logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
210
1829
2315479

Twoje IP: 3.228.220.31

NIEDŹWIEDŹ – BOHATER

phoca thumb m dscf4430We wtorek, 26 listopada 2019 r., z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia oddziały przedszkolne „O"a i „O"b poznały historię niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii należącej do 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa. Pomogła im w tym treść książki Elizy Piotrowskiej „Wojtek – żołnierz bez munduru" oraz piosenka o Wojtku Sebastiana Kuleszy do słów Wioletty Piotrowskiej.
Wojtek to niedźwiedź brunatny, który został adoptowany przez polskich żołnierzy w 1942 r. i wraz z nimi przeszedł długi szlak bojowy oraz uczestniczył m. in. w bitwie o Monte Cassino, w trakcie której wyróżnił się przenoszeniem skrzyń z amunicją.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały postać papierowego niedźwiedzia.
Zajęcia rozbudziły ciekawość najmłodszych i na pewno skłonią dzieci do zainteresowania naszą historią.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?