Twoje IP: 54.236.58.220

SP17 drzwi otwarte

Bawaria, fajne miejsce dla dużych i małych

phoca thumb m save 20210125 155623Krystalicznie czyste jeziora, pokryte śniegiem szczyty, średniowieczne miasta, bawarskie obyczaje i serdeczna gościnność sprawiły, że Bawaria stała się celem kolejnej podróży sześciolatków w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik". Bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym zakątku świata. Z zamkiem w Burghausen wiąże się polska historia, w jego murach mieszkała polska królewna Jadwiga Jagiellonka. Bramę zamku do dziś zdobi herb Rzeczypospolitej. Zajrzeliśmy też do kuchni bawarskiej. Sztandarowym daniem spożywanym do południa jest biała kiełbasa parzona i podawana na gorąco z dodatkiem pysznej słodkiej musztardy oraz precle. Bawarskie słodkości to podawane na gorąco ciasto z jabłkami, śnieżne kule oraz norymberskie pierniki. Odbyliśmy też wirtualny spacer po Muzeum Audi, z którego najbardziej byli zadowoleni chłopcy. Kolejny obraz przedstawiający samochód witali oklaskami. Auf Wiedersehen Bawaria!