Twoje IP: 18.206.83.16

SP17 drzwi otwarte2

Wiem, czuję, pomagam

phoca thumb m 1

Już od dwóch miesięcy w klasach 1b (integracyjnej) i klasie 1d uczniowie realizują program opracowany przez p. E.Ditrych, p. J.Świniarską i p. A.Marczyńską pod tytułem „Wiem, czuję, pomagam". Podczas całorocznej pracy dzieci na przykładach nauczą się dostrzegać potrzeby innych ludzi i dzielić się. Uświadomią sobie, że każdy z nich ma zalety i wady, że szczęście innych jest tak samo ważne jak własne, dostrzegą znaczenie przyjaźni; zrozumieją, że można kogoś skrzywdzić, oceniając go. Celem innowacyjnego działania jest podnoszenie kompetencji społecznych i emocjonalnych uczniów z wykorzystaniem „Mądrych bajek z całego świata" czytanych przez znane osoby, np. Jakuba Błaszczykowskiego (piłkarza reprezentacji). Uczniowie słuchają bajek, prowadzą rozmowy na ich temat, następnie podejmują różne działania, np. przygotowują kanapki dla kolegi/koleżanki z produktów, które ta osoba lubi. Zajęciom towarzyszy zawsze formułowanie wniosków końcowych i tworzenie „Klasowego skarbniczka wartości".