kanapki dla kolegi/koleżanki z produktów, które ta osoba lubi. Zajęciom towarzyszy zawsze formułowanie wniosków końcowych i tworzenie „Klasowego skarbniczka wartości".

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?