logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1291
2688
2694138

Twoje IP: 18.206.83.16

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Zabawa jak za dawnych lat

phoca thumb m 78936504 2597314306988711 307199073444691968 nMikołajkowe świętowanie nie ma końca. W poniedziałkowe przedpołudnie, 9 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi uczniowie klas integracyjnych IV - VIII bawili się jak za dawnych lat. Wszystko za sprawą klasy VIII B i ich wychowawczyni - Bogumiły Stanoch. Najstarsza klasa integracyjna w szkole od października realizowała projekt CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej): „Młodzi w akcji: kreatywne wyzwania". W ramach projektu uczniowie VIII B zbierali informacje na temat gier i zabaw, w które grali ich dziadkowie oraz rodzice. Następnie młodzi dociekliwi odwiedzili wraz z wychowawczynią Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie przeprowadzili wywiady z członkami sekcji kabaretu. Na podstawie zebranych informacji z różnych źródeł, powstała lista gier. 12 zabaw „przetestowano" na młodzieży z klas integracyjnych podczas „Integracyjnego Mikołajkowego Turnieju Gier z Dawnych Lat". Uczniowie grali w „Chłopka", „Ciupy", „Cymbergaja", grę „Piłka parzy", „Cztery kąty". Uczestnicy stanęli do „Wyścigu z jabłkiem na głowie", a także do „Wyścigu z kredką". Nie zabrakło też torów do gry w „Kapsle". Uczniowie sprawdzili, kto dobrze skacze w gumę, a kto zgarnia najwięcej kulek z zabawie „Kulki". Wszyscy robili to, co pokazywał ojciec Wirgiliusz, a na dodatek reprezentanci klas integracyjnych (IV-VIII) zagrali w „Kreta". Niektóre nazwy zabaw były dla młodych ludzi obce, co przewidzieli uczniowie klasy VIII B i dlatego wcześniej nagrali krótkie filmy instruktażowe prezentujące każdą zabawę. Na koniec nie było medali, gdyż nie o zwycięstwo chodziło, a o dobrą zabawę. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?