logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1280
2688
2694127

Twoje IP: 18.206.83.16

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Projekt edukacyjny "Śladami Stasia i Nel" w klasie 6b

phoca thumb m screeny ilustracjeUczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego zrealizowali projekt „Śladami Stasia i Nel”. Lekcje były tworzone we współpracy z nauczycielkami - bibliotekarkami. Podczas omawiania lektury uczniowie rozwijali kompetencje kluczowe – informatyczne oraz umiejętność uczenia się. Na każdej lekcji zdobywali wiedzę, korzystając z różnych aplikacji, np. Wordwall, Genial.ly, a także prezentacji multimedialnych przygotowanych przez nauczycielki. Udostępniono także uczniom ilustracje do lektury, które szkolna biblioteka posiada w swoich zasobach. Samodzielna praca projektowa uczniów polegała m. in. na stworzeniu prezentacji w PowerPoincie na temat związany z Afryką, napisaniu informacji o zaginięciu Stasia w Wordzie, a także napisaniu scenariusza filmowego na podstawie ulubionego fragmentu powieści. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury, jednak nadal pracują nad poprawnym stosowaniem zasad ortograficznych i interpunkcyjnych we własnych tekstach.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?