Twoje IP: 18.206.83.16

SP17 drzwi otwarte2

Projekt edukacyjny "Śladami Stasia i Nel" w klasie 6b

phoca thumb m screeny ilustracjeUczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego zrealizowali projekt „Śladami Stasia i Nel”. Lekcje były tworzone we współpracy z nauczycielkami - bibliotekarkami. Podczas omawiania lektury uczniowie rozwijali kompetencje kluczowe – informatyczne oraz umiejętność uczenia się. Na każdej lekcji zdobywali wiedzę, korzystając z różnych aplikacji, np. Wordwall, Genial.ly, a także prezentacji multimedialnych przygotowanych przez nauczycielki. Udostępniono także uczniom ilustracje do lektury, które szkolna biblioteka posiada w swoich zasobach. Samodzielna praca projektowa uczniów polegała m. in. na stworzeniu prezentacji w PowerPoincie na temat związany z Afryką, napisaniu informacji o zaginięciu Stasia w Wordzie, a także napisaniu scenariusza filmowego na podstawie ulubionego fragmentu powieści. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury, jednak nadal pracują nad poprawnym stosowaniem zasad ortograficznych i interpunkcyjnych we własnych tekstach.