Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
198
699
5030448

Twoje IP: 3.226.72.194

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 Dyplom Sprzatamy dla Polski 7

 

 

 

DyplomWielkoduchy

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20232024

 

 

  

DyplomBohaterOn

 

 

 

PodziekowanieMaraton20232024

 

 

 

DyplomZapachSwiat

 

 

 

ZaswiadczenieTydzienAmerykanski

 

 

 

Podziekowanie NarodoweCzytanie2023

 

 

 

 Certyfikat Sprzatamy dla Polski

 

 

 

 Certyfikat SprzatanieSwiata2324

 

 

  

Dyplom Bieg Urwisa

 

 

 

Dyplom Rajd Wiosenne Majaki

 

 

 

 Dyplom Akcja Zonkile 20222023

 

 

 

Dyplom Sprzatamy dla Polski 5 edycja

 

 

 

  DyplomOgolnopolskiTurniejBezpieczenstwa

 

 

 DyplomRajdPTTKKamienieHistorii

 DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 


dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Podsumowanie działań Szkolnego Klubu Wielkoducha

phoca thumb m image22W roku szkolnym 2023/2024 Szkolny Klub Wielkoducha klas 1-3, podobnie jak w roku ubiegłym, realizował program „Wielkoduchy w Wielkopolsce". W trakcie cotygodniowych spotkań najmłodsi wolontariusze rozwijali swoją wiedzę na temat wolontariatu i zagadnień z nim związanych. W ramach działań charytatywnych, zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę darów dla Dziecięcego Oddziału Onkologicznego w Poznaniu, a także kwestę pieniężną 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka została przeprowadzona na terenie szkoły w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy mali wolontariusze własnoręcznie wykonali i wręczyli kartki z życzeniami wszystkim pracowników obsługi szkoły. Przez cały rok szkolny realizowana była akcja „Wielkoduchy dla Malucha". Trzy dziewczynki, które bardzo dobrze czytają, w każdy poniedziałek, odwiedzały szkolne zerówki, aby rozwijać dziecięcą wyobraźnię poprzez czytanie książek. Wolontariusze pomagali także w porządkach na bibliotecznych półkach, gdzie od strony segmentu żółtego, co przerwę, trwa nieustannych ruch. W ramach współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu klas 4-8, Wielkoduchy przygotowały plakaty o zbiórce darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska, segregowały grosze zebrane w ramach akcji „Gorączka złota", a także informowały uczniów o prowadzonych w szkole akcjach, ich celu oraz terminie. Mali wolontariusze uczestniczyli także w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonym przez pielęgniarkę szkolną. W trosce o swoją planetę, kilkukrotnie sprzątali otoczenie szkoły, a kiedy była niepogoda zajrzeli nawet do szatni szkolnych. Jak widać Szkolny Klub Wielkoducha działał prężnie. Uczniowie uczyli się dostrzegać potrzeby innych, organizować i przeprowadzać wspólnie różne działania. Rozwijali tzw. kompetencje miękkie - swoją odwagę, otwartość, kreatywność, zarządzanie czasem, a przede wszystkim umiejętność współpracy dla dobra wspólnego, planety oraz potrzebujących.

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?