Twoje IP: 3.228.220.31

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

phoca thumb m dscf4125 1W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Każda z klas uczestniczyła w uroczystych obchodach. Klasy I-III poznały historię misia Wojtka - brunatnego niedźwiedzia, który wędrował przez wojenny front z II Korpusem Armii Andersa. Dzieci miały również okazję tworzyć wyklejanki oraz rywalizować w grze planszowej, tematycznie związanej z przygodami zwierzęcego bohatera. Literatura wojenna towarzyszyła w cyklu spotkań klasom IV i V, co zaowocowało stworzeniem plakatów i albumów, dotyczących życia i działalności Ireny Sendlerowej. Przejmujący film pt. „Niezwyciężeni" obejrzały klasy VI i VII. Historia Polski przedstawiona w „pigułce" wywarła na młodzieży duże wrażenie, co było przyczynkiem do refleksji i stworzenia przez nich plakatów dotyczących wolności, jaką wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Chętni uczniowie napisali również listy do wojennych bohaterów, aby podziękować im za męstwo, odwagę i ofiarność. Dla najstarszych klas naszej szkoły został przygotowany konkurs afiszowy o „Szarych Szeregach". W czytelni zawisły edukacyjne gazetki przybliżające okres II wojny światowej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z ich treściami.