logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
265
1625
2624192

Twoje IP: 54.236.58.220

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Bawaria, fajne miejsce dla dużych i małych

phoca thumb m save 20210125 155623Krystalicznie czyste jeziora, pokryte śniegiem szczyty, średniowieczne miasta, bawarskie obyczaje i serdeczna gościnność sprawiły, że Bawaria stała się celem kolejnej podróży sześciolatków w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik". Bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym zakątku świata. Z zamkiem w Burghausen wiąże się polska historia, w jego murach mieszkała polska królewna Jadwiga Jagiellonka. Bramę zamku do dziś zdobi herb Rzeczypospolitej. Zajrzeliśmy też do kuchni bawarskiej. Sztandarowym daniem spożywanym do południa jest biała kiełbasa parzona i podawana na gorąco z dodatkiem pysznej słodkiej musztardy oraz precle. Bawarskie słodkości to podawane na gorąco ciasto z jabłkami, śnieżne kule oraz norymberskie pierniki. Odbyliśmy też wirtualny spacer po Muzeum Audi, z którego najbardziej byli zadowoleni chłopcy. Kolejny obraz przedstawiający samochód witali oklaskami. Auf Wiedersehen Bawaria!

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?