logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
40
1829
2315309

Twoje IP: 3.228.220.31

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

phoca thumb m dscf4125 1W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Każda z klas uczestniczyła w uroczystych obchodach. Klasy I-III poznały historię misia Wojtka - brunatnego niedźwiedzia, który wędrował przez wojenny front z II Korpusem Armii Andersa. Dzieci miały również okazję tworzyć wyklejanki oraz rywalizować w grze planszowej, tematycznie związanej z przygodami zwierzęcego bohatera. Literatura wojenna towarzyszyła w cyklu spotkań klasom IV i V, co zaowocowało stworzeniem plakatów i albumów, dotyczących życia i działalności Ireny Sendlerowej. Przejmujący film pt. „Niezwyciężeni" obejrzały klasy VI i VII. Historia Polski przedstawiona w „pigułce" wywarła na młodzieży duże wrażenie, co było przyczynkiem do refleksji i stworzenia przez nich plakatów dotyczących wolności, jaką wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Chętni uczniowie napisali również listy do wojennych bohaterów, aby podziękować im za męstwo, odwagę i ofiarność. Dla najstarszych klas naszej szkoły został przygotowany konkurs afiszowy o „Szarych Szeregach". W czytelni zawisły edukacyjne gazetki przybliżające okres II wojny światowej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z ich treściami.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?